Ipari akkumulátorhttps://landriano.hu/akkumulator/ipari-akkumulator/type-atom2026-11-07T11:49:01+01:00MYOBHUAWEI LUNA2000-241-2S1 ipari akkumulátor2026-10-22T10:01:34+02:002026-10-22T10:01:34+02:00https://landriano.huhttps://landriano.hu/index.php?option=com_hikashop&ctrl=product&task=show&cid=743&name=huawei-luna2000-241-2s1-ipari-akkumulator&Itemid=60979&category_pathway=10080<table><tr><td><img src="https://landriano.hu/images/com_hikashop/upload/thumbnails/150x150/huawei-luna2000-161kwh-2s11-smart-string-ess-ipari-energiatarolo.jpg"/></td><td><h1>Huawei LUNA2000-241-2S1 – 241 kWh ipari energiatároló rendszer, 108 kW</h1>
<p>A <strong>Huawei LUNA2000-241-2S1 C&I Hybrid Cooling Grid Forming ESS</strong> egy nagy kapacitású, intelligens <strong>241 kWh névleges energiatárolási kapacitással és 108 kW névleges AC teljesítménnyel rendelkező ipari energiatároló rendszer</strong>, amelyet vállalati, kereskedelmi és ipari energetikai alkalmazásokhoz fejlesztettek.</p>
<p>A Huawei korszerű energiatárolási technológiáját alkalmazó berendezés <strong>lítium-vasfoszfát (LFP) akkumulátorcellákat</strong>, hibrid hűtőrendszert, aktív akkumulátorkiegyenlítést és automatikus töltöttségiszint-kalibrációt használ a hatékony és megbízható működés támogatására.</p>
<p>A Huawei LUNA2000-241-2S1 egyik kiemelkedő tulajdonsága a <strong>91,3%-os maximális ciklushatásfok</strong>, valamint a Grid Forming, vagyis hálózatképző energiatárolási technológia, amely megfelelő rendszerkialakítás mellett fejlett hálózati alkalmazások megvalósítását támogathatja.</p>
<p>A rendszer integrált PCS teljesítményátalakítóval, Ethernet- és optikai kommunikációs lehetőségekkel, Modbus TCP protokollal, valamint többszintű elektromos és tűzvédelmi megoldásokkal rendelkezik.</p>
<p>A Huawei LUNA2000-241-2S1 megfelelő rendszerintegrációval alkalmas lehet az ipari energiafelhasználás optimalizálására, a napelemes energiatermelés és a fogyasztás összehangolására, valamint a vállalati energiagazdálkodás fejlesztésére.</p>
<h2>A Huawei LUNA2000-241-2S1 legfontosabb előnyei</h2>
<ul>
<li><strong>241 kWh névleges energiatárolási kapacitás:</strong> nagy energiaigényű vállalati és ipari alkalmazásokhoz.</li>
<li><strong>108 kW névleges AC teljesítmény:</strong> nagy teljesítményű, háromfázisú energiatárolási megoldás.</li>
<li><strong>91,3%-os maximális ciklushatásfok:</strong> hatékony energiaátalakítás a töltési és kisütési ciklusok során.</li>
<li><strong>Grid Forming hálózatképző technológia:</strong> fejlett hálózati üzemmódok támogatására tervezett rendszer.</li>
<li><strong>LFP akkumulátortechnológia:</strong> kedvező hőstabilitású lítium-vasfoszfát akkumulátorcellák.</li>
<li><strong>0–100%-os töltési és kisütési tartomány:</strong> a gyártói specifikációnak megfelelő energiatárolási működés.</li>
<li><strong>Aktív akkumulátorkiegyenlítés:</strong> az akkumulátorrendszer összehangolt működésének támogatása.</li>
<li><strong>Automatikus SOC-kalibráció:</strong> a töltöttségi állapot automatikus kalibrálása.</li>
<li><strong>Hibrid hűtési technológia:</strong> az akkumulátorok üzemi hőmérsékletének szabályozása.</li>
<li><strong>Integrált tűzvédelmi kialakítás:</strong> akkumulátorcsomag-szintű oxigéngát, irányított gázelvezetés, nyomáslevezetés és aeroszolos védelem.</li>
<li><strong>IP55 védettség:</strong> ipari alkalmazásokhoz megfelelő por- és vízbehatolás elleni védelem.</li>
<li><strong>Modbus TCP kommunikáció:</strong> ipari felügyeleti és energiagazdálkodási rendszerekkel való integráció támogatása.</li>
<li><strong>Ethernet és optikai kommunikáció:</strong> rugalmas adatkapcsolati lehetőségek.</li>
</ul>
<h2>Grid Forming technológia – Fejlett hálózati működés</h2>
<p>A Huawei LUNA2000-241-2S1 a gyártó által <strong>Grid Forming ESS</strong>, vagyis hálózatképző energiatároló rendszerként meghatározott berendezés.</p>
<p>A hálózatképző technológia a hagyományos hálózatkövető energiatárolási megoldásoktól eltérő szabályozási képességeket jelenthet, amelyek szerepet kaphatnak az összetettebb villamosenergia-rendszerekben.</p>
<p>A Grid Forming kialakítás előnyös lehet olyan energetikai projektekben, ahol fontos a fejlett hálózati szabályozás és az energiatároló rendszer együttműködése a villamosenergia-hálózattal.</p>
<p>A gyártói adatlap szigetüzemi működésre vonatkozó feszültségharmonikus-adatot is megad: lineáris terhelés mellett az AC feszültség THDu értéke legfeljebb 2,0%.</p>
<p>A konkrét hálózatképző, szigetüzemi és tartalékellátási funkciók alkalmazhatóságát minden esetben a rendszerkonfiguráció és a Huawei részletes műszaki előírásai alapján kell meghatározni.</p>
<h2>Nagy kapacitású ipari energiatárolás és energiagazdálkodás</h2>
<p>A <strong>241 kWh kapacitású Huawei ipari energiatároló</strong> olyan kereskedelmi és ipari létesítményekhez jelenthet megoldást, ahol a villamosenergia-fogyasztás jelentős, és kiemelt szerepet kap az energiafelhasználás optimalizálása.</p>
<p>Megfelelő vezérlési rendszerrel az energiatároló többek között az alábbi feladatokat támogathatja:</p>
<ul>
<li><strong>Napelemes energiatermelés optimalizálása:</strong> a megtermelt többletenergia eltárolása későbbi felhasználásra.</li>
<li><strong>Csúcsterhelés-kezelés (Peak Shaving):</strong> a hálózatból vételezett teljesítménycsúcsok mérséklése.</li>
<li><strong>Energiafelhasználás időbeli optimalizálása:</strong> az akkumulátor töltésének és kisütésének összehangolása a fogyasztási igényekkel.</li>
<li><strong>Önfogyasztás növelése:</strong> a helyben termelt villamos energia nagyobb arányú felhasználása.</li>
<li><strong>Vállalati energiagazdálkodás:</strong> az energiatároló integrálása a létesítmény energiagazdálkodási rendszerébe.</li>
<li><strong>Energiaköltségek optimalizálása:</strong> megfelelő tarifastruktúra és vezérlés esetén a beszerzett villamos energia költségeinek mérséklése.</li>
</ul>
<p>A tényleges alkalmazási lehetőségeket és a gazdasági előnyöket a fogyasztási profil, a hálózati adottságok, a villamosenergia-tarifák és a választott energiagazdálkodási rendszer határozzák meg.</p>
<h2>LFP akkumulátortechnológia és aktív kiegyenlítés</h2>
<p>A Huawei LUNA2000-241-2S1 <strong>lítium-vasfoszfát (LFP) akkumulátortechnológiát</strong> alkalmaz, amely az ipari energiatároló rendszerekben széles körben használt, kedvező hőstabilitású megoldás.</p>
<p>A berendezés négy akkumulátorcsomagot tartalmaz, amelyek együttes névleges energiatárolási kapacitása 241 kWh.</p>
<p><strong>A rendszer fő akkumulátorparaméterei:</strong></p>
<ul>
<li>Névleges energiatárolási kapacitás: 241 kWh</li>
<li>Névleges akkumulátorkapacitás: 314 Ah</li>
<li>Akkumulátorkonfiguráció: 240S1P</li>
<li>Akkumulátorcsomagok száma: 4</li>
<li>DC üzemi feszültségtartomány: 648–852 V</li>
<li>Névleges DC áram: 140 A</li>
</ul>
<p>Az aktív akkumulátorkiegyenlítés az akkumulátorrendszer kiegyensúlyozott működését támogatja, míg az automatikus SOC-kalibráció segíti a töltöttségi állapot pontos követését.</p>
<p>A gyártó 0–100%-os töltési és kisütési tartományt határoz meg. A ténylegesen rendelkezésre álló energia a működési körülményektől és a rendszer beállításaitól függhet.</p>
<h2>108 kW teljesítményű integrált PCS egység</h2>
<p>A Huawei LUNA2000-241-2S1 energiatároló <strong>PCS2000-108K-MB1</strong> típusú teljesítményátalakító egységgel rendelkezik.</p>
<p>A 108 kW névleges AC teljesítményű PCS háromfázisú villamos hálózati alkalmazásokhoz biztosítja az akkumulátoros energiatároló energiaátalakítását.</p>
<p><strong>A PCS főbb műszaki jellemzői:</strong></p>
<ul>
<li>Névleges AC kimeneti teljesítmény: 108 kW</li>
<li>Névleges AC áram: 155,9 A</li>
<li>Támogatott AC feszültségek: 380 / 400 / 415 V</li>
<li>Hálózati frekvencia: 50/60 Hz</li>
<li>Háromfázisú, négyvezetékes csatlakozás</li>
<li>Szabályozható teljesítménytényező: −1 és +1 között</li>
<li>AC áramharmonikus-torzítás (THDi) hálózati üzemben: legfeljebb 1,5%</li>
<li>AC feszültségharmonikus-torzítás (THDu) szigetüzemi, lineáris terhelésnél: legfeljebb 2,0%</li>
</ul>
<p>Az integrált PCS és a nagy kapacitású akkumulátorrendszer együttesen nagy teljesítményű ipari energiatárolási alkalmazások megvalósítását támogatja.</p>
<h2>Hibrid hűtési technológia és széles üzemi hőmérséklet-tartomány</h2>
<p>A Huawei LUNA2000-241-2S1 energiatároló <strong>hibrid hűtőrendszert</strong> alkalmaz az akkumulátorok üzemi hőmérsékletének szabályozására.</p>
<p>A berendezés −30 °C és +55 °C közötti környezeti hőmérséklet-tartományban üzemeltethető. A gyártói specifikáció szerint +50 °C felett teljesítménycsökkentéssel kell számolni.</p>
<p>A készülék IP55 védettséggel, B osztályú elektromágneses kompatibilitási besorolással és legfeljebb 65 dB(A) zajkibocsátással rendelkezik névleges üzemi körülmények között.</p>
<p>A rendszer legfeljebb 4000 méteres telepítési magasságra van specifikálva.</p>
<h2>Többszintű tűzvédelmi és elektromos biztonsági kialakítás</h2>
<p>A Huawei LUNA2000-241-2S1 integrált biztonsági megoldásokat alkalmaz az akkumulátoros energiatárolás során fellépő kockázatok kezelésére.</p>
<p><strong>Tűzvédelmi megoldások:</strong></p>
<ul>
<li>Akkumulátorcsomag-szintű oxigéngát</li>
<li>Irányított gázelvezetés</li>
<li>Felső robbanási nyomáslevezető kialakítás</li>
<li>Aeroszolos tűzvédelmi megoldás</li>
</ul>
<p><strong>Elektromos védelmi funkciók:</strong></p>
<ul>
<li>Nem kívánt hálózati szigetüzem kialakulása elleni védelem</li>
<li>Hibaáram-érzékelés</li>
<li>Szigetelési ellenállás felügyelete</li>
<li>AC túláramvédelem</li>
<li>AC kábelcsatlakozás védelme</li>
<li>II. típusú AC oldali villám- és túlfeszültség-védelem</li>
</ul>
<p>A Huawei műszaki dokumentációja több nemzetközi szabványt és vizsgálati előírást sorol fel, többek között az UL 9540A, IEC 62619, IEC 62933, IEC 62477-1 és EN 50549 szabványokat.</p>
<h2>Ipari kommunikáció és intelligens rendszerfelügyelet</h2>
<p>A Huawei LUNA2000-241-2S1 Ethernet- és optikai kommunikációs lehetőségekkel rendelkezik.</p>
<p>A támogatott <strong>Modbus TCP protokoll</strong> elősegíti az energiatároló integrációját kompatibilis ipari felügyeleti rendszerekbe és energiagazdálkodási megoldásokba.</p>
<p>A kommunikációs lehetőségek révén megfelelő rendszerintegráció esetén összehangolható az energiatároló működése a létesítmény energiafogyasztásával és egyéb energetikai berendezéseivel.</p>
<p>Az automatikus SOC-kalibráció és az aktív akkumulátorkiegyenlítés szintén támogatja a rendszer üzemeltetését és felügyeletét.</p>
<h2>Huawei LUNA2000-241-2S1 műszaki adatok</h2>
<table>
<tbody>
<tr><th>Műszaki paraméter</th><th>Érték</th></tr>
<tr>
<td>Gyártó</td>
<td>Huawei</td>
</tr>
<tr>
<td>Modell</td>
<td>LUNA2000-241-2S1</td>
</tr>
<tr>
<td>Termékcsalád</td>
<td>C&I Hybrid Cooling Grid Forming ESS</td>
</tr>
<tr>
<td>Terméktípus</td>
<td>Ipari és kereskedelmi energiatároló rendszer</td>
</tr>
<tr>
<td>Névleges energiatárolási kapacitás</td>
<td>241,0 kWh</td>
</tr>
<tr>
<td>Névleges AC teljesítmény</td>
<td>108 kW</td>
</tr>
<tr>
<td>Maximális ciklushatásfok</td>
<td>91,3%</td>
</tr>
<tr>
<td>Töltési és kisütési tartomány</td>
<td>0–100%</td>
</tr>
<tr>
<td>Akkumulátortechnológia</td>
<td>LFP (lítium-vasfoszfát)</td>
</tr>
<tr>
<td>Névleges akkumulátorkapacitás</td>
<td>314 Ah</td>
</tr>
<tr>
<td>Akkumulátorkonfiguráció</td>
<td>240S1P</td>
</tr>
<tr>
<td>Akkumulátorcsomagok száma</td>
<td>4</td>
</tr>
<tr>
<td>Akkumulátor üzemi feszültségtartománya</td>
<td>648–852 V DC</td>
</tr>
<tr>
<td>Névleges DC áram</td>
<td>140 A</td>
</tr>
<tr>
<td>PCS típusa</td>
<td>PCS2000-108K-MB1</td>
</tr>
<tr>
<td>PCS névleges kimeneti teljesítménye</td>
<td>108 kW</td>
</tr>
<tr>
<td>PCS névleges AC árama</td>
<td>155,9 A</td>
</tr>
<tr>
<td>AC feszültség</td>
<td>380 / 400 / 415 V</td>
</tr>
<tr>
<td>AC frekvencia</td>
<td>50/60 Hz</td>
</tr>
<tr>
<td>Hálózati csatlakozás</td>
<td>Háromfázisú, négyvezetékes</td>
</tr>
<tr>
<td>Teljesítménytényező-tartomány</td>
<td>−1 – +1</td>
</tr>
<tr>
<td>AC THDi hálózati üzemben</td>
<td>≤1,5%</td>
</tr>
<tr>
<td>AC THDu szigetüzemben, lineáris terhelés mellett</td>
<td>≤2,0%</td>
</tr>
<tr>
<td>Hűtési technológia</td>
<td>Hibrid hűtés</td>
</tr>
<tr>
<td>Akkumulátorkiegyenlítés</td>
<td>Aktív</td>
</tr>
<tr>
<td>SOC-kalibráció</td>
<td>Automatikus</td>
</tr>
<tr>
<td>Üzemi hőmérséklet</td>
<td>−30 °C – +55 °C</td>
</tr>
<tr>
<td>Teljesítménycsökkentés</td>
<td>+50 °C felett</td>
</tr>
<tr>
<td>Tárolási hőmérséklet</td>
<td>−35 °C – +60 °C</td>
</tr>
<tr>
<td>Relatív páratartalom</td>
<td>0–100%, páralecsapódás nélkül</td>
</tr>
<tr>
<td>Maximális telepítési magasság</td>
<td>4000 m</td>
</tr>
<tr>
<td>Védettségi fokozat</td>
<td>IP55</td>
</tr>
<tr>
<td>EMC-besorolás</td>
<td>B osztály</td>
</tr>
<tr>
<td>Kommunikációs interfész</td>
<td>Ethernet / optikai szál</td>
</tr>
<tr>
<td>Kommunikációs protokoll</td>
<td>Modbus TCP</td>
</tr>
<tr>
<td>Segédtápellátás</td>
<td>176–300 V AC, egyfázisú</td>
</tr>
<tr>
<td>Segédtáp maximális teljesítménye</td>
<td>≤5 kW</td>
</tr>
<tr>
<td>Készenléti fogyasztás</td>
<td>≤150 W</td>
</tr>
<tr>
<td>Zajkibocsátás névleges üzemben</td>
<td>≤65 dB(A)</td>
</tr>
<tr>
<td>AC túlfeszültség-védelem</td>
<td>II. típus</td>
</tr>
<tr>
<td>Méretek (Sz × Mé × Ma)</td>
<td>1150 × 1800 × 2100 mm</td>
</tr>
<tr>
<td>Tömeg</td>
<td>2800 kg alatt</td>
</tr>
</tbody>
</table>
<h2>Felhasználási területek</h2>
<p>A Huawei LUNA2000-241-2S1 ipari energiatároló rendszer megfelelő tervezés és integráció mellett többek között az alábbi területeken alkalmazható:</p>
<ul>
<li>Ipari üzemek és gyártólétesítmények</li>
<li>Logisztikai központok és raktárépületek</li>
<li>Nagyobb kereskedelmi ingatlanok</li>
<li>Napelemes rendszerekkel kombinált energiatárolási projektek</li>
<li>Vállalati energiagazdálkodási rendszerek</li>
<li>Csúcsterhelés-kezelési alkalmazások</li>
<li>Nagy energiaigényű intézmények</li>
<li>Fejlett hálózati szabályozást igénylő energiatárolási projektek</li>
</ul>
<p>A konkrét alkalmazási lehetőségeket a hálózati csatlakozás, a műszaki kialakítás és a választott vezérlési rendszer határozza meg.</p>
<h2>Miért érdemes a Huawei LUNA2000-241-2S1 ipari energiatárolót választani?</h2>
<p>A <strong>Huawei LUNA2000-241-2S1 241 kWh-s ipari energiatároló rendszer</strong> korszerű megoldást kínál azoknak a vállalkozásoknak és energetikai kivitelezőknek, akik nagy kapacitású, intelligens és fejlett hálózati funkciókkal rendelkező energiatárolót keresnek.</p>
<p>A 108 kW névleges teljesítmény, a 91,3%-os maximális ciklushatásfok, az LFP akkumulátortechnológia, a Grid Forming kialakítás és a hibrid hűtési technológia együttesen nagy teljesítményű és hatékony ipari energiatárolási megoldást biztosítanak.</p>
<p>Az aktív akkumulátorkiegyenlítés, az automatikus SOC-kalibráció, a fejlett tűzvédelmi kialakítás és az ipari kommunikációs lehetőségek támogatják a rendszer hosszú távú üzemeltetését.</p>
<p>A Huawei LUNA2000-241-2S1 megfelelő választás lehet napelemes rendszerintegrátorok, ipari energetikai kivitelezők és nagy energiafogyasztású vállalkozások számára.</p>
<p><strong>A hálózatképző, szigetüzemi és egyéb fejlett funkciók rendelkezésre állását, valamint a telepítési és csatlakozási feltételeket minden esetben projektspecifikusan ellenőrizni kell.</strong></p> </td></tr></table><table><tr><td><img src="https://landriano.hu/images/com_hikashop/upload/thumbnails/150x150/huawei-luna2000-161kwh-2s11-smart-string-ess-ipari-energiatarolo.jpg"/></td><td><h1>Huawei LUNA2000-241-2S1 – 241 kWh ipari energiatároló rendszer, 108 kW</h1>
<p>A <strong>Huawei LUNA2000-241-2S1 C&I Hybrid Cooling Grid Forming ESS</strong> egy nagy kapacitású, intelligens <strong>241 kWh névleges energiatárolási kapacitással és 108 kW névleges AC teljesítménnyel rendelkező ipari energiatároló rendszer</strong>, amelyet vállalati, kereskedelmi és ipari energetikai alkalmazásokhoz fejlesztettek.</p>
<p>A Huawei korszerű energiatárolási technológiáját alkalmazó berendezés <strong>lítium-vasfoszfát (LFP) akkumulátorcellákat</strong>, hibrid hűtőrendszert, aktív akkumulátorkiegyenlítést és automatikus töltöttségiszint-kalibrációt használ a hatékony és megbízható működés támogatására.</p>
<p>A Huawei LUNA2000-241-2S1 egyik kiemelkedő tulajdonsága a <strong>91,3%-os maximális ciklushatásfok</strong>, valamint a Grid Forming, vagyis hálózatképző energiatárolási technológia, amely megfelelő rendszerkialakítás mellett fejlett hálózati alkalmazások megvalósítását támogathatja.</p>
<p>A rendszer integrált PCS teljesítményátalakítóval, Ethernet- és optikai kommunikációs lehetőségekkel, Modbus TCP protokollal, valamint többszintű elektromos és tűzvédelmi megoldásokkal rendelkezik.</p>
<p>A Huawei LUNA2000-241-2S1 megfelelő rendszerintegrációval alkalmas lehet az ipari energiafelhasználás optimalizálására, a napelemes energiatermelés és a fogyasztás összehangolására, valamint a vállalati energiagazdálkodás fejlesztésére.</p>
<h2>A Huawei LUNA2000-241-2S1 legfontosabb előnyei</h2>
<ul>
<li><strong>241 kWh névleges energiatárolási kapacitás:</strong> nagy energiaigényű vállalati és ipari alkalmazásokhoz.</li>
<li><strong>108 kW névleges AC teljesítmény:</strong> nagy teljesítményű, háromfázisú energiatárolási megoldás.</li>
<li><strong>91,3%-os maximális ciklushatásfok:</strong> hatékony energiaátalakítás a töltési és kisütési ciklusok során.</li>
<li><strong>Grid Forming hálózatképző technológia:</strong> fejlett hálózati üzemmódok támogatására tervezett rendszer.</li>
<li><strong>LFP akkumulátortechnológia:</strong> kedvező hőstabilitású lítium-vasfoszfát akkumulátorcellák.</li>
<li><strong>0–100%-os töltési és kisütési tartomány:</strong> a gyártói specifikációnak megfelelő energiatárolási működés.</li>
<li><strong>Aktív akkumulátorkiegyenlítés:</strong> az akkumulátorrendszer összehangolt működésének támogatása.</li>
<li><strong>Automatikus SOC-kalibráció:</strong> a töltöttségi állapot automatikus kalibrálása.</li>
<li><strong>Hibrid hűtési technológia:</strong> az akkumulátorok üzemi hőmérsékletének szabályozása.</li>
<li><strong>Integrált tűzvédelmi kialakítás:</strong> akkumulátorcsomag-szintű oxigéngát, irányított gázelvezetés, nyomáslevezetés és aeroszolos védelem.</li>
<li><strong>IP55 védettség:</strong> ipari alkalmazásokhoz megfelelő por- és vízbehatolás elleni védelem.</li>
<li><strong>Modbus TCP kommunikáció:</strong> ipari felügyeleti és energiagazdálkodási rendszerekkel való integráció támogatása.</li>
<li><strong>Ethernet és optikai kommunikáció:</strong> rugalmas adatkapcsolati lehetőségek.</li>
</ul>
<h2>Grid Forming technológia – Fejlett hálózati működés</h2>
<p>A Huawei LUNA2000-241-2S1 a gyártó által <strong>Grid Forming ESS</strong>, vagyis hálózatképző energiatároló rendszerként meghatározott berendezés.</p>
<p>A hálózatképző technológia a hagyományos hálózatkövető energiatárolási megoldásoktól eltérő szabályozási képességeket jelenthet, amelyek szerepet kaphatnak az összetettebb villamosenergia-rendszerekben.</p>
<p>A Grid Forming kialakítás előnyös lehet olyan energetikai projektekben, ahol fontos a fejlett hálózati szabályozás és az energiatároló rendszer együttműködése a villamosenergia-hálózattal.</p>
<p>A gyártói adatlap szigetüzemi működésre vonatkozó feszültségharmonikus-adatot is megad: lineáris terhelés mellett az AC feszültség THDu értéke legfeljebb 2,0%.</p>
<p>A konkrét hálózatképző, szigetüzemi és tartalékellátási funkciók alkalmazhatóságát minden esetben a rendszerkonfiguráció és a Huawei részletes műszaki előírásai alapján kell meghatározni.</p>
<h2>Nagy kapacitású ipari energiatárolás és energiagazdálkodás</h2>
<p>A <strong>241 kWh kapacitású Huawei ipari energiatároló</strong> olyan kereskedelmi és ipari létesítményekhez jelenthet megoldást, ahol a villamosenergia-fogyasztás jelentős, és kiemelt szerepet kap az energiafelhasználás optimalizálása.</p>
<p>Megfelelő vezérlési rendszerrel az energiatároló többek között az alábbi feladatokat támogathatja:</p>
<ul>
<li><strong>Napelemes energiatermelés optimalizálása:</strong> a megtermelt többletenergia eltárolása későbbi felhasználásra.</li>
<li><strong>Csúcsterhelés-kezelés (Peak Shaving):</strong> a hálózatból vételezett teljesítménycsúcsok mérséklése.</li>
<li><strong>Energiafelhasználás időbeli optimalizálása:</strong> az akkumulátor töltésének és kisütésének összehangolása a fogyasztási igényekkel.</li>
<li><strong>Önfogyasztás növelése:</strong> a helyben termelt villamos energia nagyobb arányú felhasználása.</li>
<li><strong>Vállalati energiagazdálkodás:</strong> az energiatároló integrálása a létesítmény energiagazdálkodási rendszerébe.</li>
<li><strong>Energiaköltségek optimalizálása:</strong> megfelelő tarifastruktúra és vezérlés esetén a beszerzett villamos energia költségeinek mérséklése.</li>
</ul>
<p>A tényleges alkalmazási lehetőségeket és a gazdasági előnyöket a fogyasztási profil, a hálózati adottságok, a villamosenergia-tarifák és a választott energiagazdálkodási rendszer határozzák meg.</p>
<h2>LFP akkumulátortechnológia és aktív kiegyenlítés</h2>
<p>A Huawei LUNA2000-241-2S1 <strong>lítium-vasfoszfát (LFP) akkumulátortechnológiát</strong> alkalmaz, amely az ipari energiatároló rendszerekben széles körben használt, kedvező hőstabilitású megoldás.</p>
<p>A berendezés négy akkumulátorcsomagot tartalmaz, amelyek együttes névleges energiatárolási kapacitása 241 kWh.</p>
<p><strong>A rendszer fő akkumulátorparaméterei:</strong></p>
<ul>
<li>Névleges energiatárolási kapacitás: 241 kWh</li>
<li>Névleges akkumulátorkapacitás: 314 Ah</li>
<li>Akkumulátorkonfiguráció: 240S1P</li>
<li>Akkumulátorcsomagok száma: 4</li>
<li>DC üzemi feszültségtartomány: 648–852 V</li>
<li>Névleges DC áram: 140 A</li>
</ul>
<p>Az aktív akkumulátorkiegyenlítés az akkumulátorrendszer kiegyensúlyozott működését támogatja, míg az automatikus SOC-kalibráció segíti a töltöttségi állapot pontos követését.</p>
<p>A gyártó 0–100%-os töltési és kisütési tartományt határoz meg. A ténylegesen rendelkezésre álló energia a működési körülményektől és a rendszer beállításaitól függhet.</p>
<h2>108 kW teljesítményű integrált PCS egység</h2>
<p>A Huawei LUNA2000-241-2S1 energiatároló <strong>PCS2000-108K-MB1</strong> típusú teljesítményátalakító egységgel rendelkezik.</p>
<p>A 108 kW névleges AC teljesítményű PCS háromfázisú villamos hálózati alkalmazásokhoz biztosítja az akkumulátoros energiatároló energiaátalakítását.</p>
<p><strong>A PCS főbb műszaki jellemzői:</strong></p>
<ul>
<li>Névleges AC kimeneti teljesítmény: 108 kW</li>
<li>Névleges AC áram: 155,9 A</li>
<li>Támogatott AC feszültségek: 380 / 400 / 415 V</li>
<li>Hálózati frekvencia: 50/60 Hz</li>
<li>Háromfázisú, négyvezetékes csatlakozás</li>
<li>Szabályozható teljesítménytényező: −1 és +1 között</li>
<li>AC áramharmonikus-torzítás (THDi) hálózati üzemben: legfeljebb 1,5%</li>
<li>AC feszültségharmonikus-torzítás (THDu) szigetüzemi, lineáris terhelésnél: legfeljebb 2,0%</li>
</ul>
<p>Az integrált PCS és a nagy kapacitású akkumulátorrendszer együttesen nagy teljesítményű ipari energiatárolási alkalmazások megvalósítását támogatja.</p>
<h2>Hibrid hűtési technológia és széles üzemi hőmérséklet-tartomány</h2>
<p>A Huawei LUNA2000-241-2S1 energiatároló <strong>hibrid hűtőrendszert</strong> alkalmaz az akkumulátorok üzemi hőmérsékletének szabályozására.</p>
<p>A berendezés −30 °C és +55 °C közötti környezeti hőmérséklet-tartományban üzemeltethető. A gyártói specifikáció szerint +50 °C felett teljesítménycsökkentéssel kell számolni.</p>
<p>A készülék IP55 védettséggel, B osztályú elektromágneses kompatibilitási besorolással és legfeljebb 65 dB(A) zajkibocsátással rendelkezik névleges üzemi körülmények között.</p>
<p>A rendszer legfeljebb 4000 méteres telepítési magasságra van specifikálva.</p>
<h2>Többszintű tűzvédelmi és elektromos biztonsági kialakítás</h2>
<p>A Huawei LUNA2000-241-2S1 integrált biztonsági megoldásokat alkalmaz az akkumulátoros energiatárolás során fellépő kockázatok kezelésére.</p>
<p><strong>Tűzvédelmi megoldások:</strong></p>
<ul>
<li>Akkumulátorcsomag-szintű oxigéngát</li>
<li>Irányított gázelvezetés</li>
<li>Felső robbanási nyomáslevezető kialakítás</li>
<li>Aeroszolos tűzvédelmi megoldás</li>
</ul>
<p><strong>Elektromos védelmi funkciók:</strong></p>
<ul>
<li>Nem kívánt hálózati szigetüzem kialakulása elleni védelem</li>
<li>Hibaáram-érzékelés</li>
<li>Szigetelési ellenállás felügyelete</li>
<li>AC túláramvédelem</li>
<li>AC kábelcsatlakozás védelme</li>
<li>II. típusú AC oldali villám- és túlfeszültség-védelem</li>
</ul>
<p>A Huawei műszaki dokumentációja több nemzetközi szabványt és vizsgálati előírást sorol fel, többek között az UL 9540A, IEC 62619, IEC 62933, IEC 62477-1 és EN 50549 szabványokat.</p>
<h2>Ipari kommunikáció és intelligens rendszerfelügyelet</h2>
<p>A Huawei LUNA2000-241-2S1 Ethernet- és optikai kommunikációs lehetőségekkel rendelkezik.</p>
<p>A támogatott <strong>Modbus TCP protokoll</strong> elősegíti az energiatároló integrációját kompatibilis ipari felügyeleti rendszerekbe és energiagazdálkodási megoldásokba.</p>
<p>A kommunikációs lehetőségek révén megfelelő rendszerintegráció esetén összehangolható az energiatároló működése a létesítmény energiafogyasztásával és egyéb energetikai berendezéseivel.</p>
<p>Az automatikus SOC-kalibráció és az aktív akkumulátorkiegyenlítés szintén támogatja a rendszer üzemeltetését és felügyeletét.</p>
<h2>Huawei LUNA2000-241-2S1 műszaki adatok</h2>
<table>
<tbody>
<tr><th>Műszaki paraméter</th><th>Érték</th></tr>
<tr>
<td>Gyártó</td>
<td>Huawei</td>
</tr>
<tr>
<td>Modell</td>
<td>LUNA2000-241-2S1</td>
</tr>
<tr>
<td>Termékcsalád</td>
<td>C&I Hybrid Cooling Grid Forming ESS</td>
</tr>
<tr>
<td>Terméktípus</td>
<td>Ipari és kereskedelmi energiatároló rendszer</td>
</tr>
<tr>
<td>Névleges energiatárolási kapacitás</td>
<td>241,0 kWh</td>
</tr>
<tr>
<td>Névleges AC teljesítmény</td>
<td>108 kW</td>
</tr>
<tr>
<td>Maximális ciklushatásfok</td>
<td>91,3%</td>
</tr>
<tr>
<td>Töltési és kisütési tartomány</td>
<td>0–100%</td>
</tr>
<tr>
<td>Akkumulátortechnológia</td>
<td>LFP (lítium-vasfoszfát)</td>
</tr>
<tr>
<td>Névleges akkumulátorkapacitás</td>
<td>314 Ah</td>
</tr>
<tr>
<td>Akkumulátorkonfiguráció</td>
<td>240S1P</td>
</tr>
<tr>
<td>Akkumulátorcsomagok száma</td>
<td>4</td>
</tr>
<tr>
<td>Akkumulátor üzemi feszültségtartománya</td>
<td>648–852 V DC</td>
</tr>
<tr>
<td>Névleges DC áram</td>
<td>140 A</td>
</tr>
<tr>
<td>PCS típusa</td>
<td>PCS2000-108K-MB1</td>
</tr>
<tr>
<td>PCS névleges kimeneti teljesítménye</td>
<td>108 kW</td>
</tr>
<tr>
<td>PCS névleges AC árama</td>
<td>155,9 A</td>
</tr>
<tr>
<td>AC feszültség</td>
<td>380 / 400 / 415 V</td>
</tr>
<tr>
<td>AC frekvencia</td>
<td>50/60 Hz</td>
</tr>
<tr>
<td>Hálózati csatlakozás</td>
<td>Háromfázisú, négyvezetékes</td>
</tr>
<tr>
<td>Teljesítménytényező-tartomány</td>
<td>−1 – +1</td>
</tr>
<tr>
<td>AC THDi hálózati üzemben</td>
<td>≤1,5%</td>
</tr>
<tr>
<td>AC THDu szigetüzemben, lineáris terhelés mellett</td>
<td>≤2,0%</td>
</tr>
<tr>
<td>Hűtési technológia</td>
<td>Hibrid hűtés</td>
</tr>
<tr>
<td>Akkumulátorkiegyenlítés</td>
<td>Aktív</td>
</tr>
<tr>
<td>SOC-kalibráció</td>
<td>Automatikus</td>
</tr>
<tr>
<td>Üzemi hőmérséklet</td>
<td>−30 °C – +55 °C</td>
</tr>
<tr>
<td>Teljesítménycsökkentés</td>
<td>+50 °C felett</td>
</tr>
<tr>
<td>Tárolási hőmérséklet</td>
<td>−35 °C – +60 °C</td>
</tr>
<tr>
<td>Relatív páratartalom</td>
<td>0–100%, páralecsapódás nélkül</td>
</tr>
<tr>
<td>Maximális telepítési magasság</td>
<td>4000 m</td>
</tr>
<tr>
<td>Védettségi fokozat</td>
<td>IP55</td>
</tr>
<tr>
<td>EMC-besorolás</td>
<td>B osztály</td>
</tr>
<tr>
<td>Kommunikációs interfész</td>
<td>Ethernet / optikai szál</td>
</tr>
<tr>
<td>Kommunikációs protokoll</td>
<td>Modbus TCP</td>
</tr>
<tr>
<td>Segédtápellátás</td>
<td>176–300 V AC, egyfázisú</td>
</tr>
<tr>
<td>Segédtáp maximális teljesítménye</td>
<td>≤5 kW</td>
</tr>
<tr>
<td>Készenléti fogyasztás</td>
<td>≤150 W</td>
</tr>
<tr>
<td>Zajkibocsátás névleges üzemben</td>
<td>≤65 dB(A)</td>
</tr>
<tr>
<td>AC túlfeszültség-védelem</td>
<td>II. típus</td>
</tr>
<tr>
<td>Méretek (Sz × Mé × Ma)</td>
<td>1150 × 1800 × 2100 mm</td>
</tr>
<tr>
<td>Tömeg</td>
<td>2800 kg alatt</td>
</tr>
</tbody>
</table>
<h2>Felhasználási területek</h2>
<p>A Huawei LUNA2000-241-2S1 ipari energiatároló rendszer megfelelő tervezés és integráció mellett többek között az alábbi területeken alkalmazható:</p>
<ul>
<li>Ipari üzemek és gyártólétesítmények</li>
<li>Logisztikai központok és raktárépületek</li>
<li>Nagyobb kereskedelmi ingatlanok</li>
<li>Napelemes rendszerekkel kombinált energiatárolási projektek</li>
<li>Vállalati energiagazdálkodási rendszerek</li>
<li>Csúcsterhelés-kezelési alkalmazások</li>
<li>Nagy energiaigényű intézmények</li>
<li>Fejlett hálózati szabályozást igénylő energiatárolási projektek</li>
</ul>
<p>A konkrét alkalmazási lehetőségeket a hálózati csatlakozás, a műszaki kialakítás és a választott vezérlési rendszer határozza meg.</p>
<h2>Miért érdemes a Huawei LUNA2000-241-2S1 ipari energiatárolót választani?</h2>
<p>A <strong>Huawei LUNA2000-241-2S1 241 kWh-s ipari energiatároló rendszer</strong> korszerű megoldást kínál azoknak a vállalkozásoknak és energetikai kivitelezőknek, akik nagy kapacitású, intelligens és fejlett hálózati funkciókkal rendelkező energiatárolót keresnek.</p>
<p>A 108 kW névleges teljesítmény, a 91,3%-os maximális ciklushatásfok, az LFP akkumulátortechnológia, a Grid Forming kialakítás és a hibrid hűtési technológia együttesen nagy teljesítményű és hatékony ipari energiatárolási megoldást biztosítanak.</p>
<p>Az aktív akkumulátorkiegyenlítés, az automatikus SOC-kalibráció, a fejlett tűzvédelmi kialakítás és az ipari kommunikációs lehetőségek támogatják a rendszer hosszú távú üzemeltetését.</p>
<p>A Huawei LUNA2000-241-2S1 megfelelő választás lehet napelemes rendszerintegrátorok, ipari energetikai kivitelezők és nagy energiafogyasztású vállalkozások számára.</p>
<p><strong>A hálózatképző, szigetüzemi és egyéb fejlett funkciók rendelkezésre állását, valamint a telepítési és csatlakozási feltételeket minden esetben projektspecifikusan ellenőrizni kell.</strong></p> </td></tr></table>HUAWEI LUNA2000-161-2S11 ipari akkumulátor2026-10-22T09:52:54+02:002026-10-22T09:52:54+02:00https://landriano.huhttps://landriano.hu/index.php?option=com_hikashop&ctrl=product&task=show&cid=742&name=huawei-luna2000-161-2s11-ipari-akkumulator&Itemid=60979&category_pathway=10080<table><tr><td><img src="https://landriano.hu/images/com_hikashop/upload/thumbnails/150x150/huawei-luna2000-161kwh-2s11-smart-string-ess-ipari-energiatarolo.jpg"/></td><td><h1>Huawei LUNA2000-161-2S11 – 161,3 kWh ipari energiatároló rendszer, 108 kW</h1>
<p>A <strong>Huawei LUNA2000-161-2S11 Smart String ESS</strong> egy nagy teljesítményű, <strong>161,3 kWh névleges kapacitású és 108 kW névleges AC teljesítményű ipari energiatároló rendszer</strong>, amelyet kereskedelmi létesítmények, ipari vállalkozások és nagyobb energiafogyasztású ingatlanok energiatárolási igényeihez terveztek.</p>
<p>A Huawei intelligens energiatárolási technológiáját alkalmazó rendszer korszerű <strong>lítium-vasfoszfát (LFP) akkumulátorcellákkal</strong>, aktív akkumulátorkiegyenlítéssel, automatikus töltöttségiszint-kalibrációval és fejlett biztonsági megoldásokkal rendelkezik.</p>
<p>A Huawei LUNA2000-161-2S11 maximális ciklushatásfoka <strong>88%</strong>, a rendszer hibrid hűtési technológiát alkalmaz, valamint Ethernet- és optikai kommunikációs lehetőségeket biztosít Modbus TCP protokollal.</p>
<p>A rendszer megfelelő projekttervezéssel és energiagazdálkodási vezérléssel alkalmas lehet a napelemes energiatermelés hatékonyabb hasznosítására, a villamosenergia-fogyasztás optimalizálására és az ipari energiamenedzsment támogatására.</p>
<h2>A Huawei LUNA2000-161-2S11 legfontosabb előnyei</h2>
<ul>
<li><strong>161,3 kWh névleges energiatárolási kapacitás:</strong> nagy energiaigényű ipari és kereskedelmi alkalmazásokhoz.</li>
<li><strong>108 kW névleges AC teljesítmény:</strong> nagy teljesítményű háromfázisú energiatároló rendszer.</li>
<li><strong>88%-os maximális ciklushatásfok:</strong> hatékony töltési és kisütési energiaátalakítás.</li>
<li><strong>0,67 CP maximális ciklusrátájú működés:</strong> a rendszer kapacitásához méretezett töltési és kisütési teljesítmény.</li>
<li><strong>LFP akkumulátortechnológia:</strong> kedvező hőstabilitású lítium-vasfoszfát cellák.</li>
<li><strong>0–100%-os töltési és kisütési tartomány:</strong> a gyártó által meghatározott üzemeltetési feltételek szerint.</li>
<li><strong>Aktív akkumulátorkiegyenlítés:</strong> az akkumulátorcellák kiegyensúlyozott működésének támogatása.</li>
<li><strong>Automatikus SOC-kalibráció:</strong> a töltöttségi állapot automatikus kalibrálása.</li>
<li><strong>Hibrid hűtőrendszer:</strong> az energiatároló megfelelő üzemi hőmérsékletének szabályozására.</li>
<li><strong>Integrált tűzvédelmi kialakítás:</strong> akkumulátorcsomag-szintű oxigéngát, irányított gázelvezetés, nyomáslevezető kialakítás és aeroszolos védelem.</li>
<li><strong>IP55 védettség:</strong> por és víz elleni védelem ipari felhasználáshoz.</li>
<li><strong>Modbus TCP kommunikáció:</strong> kompatibilis ipari energiagazdálkodási és felügyeleti rendszerekhez.</li>
<li><strong>Ethernet és optikai kommunikáció:</strong> rugalmas rendszerintegráció.</li>
</ul>
<h2>Nagy kapacitású ipari energiatárolás és energiagazdálkodás</h2>
<p>A Huawei LUNA2000-161-2S11 energiatároló rendszert olyan vállalati és ipari alkalmazásokhoz tervezték, ahol fontos a villamosenergia-felhasználás hatékony szabályozása és az energiatermelés, valamint a fogyasztás összehangolása.</p>
<p>A 161,3 kWh névleges energiatárolási kapacitás és a 108 kW névleges teljesítmény megfelelő műszaki alapot kínál nagyobb energiaigényű létesítmények energiatárolási projektjeihez.</p>
<p><strong>Megfelelő rendszerintegráció és energiagazdálkodási vezérlés mellett lehetséges alkalmazások:</strong></p>
<ul>
<li><strong>Napelemes energiatermelés optimalizálása:</strong> a napközben megtermelt többletenergia eltárolása és későbbi hasznosítása.</li>
<li><strong>Csúcsterhelés-kezelés (Peak Shaving):</strong> a hálózatból vételezett teljesítménycsúcsok mérséklése.</li>
<li><strong>Energiafelhasználás időbeli optimalizálása:</strong> a töltési és kisütési időszakok összehangolása a létesítmény energiaigényeivel.</li>
<li><strong>Önfogyasztás növelése:</strong> a helyben termelt villamos energia nagyobb arányú felhasználása.</li>
<li><strong>Ipari energiamenedzsment:</strong> az energiatároló integrálása a vállalkozás villamosenergia-gazdálkodási rendszerébe.</li>
<li><strong>Villamosenergia-költségek optimalizálása:</strong> a fogyasztási és tarifaviszonyoknak megfelelő energiatárolási stratégia kialakításának támogatása.</li>
</ul>
<p>A konkrét felhasználási lehetőségek és megtakarítások a rendszer konfigurációjától, a fogyasztási profiltól, a hálózati feltételektől és az alkalmazott energiagazdálkodási megoldásoktól függenek.</p>
<h2>LFP akkumulátortechnológia és aktív akkumulátorkiegyenlítés</h2>
<p>A Huawei LUNA2000-161-2S11 energiatároló <strong>lítium-vasfoszfát (LFP) akkumulátortechnológiát</strong> alkalmaz, amelyet kedvező hőstabilitása és energiatárolási alkalmazásokhoz megfelelő tulajdonságai miatt széles körben használnak.</p>
<p>A rendszer három akkumulátorcsomaggal rendelkezik, összesen 161,3 kWh névleges energiatárolási kapacitással.</p>
<p>A gyártó által megadott akkumulátorkonfiguráció <strong>180S1P</strong>, a névleges akkumulátorkapacitás 280 Ah, az üzemi feszültségtartomány pedig 486–648 V DC.</p>
<p>A Huawei aktív akkumulátorkiegyenlítő technológiája támogatja az akkumulátorcella-csoportok összehangolt működését, míg az automatikus SOC-kalibráció a töltöttségi állapot pontosabb követését segíti.</p>
<p>A rendszer a gyártói adatlap szerint 0–100%-os töltési és kisütési tartománnyal rendelkezik. A ténylegesen kinyerhető energia az üzemi és környezeti feltételektől függhet.</p>
<h2>108 kW-os PCS teljesítményátalakító egység</h2>
<p>A Huawei LUNA2000-161-2S11 energiatároló rendszer <strong>PCS2000-108K-MB1</strong> típusú teljesítményátalakító egységet alkalmaz.</p>
<p>A PCS névleges kimeneti teljesítménye 108 kW, amely háromfázisú hálózati alkalmazásokhoz biztosítja az energiaátalakítást.</p>
<p><strong>A PCS főbb műszaki jellemzői:</strong></p>
<ul>
<li>Névleges AC teljesítmény: 108 kW</li>
<li>Névleges AC áram: 155,9 A</li>
<li>Támogatott AC feszültségek: 380 / 400 / 415 / 420 / 440 / 480 V</li>
<li>Hálózati frekvencia: 50/60 Hz</li>
<li>Háromfázisú, négyvezetékes csatlakozás</li>
<li>Szabályozható teljesítménytényező: −1 és +1 között</li>
<li>AC áramharmonikus-torzítás (THDi): legfeljebb 1,5%, névleges hálózati üzemben</li>
</ul>
<p>A nagy teljesítményű PCS és a 161,3 kWh kapacitású akkumulátorrendszer együttesen korszerű megoldást biztosít ipari energiatárolási projektekhez.</p>
<h2>Hibrid hűtési technológia és megbízható működés</h2>
<p>A Huawei LUNA2000-161-2S11 <strong>hibrid hűtőrendszerrel</strong> rendelkezik, amely az akkumulátorrendszer megfelelő üzemi hőmérsékletének fenntartását támogatja.</p>
<p>A rendszer széles, −30 °C és +55 °C közötti üzemi hőmérséklet-tartományban használható.</p>
<p>A gyártói specifikáció szerint +50 °C feletti környezeti hőmérséklet esetén teljesítménycsökkentéssel kell számolni.</p>
<p>A készülék további jellemzői:</p>
<ul>
<li>IP55 védettségi fokozat</li>
<li>B osztályú elektromágneses kompatibilitási besorolás</li>
<li>Legfeljebb 65 dB(A) zajkibocsátás névleges üzemi körülmények között</li>
<li>Automatikus SOC-kalibráció</li>
<li>Aktív akkumulátorkiegyenlítés</li>
<li>Legfeljebb 4000 méteres telepítési magasság</li>
</ul>
<h2>Fejlett tűzvédelmi és elektromos biztonsági megoldások</h2>
<p>A Huawei LUNA2000-161-2S11 energiatároló rendszer többszintű biztonsági kialakítással rendelkezik, amely az akkumulátoros működés során fellépő kockázatok kezelését támogatja.</p>
<p><strong>A gyártó által megadott tűzvédelmi megoldások:</strong></p>
<ul>
<li>Akkumulátorcsomag-szintű oxigéngát</li>
<li>Irányított gázelvezetés</li>
<li>Felső robbanási nyomáslevezető kialakítás</li>
<li>Aeroszolos tűzvédelmi rendszer</li>
</ul>
<p><strong>Elektromos védelmi funkciók:</strong></p>
<ul>
<li>Nem kívánt hálózati szigetüzem elleni védelem</li>
<li>Hibaáram-érzékelés</li>
<li>Szigetelési ellenállás felügyelete</li>
<li>AC túláramvédelem</li>
<li>AC kábelcsatlakozás védelme</li>
<li>II. típusú AC oldali villám- és túlfeszültség-védelem</li>
</ul>
<p>A gyártói műszaki dokumentáció több nemzetközi szabványt és vizsgálati előírást sorol fel, többek között az UL 9540A, UL 1973, IEC 62619, IEC 62933 és EN 50549 szabványokat.</p>
<h2>Intelligens kommunikáció és rendszerintegráció</h2>
<p>A Huawei LUNA2000-161-2S11 ipari energiatároló Ethernet- és optikai kommunikációs csatlakozási lehetőségekkel rendelkezik.</p>
<p>A <strong>Modbus TCP protokoll</strong> támogatja a rendszer kommunikációját kompatibilis ipari felügyeleti és energiagazdálkodási megoldásokkal.</p>
<p>Ez lehetővé teheti az energiatároló kapcsolódását olyan rendszerekhez, amelyek a villamosenergia-termelés, a fogyasztás és a tárolás összehangolását végzik.</p>
<p>Az automatikus töltöttségiszint-kalibráció és az aktív akkumulátorkiegyenlítés szintén hozzájárulhat az egyszerűbb üzemeltetéshez és rendszerfelügyelethez.</p>
<h2>Huawei LUNA2000-161-2S11 műszaki adatok</h2>
<table>
<tbody>
<tr><th>Műszaki paraméter</th><th>Érték</th></tr>
<tr>
<td>Gyártó</td>
<td>Huawei</td>
</tr>
<tr>
<td>Modell</td>
<td>LUNA2000-161-2S11</td>
</tr>
<tr>
<td>Termékcsalád</td>
<td>Smart String ESS</td>
</tr>
<tr>
<td>Terméktípus</td>
<td>Ipari és kereskedelmi energiatároló rendszer</td>
</tr>
<tr>
<td>Névleges energiatárolási kapacitás</td>
<td>161,3 kWh</td>
</tr>
<tr>
<td>Névleges AC teljesítmény</td>
<td>108 kW</td>
</tr>
<tr>
<td>Maximális ciklusrátája</td>
<td>0,67 CP</td>
</tr>
<tr>
<td>Maximális ciklushatásfok</td>
<td>88,0%</td>
</tr>
<tr>
<td>Töltési és kisütési tartomány</td>
<td>0–100%</td>
</tr>
<tr>
<td>Akkumulátortechnológia</td>
<td>LFP (lítium-vasfoszfát)</td>
</tr>
<tr>
<td>Névleges akkumulátorkapacitás</td>
<td>280 Ah</td>
</tr>
<tr>
<td>Akkumulátorkonfiguráció</td>
<td>180S1P</td>
</tr>
<tr>
<td>Akkumulátorcsomagok száma</td>
<td>3</td>
</tr>
<tr>
<td>Akkumulátor üzemi feszültségtartománya</td>
<td>486–648 V DC</td>
</tr>
<tr>
<td>Névleges DC áram</td>
<td>187 A</td>
</tr>
<tr>
<td>PCS típusa</td>
<td>PCS2000-108K-MB1</td>
</tr>
<tr>
<td>PCS névleges kimeneti teljesítménye</td>
<td>108 kW</td>
</tr>
<tr>
<td>PCS névleges AC árama</td>
<td>155,9 A</td>
</tr>
<tr>
<td>AC feszültség</td>
<td>380/400/415/420/440/480 V</td>
</tr>
<tr>
<td>AC frekvencia</td>
<td>50/60 Hz</td>
</tr>
<tr>
<td>Hálózati csatlakozás</td>
<td>Háromfázisú, négyvezetékes</td>
</tr>
<tr>
<td>Teljesítménytényező-tartomány</td>
<td>−1 – +1</td>
</tr>
<tr>
<td>AC THDi névleges üzemben</td>
<td>≤1,5%</td>
</tr>
<tr>
<td>Hűtési technológia</td>
<td>Hibrid hűtés</td>
</tr>
<tr>
<td>Akkumulátorkiegyenlítés</td>
<td>Aktív</td>
</tr>
<tr>
<td>SOC-kalibráció</td>
<td>Automatikus</td>
</tr>
<tr>
<td>Üzemi hőmérséklet</td>
<td>−30 °C – +55 °C</td>
</tr>
<tr>
<td>Teljesítménycsökkentés</td>
<td>+50 °C felett</td>
</tr>
<tr>
<td>Tárolási hőmérséklet</td>
<td>−35 °C – +60 °C</td>
</tr>
<tr>
<td>Relatív páratartalom</td>
<td>0–100%, páralecsapódás nélkül</td>
</tr>
<tr>
<td>Maximális telepítési magasság</td>
<td>4000 m</td>
</tr>
<tr>
<td>Védettségi fokozat</td>
<td>IP55</td>
</tr>
<tr>
<td>EMC-besorolás</td>
<td>B osztály</td>
</tr>
<tr>
<td>Kommunikációs interfész</td>
<td>Ethernet / optikai szál</td>
</tr>
<tr>
<td>Kommunikációs protokoll</td>
<td>Modbus TCP</td>
</tr>
<tr>
<td>Segédtápellátás</td>
<td>176–300 V AC, egyfázisú</td>
</tr>
<tr>
<td>Segédtáp maximális teljesítménye</td>
<td>≤5 kW</td>
</tr>
<tr>
<td>Készenléti fogyasztás</td>
<td>≤150 W</td>
</tr>
<tr>
<td>Zajkibocsátás névleges üzemben</td>
<td>≤65 dB(A)</td>
</tr>
<tr>
<td>AC túlfeszültség-védelem</td>
<td>II. típus</td>
</tr>
<tr>
<td>Méretek (Sz × Mé × Ma)</td>
<td>1150 × 1800 × 2100 mm</td>
</tr>
<tr>
<td>Tömeg</td>
<td>≤2400 kg</td>
</tr>
</tbody>
</table>
<h2>Felhasználási területek</h2>
<p>A Huawei LUNA2000-161-2S11 nagy kapacitású ipari energiatároló megfelelő műszaki tervezés és rendszerintegráció mellett többek között az alábbi területeken alkalmazható:</p>
<ul>
<li>Ipari üzemek és gyártólétesítmények</li>
<li>Logisztikai és raktározási központok</li>
<li>Nagyobb kereskedelmi ingatlanok</li>
<li>Napelemes erőművekhez kapcsolódó energiatárolási projektek</li>
<li>Vállalati energiagazdálkodási rendszerek</li>
<li>Csúcsterhelés-kezelésre tervezett projektek</li>
<li>Nagy energiafogyasztású intézmények és létesítmények</li>
</ul>
<p>A rendszer konkrét alkalmazási lehetőségeit a helyszíni adottságok, a hálózati csatlakozás és az alkalmazott energiagazdálkodási vezérlés határozzák meg.</p>
<h2>Miért érdemes a Huawei LUNA2000-161-2S11 ipari energiatárolót választani?</h2>
<p>A <strong>Huawei LUNA2000-161-2S11 161,3 kWh-s ipari energiatároló rendszer</strong> nagy kapacitású, intelligens megoldást kínál vállalkozások és ipari energiafelhasználók számára.</p>
<p>A 108 kW névleges AC teljesítmény, a 88%-os maximális ciklushatásfok, a korszerű LFP akkumulátortechnológia, a hibrid hűtőrendszer és az aktív akkumulátorkiegyenlítés együttesen támogatják a hatékony energiatárolási működést.</p>
<p>A fejlett tűzvédelmi kialakítás, az IP55 védettség és az ipari kommunikációs lehetőségek révén a rendszer megfelelő alapot biztosít komplex kereskedelmi és ipari energiatárolási projektekhez.</p>
<p>A Huawei LUNA2000-161-2S11 megfelelő választás lehet energetikai kivitelezőknek, napelemes rendszerintegrátoroknak és olyan vállalkozásoknak, amelyek nagy kapacitású energiatárolási megoldást keresnek.</p>
<p><strong>A rendszer telepítése és üzembe helyezése projektspecifikus műszaki tervezést, a hálózati csatlakozási feltételek ellenőrzését és a megfelelő vezérlési környezet kialakítását igényli.</strong></p> </td></tr></table><table><tr><td><img src="https://landriano.hu/images/com_hikashop/upload/thumbnails/150x150/huawei-luna2000-161kwh-2s11-smart-string-ess-ipari-energiatarolo.jpg"/></td><td><h1>Huawei LUNA2000-161-2S11 – 161,3 kWh ipari energiatároló rendszer, 108 kW</h1>
<p>A <strong>Huawei LUNA2000-161-2S11 Smart String ESS</strong> egy nagy teljesítményű, <strong>161,3 kWh névleges kapacitású és 108 kW névleges AC teljesítményű ipari energiatároló rendszer</strong>, amelyet kereskedelmi létesítmények, ipari vállalkozások és nagyobb energiafogyasztású ingatlanok energiatárolási igényeihez terveztek.</p>
<p>A Huawei intelligens energiatárolási technológiáját alkalmazó rendszer korszerű <strong>lítium-vasfoszfát (LFP) akkumulátorcellákkal</strong>, aktív akkumulátorkiegyenlítéssel, automatikus töltöttségiszint-kalibrációval és fejlett biztonsági megoldásokkal rendelkezik.</p>
<p>A Huawei LUNA2000-161-2S11 maximális ciklushatásfoka <strong>88%</strong>, a rendszer hibrid hűtési technológiát alkalmaz, valamint Ethernet- és optikai kommunikációs lehetőségeket biztosít Modbus TCP protokollal.</p>
<p>A rendszer megfelelő projekttervezéssel és energiagazdálkodási vezérléssel alkalmas lehet a napelemes energiatermelés hatékonyabb hasznosítására, a villamosenergia-fogyasztás optimalizálására és az ipari energiamenedzsment támogatására.</p>
<h2>A Huawei LUNA2000-161-2S11 legfontosabb előnyei</h2>
<ul>
<li><strong>161,3 kWh névleges energiatárolási kapacitás:</strong> nagy energiaigényű ipari és kereskedelmi alkalmazásokhoz.</li>
<li><strong>108 kW névleges AC teljesítmény:</strong> nagy teljesítményű háromfázisú energiatároló rendszer.</li>
<li><strong>88%-os maximális ciklushatásfok:</strong> hatékony töltési és kisütési energiaátalakítás.</li>
<li><strong>0,67 CP maximális ciklusrátájú működés:</strong> a rendszer kapacitásához méretezett töltési és kisütési teljesítmény.</li>
<li><strong>LFP akkumulátortechnológia:</strong> kedvező hőstabilitású lítium-vasfoszfát cellák.</li>
<li><strong>0–100%-os töltési és kisütési tartomány:</strong> a gyártó által meghatározott üzemeltetési feltételek szerint.</li>
<li><strong>Aktív akkumulátorkiegyenlítés:</strong> az akkumulátorcellák kiegyensúlyozott működésének támogatása.</li>
<li><strong>Automatikus SOC-kalibráció:</strong> a töltöttségi állapot automatikus kalibrálása.</li>
<li><strong>Hibrid hűtőrendszer:</strong> az energiatároló megfelelő üzemi hőmérsékletének szabályozására.</li>
<li><strong>Integrált tűzvédelmi kialakítás:</strong> akkumulátorcsomag-szintű oxigéngát, irányított gázelvezetés, nyomáslevezető kialakítás és aeroszolos védelem.</li>
<li><strong>IP55 védettség:</strong> por és víz elleni védelem ipari felhasználáshoz.</li>
<li><strong>Modbus TCP kommunikáció:</strong> kompatibilis ipari energiagazdálkodási és felügyeleti rendszerekhez.</li>
<li><strong>Ethernet és optikai kommunikáció:</strong> rugalmas rendszerintegráció.</li>
</ul>
<h2>Nagy kapacitású ipari energiatárolás és energiagazdálkodás</h2>
<p>A Huawei LUNA2000-161-2S11 energiatároló rendszert olyan vállalati és ipari alkalmazásokhoz tervezték, ahol fontos a villamosenergia-felhasználás hatékony szabályozása és az energiatermelés, valamint a fogyasztás összehangolása.</p>
<p>A 161,3 kWh névleges energiatárolási kapacitás és a 108 kW névleges teljesítmény megfelelő műszaki alapot kínál nagyobb energiaigényű létesítmények energiatárolási projektjeihez.</p>
<p><strong>Megfelelő rendszerintegráció és energiagazdálkodási vezérlés mellett lehetséges alkalmazások:</strong></p>
<ul>
<li><strong>Napelemes energiatermelés optimalizálása:</strong> a napközben megtermelt többletenergia eltárolása és későbbi hasznosítása.</li>
<li><strong>Csúcsterhelés-kezelés (Peak Shaving):</strong> a hálózatból vételezett teljesítménycsúcsok mérséklése.</li>
<li><strong>Energiafelhasználás időbeli optimalizálása:</strong> a töltési és kisütési időszakok összehangolása a létesítmény energiaigényeivel.</li>
<li><strong>Önfogyasztás növelése:</strong> a helyben termelt villamos energia nagyobb arányú felhasználása.</li>
<li><strong>Ipari energiamenedzsment:</strong> az energiatároló integrálása a vállalkozás villamosenergia-gazdálkodási rendszerébe.</li>
<li><strong>Villamosenergia-költségek optimalizálása:</strong> a fogyasztási és tarifaviszonyoknak megfelelő energiatárolási stratégia kialakításának támogatása.</li>
</ul>
<p>A konkrét felhasználási lehetőségek és megtakarítások a rendszer konfigurációjától, a fogyasztási profiltól, a hálózati feltételektől és az alkalmazott energiagazdálkodási megoldásoktól függenek.</p>
<h2>LFP akkumulátortechnológia és aktív akkumulátorkiegyenlítés</h2>
<p>A Huawei LUNA2000-161-2S11 energiatároló <strong>lítium-vasfoszfát (LFP) akkumulátortechnológiát</strong> alkalmaz, amelyet kedvező hőstabilitása és energiatárolási alkalmazásokhoz megfelelő tulajdonságai miatt széles körben használnak.</p>
<p>A rendszer három akkumulátorcsomaggal rendelkezik, összesen 161,3 kWh névleges energiatárolási kapacitással.</p>
<p>A gyártó által megadott akkumulátorkonfiguráció <strong>180S1P</strong>, a névleges akkumulátorkapacitás 280 Ah, az üzemi feszültségtartomány pedig 486–648 V DC.</p>
<p>A Huawei aktív akkumulátorkiegyenlítő technológiája támogatja az akkumulátorcella-csoportok összehangolt működését, míg az automatikus SOC-kalibráció a töltöttségi állapot pontosabb követését segíti.</p>
<p>A rendszer a gyártói adatlap szerint 0–100%-os töltési és kisütési tartománnyal rendelkezik. A ténylegesen kinyerhető energia az üzemi és környezeti feltételektől függhet.</p>
<h2>108 kW-os PCS teljesítményátalakító egység</h2>
<p>A Huawei LUNA2000-161-2S11 energiatároló rendszer <strong>PCS2000-108K-MB1</strong> típusú teljesítményátalakító egységet alkalmaz.</p>
<p>A PCS névleges kimeneti teljesítménye 108 kW, amely háromfázisú hálózati alkalmazásokhoz biztosítja az energiaátalakítást.</p>
<p><strong>A PCS főbb műszaki jellemzői:</strong></p>
<ul>
<li>Névleges AC teljesítmény: 108 kW</li>
<li>Névleges AC áram: 155,9 A</li>
<li>Támogatott AC feszültségek: 380 / 400 / 415 / 420 / 440 / 480 V</li>
<li>Hálózati frekvencia: 50/60 Hz</li>
<li>Háromfázisú, négyvezetékes csatlakozás</li>
<li>Szabályozható teljesítménytényező: −1 és +1 között</li>
<li>AC áramharmonikus-torzítás (THDi): legfeljebb 1,5%, névleges hálózati üzemben</li>
</ul>
<p>A nagy teljesítményű PCS és a 161,3 kWh kapacitású akkumulátorrendszer együttesen korszerű megoldást biztosít ipari energiatárolási projektekhez.</p>
<h2>Hibrid hűtési technológia és megbízható működés</h2>
<p>A Huawei LUNA2000-161-2S11 <strong>hibrid hűtőrendszerrel</strong> rendelkezik, amely az akkumulátorrendszer megfelelő üzemi hőmérsékletének fenntartását támogatja.</p>
<p>A rendszer széles, −30 °C és +55 °C közötti üzemi hőmérséklet-tartományban használható.</p>
<p>A gyártói specifikáció szerint +50 °C feletti környezeti hőmérséklet esetén teljesítménycsökkentéssel kell számolni.</p>
<p>A készülék további jellemzői:</p>
<ul>
<li>IP55 védettségi fokozat</li>
<li>B osztályú elektromágneses kompatibilitási besorolás</li>
<li>Legfeljebb 65 dB(A) zajkibocsátás névleges üzemi körülmények között</li>
<li>Automatikus SOC-kalibráció</li>
<li>Aktív akkumulátorkiegyenlítés</li>
<li>Legfeljebb 4000 méteres telepítési magasság</li>
</ul>
<h2>Fejlett tűzvédelmi és elektromos biztonsági megoldások</h2>
<p>A Huawei LUNA2000-161-2S11 energiatároló rendszer többszintű biztonsági kialakítással rendelkezik, amely az akkumulátoros működés során fellépő kockázatok kezelését támogatja.</p>
<p><strong>A gyártó által megadott tűzvédelmi megoldások:</strong></p>
<ul>
<li>Akkumulátorcsomag-szintű oxigéngát</li>
<li>Irányított gázelvezetés</li>
<li>Felső robbanási nyomáslevezető kialakítás</li>
<li>Aeroszolos tűzvédelmi rendszer</li>
</ul>
<p><strong>Elektromos védelmi funkciók:</strong></p>
<ul>
<li>Nem kívánt hálózati szigetüzem elleni védelem</li>
<li>Hibaáram-érzékelés</li>
<li>Szigetelési ellenállás felügyelete</li>
<li>AC túláramvédelem</li>
<li>AC kábelcsatlakozás védelme</li>
<li>II. típusú AC oldali villám- és túlfeszültség-védelem</li>
</ul>
<p>A gyártói műszaki dokumentáció több nemzetközi szabványt és vizsgálati előírást sorol fel, többek között az UL 9540A, UL 1973, IEC 62619, IEC 62933 és EN 50549 szabványokat.</p>
<h2>Intelligens kommunikáció és rendszerintegráció</h2>
<p>A Huawei LUNA2000-161-2S11 ipari energiatároló Ethernet- és optikai kommunikációs csatlakozási lehetőségekkel rendelkezik.</p>
<p>A <strong>Modbus TCP protokoll</strong> támogatja a rendszer kommunikációját kompatibilis ipari felügyeleti és energiagazdálkodási megoldásokkal.</p>
<p>Ez lehetővé teheti az energiatároló kapcsolódását olyan rendszerekhez, amelyek a villamosenergia-termelés, a fogyasztás és a tárolás összehangolását végzik.</p>
<p>Az automatikus töltöttségiszint-kalibráció és az aktív akkumulátorkiegyenlítés szintén hozzájárulhat az egyszerűbb üzemeltetéshez és rendszerfelügyelethez.</p>
<h2>Huawei LUNA2000-161-2S11 műszaki adatok</h2>
<table>
<tbody>
<tr><th>Műszaki paraméter</th><th>Érték</th></tr>
<tr>
<td>Gyártó</td>
<td>Huawei</td>
</tr>
<tr>
<td>Modell</td>
<td>LUNA2000-161-2S11</td>
</tr>
<tr>
<td>Termékcsalád</td>
<td>Smart String ESS</td>
</tr>
<tr>
<td>Terméktípus</td>
<td>Ipari és kereskedelmi energiatároló rendszer</td>
</tr>
<tr>
<td>Névleges energiatárolási kapacitás</td>
<td>161,3 kWh</td>
</tr>
<tr>
<td>Névleges AC teljesítmény</td>
<td>108 kW</td>
</tr>
<tr>
<td>Maximális ciklusrátája</td>
<td>0,67 CP</td>
</tr>
<tr>
<td>Maximális ciklushatásfok</td>
<td>88,0%</td>
</tr>
<tr>
<td>Töltési és kisütési tartomány</td>
<td>0–100%</td>
</tr>
<tr>
<td>Akkumulátortechnológia</td>
<td>LFP (lítium-vasfoszfát)</td>
</tr>
<tr>
<td>Névleges akkumulátorkapacitás</td>
<td>280 Ah</td>
</tr>
<tr>
<td>Akkumulátorkonfiguráció</td>
<td>180S1P</td>
</tr>
<tr>
<td>Akkumulátorcsomagok száma</td>
<td>3</td>
</tr>
<tr>
<td>Akkumulátor üzemi feszültségtartománya</td>
<td>486–648 V DC</td>
</tr>
<tr>
<td>Névleges DC áram</td>
<td>187 A</td>
</tr>
<tr>
<td>PCS típusa</td>
<td>PCS2000-108K-MB1</td>
</tr>
<tr>
<td>PCS névleges kimeneti teljesítménye</td>
<td>108 kW</td>
</tr>
<tr>
<td>PCS névleges AC árama</td>
<td>155,9 A</td>
</tr>
<tr>
<td>AC feszültség</td>
<td>380/400/415/420/440/480 V</td>
</tr>
<tr>
<td>AC frekvencia</td>
<td>50/60 Hz</td>
</tr>
<tr>
<td>Hálózati csatlakozás</td>
<td>Háromfázisú, négyvezetékes</td>
</tr>
<tr>
<td>Teljesítménytényező-tartomány</td>
<td>−1 – +1</td>
</tr>
<tr>
<td>AC THDi névleges üzemben</td>
<td>≤1,5%</td>
</tr>
<tr>
<td>Hűtési technológia</td>
<td>Hibrid hűtés</td>
</tr>
<tr>
<td>Akkumulátorkiegyenlítés</td>
<td>Aktív</td>
</tr>
<tr>
<td>SOC-kalibráció</td>
<td>Automatikus</td>
</tr>
<tr>
<td>Üzemi hőmérséklet</td>
<td>−30 °C – +55 °C</td>
</tr>
<tr>
<td>Teljesítménycsökkentés</td>
<td>+50 °C felett</td>
</tr>
<tr>
<td>Tárolási hőmérséklet</td>
<td>−35 °C – +60 °C</td>
</tr>
<tr>
<td>Relatív páratartalom</td>
<td>0–100%, páralecsapódás nélkül</td>
</tr>
<tr>
<td>Maximális telepítési magasság</td>
<td>4000 m</td>
</tr>
<tr>
<td>Védettségi fokozat</td>
<td>IP55</td>
</tr>
<tr>
<td>EMC-besorolás</td>
<td>B osztály</td>
</tr>
<tr>
<td>Kommunikációs interfész</td>
<td>Ethernet / optikai szál</td>
</tr>
<tr>
<td>Kommunikációs protokoll</td>
<td>Modbus TCP</td>
</tr>
<tr>
<td>Segédtápellátás</td>
<td>176–300 V AC, egyfázisú</td>
</tr>
<tr>
<td>Segédtáp maximális teljesítménye</td>
<td>≤5 kW</td>
</tr>
<tr>
<td>Készenléti fogyasztás</td>
<td>≤150 W</td>
</tr>
<tr>
<td>Zajkibocsátás névleges üzemben</td>
<td>≤65 dB(A)</td>
</tr>
<tr>
<td>AC túlfeszültség-védelem</td>
<td>II. típus</td>
</tr>
<tr>
<td>Méretek (Sz × Mé × Ma)</td>
<td>1150 × 1800 × 2100 mm</td>
</tr>
<tr>
<td>Tömeg</td>
<td>≤2400 kg</td>
</tr>
</tbody>
</table>
<h2>Felhasználási területek</h2>
<p>A Huawei LUNA2000-161-2S11 nagy kapacitású ipari energiatároló megfelelő műszaki tervezés és rendszerintegráció mellett többek között az alábbi területeken alkalmazható:</p>
<ul>
<li>Ipari üzemek és gyártólétesítmények</li>
<li>Logisztikai és raktározási központok</li>
<li>Nagyobb kereskedelmi ingatlanok</li>
<li>Napelemes erőművekhez kapcsolódó energiatárolási projektek</li>
<li>Vállalati energiagazdálkodási rendszerek</li>
<li>Csúcsterhelés-kezelésre tervezett projektek</li>
<li>Nagy energiafogyasztású intézmények és létesítmények</li>
</ul>
<p>A rendszer konkrét alkalmazási lehetőségeit a helyszíni adottságok, a hálózati csatlakozás és az alkalmazott energiagazdálkodási vezérlés határozzák meg.</p>
<h2>Miért érdemes a Huawei LUNA2000-161-2S11 ipari energiatárolót választani?</h2>
<p>A <strong>Huawei LUNA2000-161-2S11 161,3 kWh-s ipari energiatároló rendszer</strong> nagy kapacitású, intelligens megoldást kínál vállalkozások és ipari energiafelhasználók számára.</p>
<p>A 108 kW névleges AC teljesítmény, a 88%-os maximális ciklushatásfok, a korszerű LFP akkumulátortechnológia, a hibrid hűtőrendszer és az aktív akkumulátorkiegyenlítés együttesen támogatják a hatékony energiatárolási működést.</p>
<p>A fejlett tűzvédelmi kialakítás, az IP55 védettség és az ipari kommunikációs lehetőségek révén a rendszer megfelelő alapot biztosít komplex kereskedelmi és ipari energiatárolási projektekhez.</p>
<p>A Huawei LUNA2000-161-2S11 megfelelő választás lehet energetikai kivitelezőknek, napelemes rendszerintegrátoroknak és olyan vállalkozásoknak, amelyek nagy kapacitású energiatárolási megoldást keresnek.</p>
<p><strong>A rendszer telepítése és üzembe helyezése projektspecifikus műszaki tervezést, a hálózati csatlakozási feltételek ellenőrzését és a megfelelő vezérlési környezet kialakítását igényli.</strong></p> </td></tr></table>HUAWEI LUNA2000-107-1S11 ipari akkumulátor2026-10-22T09:41:16+02:002026-10-22T09:41:16+02:00https://landriano.huhttps://landriano.hu/index.php?option=com_hikashop&ctrl=product&task=show&cid=741&name=huawei-luna2000-107-1s11-ipari-akkumulator&Itemid=60979&category_pathway=10080<table><tr><td><img src="https://landriano.hu/images/com_hikashop/upload/thumbnails/150x150/huawei-luna2000-215-2s10.png"/></td><td><h1>Huawei LUNA2000-107-1S11 – 107,5 kWh ipari energiatároló rendszer, 108 kW</h1>
<p>A <strong>Huawei LUNA2000-107-1S11 Smart String ESS</strong> egy korszerű, <strong>107,5 kWh névleges kapacitású és 108 kW névleges AC teljesítményű ipari energiatároló rendszer</strong>, amelyet vállalkozások, kereskedelmi létesítmények és ipari energiafelhasználók igényeihez terveztek.</p>
<p>A Huawei intelligens energiatárolási technológiáját alkalmazó rendszer <strong>lítium-vasfoszfát (LFP) akkumulátorokra</strong>, aktív cellakiegyenlítésre, automatikus töltöttségiszint-kalibrációra és fejlett, többszintű biztonsági megoldásokra épül.</p>
<p>A Huawei LUNA2000-107-1S11 energiatároló hibrid hűtéssel, Ethernet- és optikai kommunikációs lehetőséggel, valamint Modbus TCP protokollal rendelkezik. Az integrált teljesítményátalakító egység révén a rendszer nagy teljesítményű energiatárolási feladatokhoz használható.</p>
<p>Megfelelő rendszerintegráció mellett alkalmas lehet ipari és kereskedelmi energiamenedzsment-feladatok támogatására, a napelemes energiatermelés és a villamosenergia-fogyasztás összehangolására, valamint a saját termelésű energia hatékonyabb felhasználására.</p>
<h2>A Huawei LUNA2000-107-1S11 legfontosabb előnyei</h2>
<ul>
<li><strong>107,5 kWh névleges energiatárolási kapacitás:</strong> nagy energiaigényű kereskedelmi és ipari alkalmazásokhoz.</li>
<li><strong>108 kW névleges AC teljesítmény:</strong> nagy teljesítményű háromfázisú energiatároló rendszer.</li>
<li><strong>1C maximális töltési és kisütési ráta:</strong> nagy teljesítményű energiatárolási feladatokhoz.</li>
<li><strong>LFP akkumulátortechnológia:</strong> kedvező hőstabilitású lítium-vasfoszfát cellák.</li>
<li><strong>0–100%-os töltési és kisütési tartomány:</strong> a megadott üzemi feltételek szerinti energiatárolási tartomány.</li>
<li><strong>Aktív akkumulátorkiegyenlítés:</strong> az akkumulátorrendszer kiegyensúlyozott működésének támogatására.</li>
<li><strong>Automatikus SOC-kalibráció:</strong> az akkumulátor töltöttségi állapotának automatikus kalibrálása.</li>
<li><strong>Hibrid hűtőrendszer:</strong> az akkumulátorrendszer üzemi hőmérsékletének szabályozására.</li>
<li><strong>Integrált tűzvédelmi megoldások:</strong> akkumulátorcsomag-szintű oxigéngát, irányított gázelvezetés, felső robbanási nyomáslevezetés és aeroszolos védelem.</li>
<li><strong>IP55 védettség:</strong> por és víz elleni védelem ipari környezetben.</li>
<li><strong>Modbus TCP kommunikáció:</strong> ipari felügyeleti és energiagazdálkodási rendszerekhez való integráció támogatása.</li>
<li><strong>Ethernet és optikai kommunikáció:</strong> rugalmas rendszerkapcsolati lehetőségek.</li>
</ul>
<h2>Ipari energiatárolás és intelligens energiagazdálkodás</h2>
<p>A Huawei LUNA2000-107-1S11 energiatároló rendszer olyan létesítmények számára jelenthet megoldást, ahol a villamosenergia-fogyasztás jelentős, és fontos az energiaköltségek, az energiafelhasználás és a helyben termelt villamos energia tudatos kezelése.</p>
<p>Megfelelő energiamenedzsment-rendszerrel és vezérlési konfigurációval az akkumulátoros energiatárolás számos alkalmazást támogathat:</p>
<ul>
<li><strong>Napelemes energiatermelés optimalizálása:</strong> a megtermelt többletenergia eltárolása és későbbi felhasználása.</li>
<li><strong>Csúcsterhelések kezelése (Peak Shaving):</strong> a hálózatból vételezett teljesítménycsúcsok mérséklésének lehetősége.</li>
<li><strong>Időszakos energiafelhasználás-optimalizálás:</strong> a töltési és kisütési időszakok összehangolása a fogyasztási igényekkel.</li>
<li><strong>Önfogyasztás növelése:</strong> a saját termelésű villamos energia nagyobb arányú helyi hasznosítása.</li>
<li><strong>Ipari energiamenedzsment:</strong> az energiatárolás integrálása a létesítmény energiagazdálkodási stratégiájába.</li>
</ul>
<p>Az egyes funkciók megvalósíthatósága a kapcsolódó vezérlőrendszertől, a hálózati kialakítástól és a választott rendszerkonfigurációtól függ.</p>
<h2>LFP akkumulátortechnológia és aktív kiegyenlítés</h2>
<p>A Huawei LUNA2000-107-1S11 energiatároló <strong>lítium-vasfoszfát (LFP) akkumulátortechnológiát</strong> alkalmaz.</p>
<p>A rendszer két akkumulátorcsomagot tartalmaz, amelyek névleges kapacitása összesen 107,5 kWh. A névleges akkumulátorkapacitás 280 Ah, a gyártó által megadott akkumulátorkonfiguráció pedig 120S1P.</p>
<p>Az aktív kiegyenlítési technológia támogatja az akkumulátorrendszer összehangolt működését, míg az automatikus SOC-kalibráció a töltöttségi állapot meghatározását segíti.</p>
<p>A rendszer akkumulátoros üzemi feszültségtartománya 324–432 V DC, maximális töltési és kisütési rátája 1C.</p>
<h2>108 kW teljesítményű integrált PCS egység</h2>
<p>A Huawei LUNA2000-107-1S11 energiatároló rendszer <strong>PCS2000-108K-MB1</strong> típusú teljesítményátalakító egységgel rendelkezik.</p>
<p>A PCS egység névleges AC kimeneti teljesítménye 108 kW, amely háromfázisú villamos hálózati alkalmazásokhoz biztosítja az energiaátalakítást.</p>
<p><strong>Főbb AC paraméterek:</strong></p>
<ul>
<li>Névleges teljesítmény: 108 kW</li>
<li>Névleges AC áram: 155,9 A</li>
<li>Támogatott AC feszültségek: 380 / 400 / 415 / 420 / 440 / 480 V</li>
<li>Hálózati frekvencia: 50/60 Hz</li>
<li>Háromfázisú, négyvezetékes csatlakozás</li>
<li>Szabályozható teljesítménytényező: −1 és +1 között</li>
<li>AC áramharmonikus-torzítás (THDi): legfeljebb 1,5%, névleges hálózati üzemi feltételek mellett</li>
</ul>
<p>A teljesítményátalakító egység és az akkumulátoros energiatárolás integrált kialakítása nagy teljesítményű ipari energiatárolási alkalmazásokhoz nyújt műszaki alapot.</p>
<h2>Hibrid hűtési technológia és széles üzemi hőmérséklet-tartomány</h2>
<p>A Huawei LUNA2000-107-1S11 energiatároló hibrid hűtési technológiát alkalmaz, amely a rendszer hőmérséklet-szabályozását támogatja.</p>
<p>A berendezés −30 °C és +55 °C közötti környezeti hőmérséklet-tartományban üzemeltethető. <strong>+50 °C felett teljesítménycsökkentéssel kell számolni</strong> a gyártói specifikáció szerint.</p>
<p>A rendszer IP55 védettséggel, B osztályú elektromágneses kompatibilitási besorolással, valamint legfeljebb 65 dB(A) névleges üzemi zajkibocsátással rendelkezik.</p>
<h2>Fejlett tűzvédelmi és elektromos biztonsági megoldások</h2>
<p>A Huawei LUNA2000-107-1S11 ipari energiatároló rendszer több biztonsági megoldást egyesít.</p>
<p><strong>Tűzvédelmi kialakítás:</strong></p>
<ul>
<li>Akkumulátorcsomag-szintű oxigéngát</li>
<li>Irányított gázelvezetés</li>
<li>Felső robbanási nyomáslevezető kialakítás</li>
<li>Aeroszolos tűzvédelmi megoldás</li>
</ul>
<p><strong>Elektromos védelmi funkciók:</strong></p>
<ul>
<li>Nem kívánt hálózati szigetüzem elleni védelem</li>
<li>Hibaáram-érzékelés</li>
<li>Szigetelési ellenállás felügyelete</li>
<li>AC túláramvédelem</li>
<li>AC kábelcsatlakozás védelme</li>
<li>II. típusú AC oldali villám- és túlfeszültség-védelem</li>
</ul>
<p>A rendszer műszaki adatlapja több nemzetközi vizsgálati és megfelelőségi szabványt is felsorol, többek között az UL 9540A, UL 1973, IEC 62619 és IEC 62933 szabványsorozatokat.</p>
<h2>Ipari kommunikáció és rendszerintegráció</h2>
<p>A Huawei LUNA2000-107-1S11 Ethernet- és optikai kommunikációs csatlakozási lehetőségekkel rendelkezik.</p>
<p>A <strong>Modbus TCP kommunikációs protokoll</strong> megfelelő integráció esetén lehetővé teszi a rendszer csatlakoztatását kompatibilis ipari felügyeleti és energiagazdálkodási megoldásokhoz.</p>
<p>A rendszer automatikus SOC-kalibrációja és aktív akkumulátorkiegyenlítése az üzemeltetési és karbantartási folyamatokat is támogathatja.</p>
<h2>Huawei LUNA2000-107-1S11 műszaki adatok</h2>
<table>
<tbody>
<tr><th>Műszaki paraméter</th><th>Érték</th></tr>
<tr>
<td>Gyártó</td>
<td>Huawei</td>
</tr>
<tr>
<td>Modell</td>
<td>LUNA2000-107-1S11</td>
</tr>
<tr>
<td>Termékcsalád</td>
<td>Smart String ESS</td>
</tr>
<tr>
<td>Terméktípus</td>
<td>Ipari és kereskedelmi energiatároló rendszer</td>
</tr>
<tr>
<td>Névleges energiatárolási kapacitás</td>
<td>107,5 kWh</td>
</tr>
<tr>
<td>Névleges AC teljesítmény</td>
<td>108 kW</td>
</tr>
<tr>
<td>Maximális töltési/kisütési ráta</td>
<td>1C</td>
</tr>
<tr>
<td>Maximális ciklushatásfok</td>
<td>86,0%</td>
</tr>
<tr>
<td>Töltési/kisütési tartomány</td>
<td>0–100%</td>
</tr>
<tr>
<td>Akkumulátortechnológia</td>
<td>LFP (lítium-vasfoszfát)</td>
</tr>
<tr>
<td>Névleges akkumulátorkapacitás</td>
<td>280 Ah</td>
</tr>
<tr>
<td>Akkumulátorkonfiguráció</td>
<td>120S1P</td>
</tr>
<tr>
<td>Akkumulátorcsomagok száma</td>
<td>2</td>
</tr>
<tr>
<td>Akkumulátor üzemi feszültségtartománya</td>
<td>324–432 V DC</td>
</tr>
<tr>
<td>Névleges DC áram</td>
<td>280 A</td>
</tr>
<tr>
<td>PCS típusa</td>
<td>PCS2000-108K-MB1</td>
</tr>
<tr>
<td>PCS névleges kimeneti teljesítménye</td>
<td>108 kW</td>
</tr>
<tr>
<td>PCS névleges AC árama</td>
<td>155,9 A</td>
</tr>
<tr>
<td>AC feszültség</td>
<td>380/400/415/420/440/480 V</td>
</tr>
<tr>
<td>AC frekvencia</td>
<td>50/60 Hz</td>
</tr>
<tr>
<td>Hálózati csatlakozás</td>
<td>Háromfázisú, négyvezetékes</td>
</tr>
<tr>
<td>Teljesítménytényező tartománya</td>
<td>−1 – +1</td>
</tr>
<tr>
<td>AC THDi névleges üzemben</td>
<td>≤1,5%</td>
</tr>
<tr>
<td>Hűtési technológia</td>
<td>Hibrid hűtés</td>
</tr>
<tr>
<td>Kiegyenlítési technológia</td>
<td>Aktív kiegyenlítés</td>
</tr>
<tr>
<td>SOC-kalibráció</td>
<td>Automatikus</td>
</tr>
<tr>
<td>Üzemi hőmérséklet</td>
<td>−30 °C – +55 °C</td>
</tr>
<tr>
<td>Teljesítménycsökkentés</td>
<td>+50 °C felett</td>
</tr>
<tr>
<td>Tárolási hőmérséklet</td>
<td>−35 °C – +60 °C</td>
</tr>
<tr>
<td>Relatív páratartalom</td>
<td>0–100%, páralecsapódás nélkül</td>
</tr>
<tr>
<td>Maximális telepítési magasság</td>
<td>4000 m</td>
</tr>
<tr>
<td>Védettségi fokozat</td>
<td>IP55</td>
</tr>
<tr>
<td>EMC-besorolás</td>
<td>B osztály</td>
</tr>
<tr>
<td>Kommunikációs interfész</td>
<td>Ethernet / optikai szál</td>
</tr>
<tr>
<td>Kommunikációs protokoll</td>
<td>Modbus TCP</td>
</tr>
<tr>
<td>Segédtápellátás</td>
<td>176–300 V AC, egyfázisú</td>
</tr>
<tr>
<td>Segédtáp maximális teljesítménye</td>
<td>≤5 kW</td>
</tr>
<tr>
<td>Készenléti fogyasztás</td>
<td>≤150 W</td>
</tr>
<tr>
<td>Zajkibocsátás névleges üzemben</td>
<td>≤65 dB(A)</td>
</tr>
<tr>
<td>AC túlfeszültség-védelem</td>
<td>II. típus</td>
</tr>
<tr>
<td>Méretek (Sz × Mé × Ma)</td>
<td>1150 × 1800 × 2100 mm</td>
</tr>
<tr>
<td>Tömeg</td>
<td>≤2000 kg</td>
</tr>
</tbody>
</table>
<h2>Felhasználási lehetőségek</h2>
<p>A Huawei LUNA2000-107-1S11 ipari energiatároló rendszer megfelelő tervezés és rendszerintegráció mellett többek között az alábbi területeken alkalmazható:</p>
<ul>
<li>Ipari üzemek és gyártólétesítmények energiagazdálkodása</li>
<li>Kereskedelmi és logisztikai létesítmények</li>
<li>Nagyobb napelemes rendszerekhez kapcsolódó energiatárolás</li>
<li>Vállalati energiamenedzsment-rendszerek</li>
<li>Csúcsterhelés-menedzsmentre tervezett energiatárolási projektek</li>
<li>Saját termelésű villamos energia helyi felhasználásának növelése</li>
</ul>
<p>A konkrét felhasználási lehetőségeket a projekt energiaigénye, a hálózati csatlakozás és a választott vezérlési megoldások határozzák meg.</p>
<h2>Miért érdemes a Huawei LUNA2000-107-1S11 energiatároló rendszert választani?</h2>
<p>A <strong>Huawei LUNA2000-107-1S11 107,5 kWh-s ipari energiatároló rendszer</strong> nagy teljesítményű, korszerű megoldást kínál azoknak a vállalkozásoknak és létesítményüzemeltetőknek, amelyek célja a villamosenergia-felhasználás tudatosabb szabályozása és az energiatárolás integrálása.</p>
<p>A 108 kW névleges AC teljesítmény, az LFP akkumulátortechnológia, az aktív kiegyenlítés, a hibrid hűtés, a fejlett tűzvédelmi kialakítás és az ipari kommunikációs lehetőségek együttesen támogatják a komplex energiatárolási projektek megvalósítását.</p>
<p>A Huawei LUNA2000-107-1S11 megfelelő választás lehet napelemes rendszerintegrátorok, ipari energetikai kivitelezők és nagyobb energiaigényű vállalkozások számára.</p>
<p><strong>A megfelelő rendszerkonfiguráció, a hálózati csatlakozás és a vezérlési funkciók meghatározása minden esetben projektspecifikus műszaki tervezést igényel.</strong></p> </td></tr></table><table><tr><td><img src="https://landriano.hu/images/com_hikashop/upload/thumbnails/150x150/huawei-luna2000-215-2s10.png"/></td><td><h1>Huawei LUNA2000-107-1S11 – 107,5 kWh ipari energiatároló rendszer, 108 kW</h1>
<p>A <strong>Huawei LUNA2000-107-1S11 Smart String ESS</strong> egy korszerű, <strong>107,5 kWh névleges kapacitású és 108 kW névleges AC teljesítményű ipari energiatároló rendszer</strong>, amelyet vállalkozások, kereskedelmi létesítmények és ipari energiafelhasználók igényeihez terveztek.</p>
<p>A Huawei intelligens energiatárolási technológiáját alkalmazó rendszer <strong>lítium-vasfoszfát (LFP) akkumulátorokra</strong>, aktív cellakiegyenlítésre, automatikus töltöttségiszint-kalibrációra és fejlett, többszintű biztonsági megoldásokra épül.</p>
<p>A Huawei LUNA2000-107-1S11 energiatároló hibrid hűtéssel, Ethernet- és optikai kommunikációs lehetőséggel, valamint Modbus TCP protokollal rendelkezik. Az integrált teljesítményátalakító egység révén a rendszer nagy teljesítményű energiatárolási feladatokhoz használható.</p>
<p>Megfelelő rendszerintegráció mellett alkalmas lehet ipari és kereskedelmi energiamenedzsment-feladatok támogatására, a napelemes energiatermelés és a villamosenergia-fogyasztás összehangolására, valamint a saját termelésű energia hatékonyabb felhasználására.</p>
<h2>A Huawei LUNA2000-107-1S11 legfontosabb előnyei</h2>
<ul>
<li><strong>107,5 kWh névleges energiatárolási kapacitás:</strong> nagy energiaigényű kereskedelmi és ipari alkalmazásokhoz.</li>
<li><strong>108 kW névleges AC teljesítmény:</strong> nagy teljesítményű háromfázisú energiatároló rendszer.</li>
<li><strong>1C maximális töltési és kisütési ráta:</strong> nagy teljesítményű energiatárolási feladatokhoz.</li>
<li><strong>LFP akkumulátortechnológia:</strong> kedvező hőstabilitású lítium-vasfoszfát cellák.</li>
<li><strong>0–100%-os töltési és kisütési tartomány:</strong> a megadott üzemi feltételek szerinti energiatárolási tartomány.</li>
<li><strong>Aktív akkumulátorkiegyenlítés:</strong> az akkumulátorrendszer kiegyensúlyozott működésének támogatására.</li>
<li><strong>Automatikus SOC-kalibráció:</strong> az akkumulátor töltöttségi állapotának automatikus kalibrálása.</li>
<li><strong>Hibrid hűtőrendszer:</strong> az akkumulátorrendszer üzemi hőmérsékletének szabályozására.</li>
<li><strong>Integrált tűzvédelmi megoldások:</strong> akkumulátorcsomag-szintű oxigéngát, irányított gázelvezetés, felső robbanási nyomáslevezetés és aeroszolos védelem.</li>
<li><strong>IP55 védettség:</strong> por és víz elleni védelem ipari környezetben.</li>
<li><strong>Modbus TCP kommunikáció:</strong> ipari felügyeleti és energiagazdálkodási rendszerekhez való integráció támogatása.</li>
<li><strong>Ethernet és optikai kommunikáció:</strong> rugalmas rendszerkapcsolati lehetőségek.</li>
</ul>
<h2>Ipari energiatárolás és intelligens energiagazdálkodás</h2>
<p>A Huawei LUNA2000-107-1S11 energiatároló rendszer olyan létesítmények számára jelenthet megoldást, ahol a villamosenergia-fogyasztás jelentős, és fontos az energiaköltségek, az energiafelhasználás és a helyben termelt villamos energia tudatos kezelése.</p>
<p>Megfelelő energiamenedzsment-rendszerrel és vezérlési konfigurációval az akkumulátoros energiatárolás számos alkalmazást támogathat:</p>
<ul>
<li><strong>Napelemes energiatermelés optimalizálása:</strong> a megtermelt többletenergia eltárolása és későbbi felhasználása.</li>
<li><strong>Csúcsterhelések kezelése (Peak Shaving):</strong> a hálózatból vételezett teljesítménycsúcsok mérséklésének lehetősége.</li>
<li><strong>Időszakos energiafelhasználás-optimalizálás:</strong> a töltési és kisütési időszakok összehangolása a fogyasztási igényekkel.</li>
<li><strong>Önfogyasztás növelése:</strong> a saját termelésű villamos energia nagyobb arányú helyi hasznosítása.</li>
<li><strong>Ipari energiamenedzsment:</strong> az energiatárolás integrálása a létesítmény energiagazdálkodási stratégiájába.</li>
</ul>
<p>Az egyes funkciók megvalósíthatósága a kapcsolódó vezérlőrendszertől, a hálózati kialakítástól és a választott rendszerkonfigurációtól függ.</p>
<h2>LFP akkumulátortechnológia és aktív kiegyenlítés</h2>
<p>A Huawei LUNA2000-107-1S11 energiatároló <strong>lítium-vasfoszfát (LFP) akkumulátortechnológiát</strong> alkalmaz.</p>
<p>A rendszer két akkumulátorcsomagot tartalmaz, amelyek névleges kapacitása összesen 107,5 kWh. A névleges akkumulátorkapacitás 280 Ah, a gyártó által megadott akkumulátorkonfiguráció pedig 120S1P.</p>
<p>Az aktív kiegyenlítési technológia támogatja az akkumulátorrendszer összehangolt működését, míg az automatikus SOC-kalibráció a töltöttségi állapot meghatározását segíti.</p>
<p>A rendszer akkumulátoros üzemi feszültségtartománya 324–432 V DC, maximális töltési és kisütési rátája 1C.</p>
<h2>108 kW teljesítményű integrált PCS egység</h2>
<p>A Huawei LUNA2000-107-1S11 energiatároló rendszer <strong>PCS2000-108K-MB1</strong> típusú teljesítményátalakító egységgel rendelkezik.</p>
<p>A PCS egység névleges AC kimeneti teljesítménye 108 kW, amely háromfázisú villamos hálózati alkalmazásokhoz biztosítja az energiaátalakítást.</p>
<p><strong>Főbb AC paraméterek:</strong></p>
<ul>
<li>Névleges teljesítmény: 108 kW</li>
<li>Névleges AC áram: 155,9 A</li>
<li>Támogatott AC feszültségek: 380 / 400 / 415 / 420 / 440 / 480 V</li>
<li>Hálózati frekvencia: 50/60 Hz</li>
<li>Háromfázisú, négyvezetékes csatlakozás</li>
<li>Szabályozható teljesítménytényező: −1 és +1 között</li>
<li>AC áramharmonikus-torzítás (THDi): legfeljebb 1,5%, névleges hálózati üzemi feltételek mellett</li>
</ul>
<p>A teljesítményátalakító egység és az akkumulátoros energiatárolás integrált kialakítása nagy teljesítményű ipari energiatárolási alkalmazásokhoz nyújt műszaki alapot.</p>
<h2>Hibrid hűtési technológia és széles üzemi hőmérséklet-tartomány</h2>
<p>A Huawei LUNA2000-107-1S11 energiatároló hibrid hűtési technológiát alkalmaz, amely a rendszer hőmérséklet-szabályozását támogatja.</p>
<p>A berendezés −30 °C és +55 °C közötti környezeti hőmérséklet-tartományban üzemeltethető. <strong>+50 °C felett teljesítménycsökkentéssel kell számolni</strong> a gyártói specifikáció szerint.</p>
<p>A rendszer IP55 védettséggel, B osztályú elektromágneses kompatibilitási besorolással, valamint legfeljebb 65 dB(A) névleges üzemi zajkibocsátással rendelkezik.</p>
<h2>Fejlett tűzvédelmi és elektromos biztonsági megoldások</h2>
<p>A Huawei LUNA2000-107-1S11 ipari energiatároló rendszer több biztonsági megoldást egyesít.</p>
<p><strong>Tűzvédelmi kialakítás:</strong></p>
<ul>
<li>Akkumulátorcsomag-szintű oxigéngát</li>
<li>Irányított gázelvezetés</li>
<li>Felső robbanási nyomáslevezető kialakítás</li>
<li>Aeroszolos tűzvédelmi megoldás</li>
</ul>
<p><strong>Elektromos védelmi funkciók:</strong></p>
<ul>
<li>Nem kívánt hálózati szigetüzem elleni védelem</li>
<li>Hibaáram-érzékelés</li>
<li>Szigetelési ellenállás felügyelete</li>
<li>AC túláramvédelem</li>
<li>AC kábelcsatlakozás védelme</li>
<li>II. típusú AC oldali villám- és túlfeszültség-védelem</li>
</ul>
<p>A rendszer műszaki adatlapja több nemzetközi vizsgálati és megfelelőségi szabványt is felsorol, többek között az UL 9540A, UL 1973, IEC 62619 és IEC 62933 szabványsorozatokat.</p>
<h2>Ipari kommunikáció és rendszerintegráció</h2>
<p>A Huawei LUNA2000-107-1S11 Ethernet- és optikai kommunikációs csatlakozási lehetőségekkel rendelkezik.</p>
<p>A <strong>Modbus TCP kommunikációs protokoll</strong> megfelelő integráció esetén lehetővé teszi a rendszer csatlakoztatását kompatibilis ipari felügyeleti és energiagazdálkodási megoldásokhoz.</p>
<p>A rendszer automatikus SOC-kalibrációja és aktív akkumulátorkiegyenlítése az üzemeltetési és karbantartási folyamatokat is támogathatja.</p>
<h2>Huawei LUNA2000-107-1S11 műszaki adatok</h2>
<table>
<tbody>
<tr><th>Műszaki paraméter</th><th>Érték</th></tr>
<tr>
<td>Gyártó</td>
<td>Huawei</td>
</tr>
<tr>
<td>Modell</td>
<td>LUNA2000-107-1S11</td>
</tr>
<tr>
<td>Termékcsalád</td>
<td>Smart String ESS</td>
</tr>
<tr>
<td>Terméktípus</td>
<td>Ipari és kereskedelmi energiatároló rendszer</td>
</tr>
<tr>
<td>Névleges energiatárolási kapacitás</td>
<td>107,5 kWh</td>
</tr>
<tr>
<td>Névleges AC teljesítmény</td>
<td>108 kW</td>
</tr>
<tr>
<td>Maximális töltési/kisütési ráta</td>
<td>1C</td>
</tr>
<tr>
<td>Maximális ciklushatásfok</td>
<td>86,0%</td>
</tr>
<tr>
<td>Töltési/kisütési tartomány</td>
<td>0–100%</td>
</tr>
<tr>
<td>Akkumulátortechnológia</td>
<td>LFP (lítium-vasfoszfát)</td>
</tr>
<tr>
<td>Névleges akkumulátorkapacitás</td>
<td>280 Ah</td>
</tr>
<tr>
<td>Akkumulátorkonfiguráció</td>
<td>120S1P</td>
</tr>
<tr>
<td>Akkumulátorcsomagok száma</td>
<td>2</td>
</tr>
<tr>
<td>Akkumulátor üzemi feszültségtartománya</td>
<td>324–432 V DC</td>
</tr>
<tr>
<td>Névleges DC áram</td>
<td>280 A</td>
</tr>
<tr>
<td>PCS típusa</td>
<td>PCS2000-108K-MB1</td>
</tr>
<tr>
<td>PCS névleges kimeneti teljesítménye</td>
<td>108 kW</td>
</tr>
<tr>
<td>PCS névleges AC árama</td>
<td>155,9 A</td>
</tr>
<tr>
<td>AC feszültség</td>
<td>380/400/415/420/440/480 V</td>
</tr>
<tr>
<td>AC frekvencia</td>
<td>50/60 Hz</td>
</tr>
<tr>
<td>Hálózati csatlakozás</td>
<td>Háromfázisú, négyvezetékes</td>
</tr>
<tr>
<td>Teljesítménytényező tartománya</td>
<td>−1 – +1</td>
</tr>
<tr>
<td>AC THDi névleges üzemben</td>
<td>≤1,5%</td>
</tr>
<tr>
<td>Hűtési technológia</td>
<td>Hibrid hűtés</td>
</tr>
<tr>
<td>Kiegyenlítési technológia</td>
<td>Aktív kiegyenlítés</td>
</tr>
<tr>
<td>SOC-kalibráció</td>
<td>Automatikus</td>
</tr>
<tr>
<td>Üzemi hőmérséklet</td>
<td>−30 °C – +55 °C</td>
</tr>
<tr>
<td>Teljesítménycsökkentés</td>
<td>+50 °C felett</td>
</tr>
<tr>
<td>Tárolási hőmérséklet</td>
<td>−35 °C – +60 °C</td>
</tr>
<tr>
<td>Relatív páratartalom</td>
<td>0–100%, páralecsapódás nélkül</td>
</tr>
<tr>
<td>Maximális telepítési magasság</td>
<td>4000 m</td>
</tr>
<tr>
<td>Védettségi fokozat</td>
<td>IP55</td>
</tr>
<tr>
<td>EMC-besorolás</td>
<td>B osztály</td>
</tr>
<tr>
<td>Kommunikációs interfész</td>
<td>Ethernet / optikai szál</td>
</tr>
<tr>
<td>Kommunikációs protokoll</td>
<td>Modbus TCP</td>
</tr>
<tr>
<td>Segédtápellátás</td>
<td>176–300 V AC, egyfázisú</td>
</tr>
<tr>
<td>Segédtáp maximális teljesítménye</td>
<td>≤5 kW</td>
</tr>
<tr>
<td>Készenléti fogyasztás</td>
<td>≤150 W</td>
</tr>
<tr>
<td>Zajkibocsátás névleges üzemben</td>
<td>≤65 dB(A)</td>
</tr>
<tr>
<td>AC túlfeszültség-védelem</td>
<td>II. típus</td>
</tr>
<tr>
<td>Méretek (Sz × Mé × Ma)</td>
<td>1150 × 1800 × 2100 mm</td>
</tr>
<tr>
<td>Tömeg</td>
<td>≤2000 kg</td>
</tr>
</tbody>
</table>
<h2>Felhasználási lehetőségek</h2>
<p>A Huawei LUNA2000-107-1S11 ipari energiatároló rendszer megfelelő tervezés és rendszerintegráció mellett többek között az alábbi területeken alkalmazható:</p>
<ul>
<li>Ipari üzemek és gyártólétesítmények energiagazdálkodása</li>
<li>Kereskedelmi és logisztikai létesítmények</li>
<li>Nagyobb napelemes rendszerekhez kapcsolódó energiatárolás</li>
<li>Vállalati energiamenedzsment-rendszerek</li>
<li>Csúcsterhelés-menedzsmentre tervezett energiatárolási projektek</li>
<li>Saját termelésű villamos energia helyi felhasználásának növelése</li>
</ul>
<p>A konkrét felhasználási lehetőségeket a projekt energiaigénye, a hálózati csatlakozás és a választott vezérlési megoldások határozzák meg.</p>
<h2>Miért érdemes a Huawei LUNA2000-107-1S11 energiatároló rendszert választani?</h2>
<p>A <strong>Huawei LUNA2000-107-1S11 107,5 kWh-s ipari energiatároló rendszer</strong> nagy teljesítményű, korszerű megoldást kínál azoknak a vállalkozásoknak és létesítményüzemeltetőknek, amelyek célja a villamosenergia-felhasználás tudatosabb szabályozása és az energiatárolás integrálása.</p>
<p>A 108 kW névleges AC teljesítmény, az LFP akkumulátortechnológia, az aktív kiegyenlítés, a hibrid hűtés, a fejlett tűzvédelmi kialakítás és az ipari kommunikációs lehetőségek együttesen támogatják a komplex energiatárolási projektek megvalósítását.</p>
<p>A Huawei LUNA2000-107-1S11 megfelelő választás lehet napelemes rendszerintegrátorok, ipari energetikai kivitelezők és nagyobb energiaigényű vállalkozások számára.</p>
<p><strong>A megfelelő rendszerkonfiguráció, a hálózati csatlakozás és a vezérlési funkciók meghatározása minden esetben projektspecifikus műszaki tervezést igényel.</strong></p> </td></tr></table>Midea Clou ESS CL430HX – 430kW String PCS Energiatároló Inverter2026-08-06T15:31:45+02:002026-08-06T15:31:45+02:00https://landriano.huhttps://landriano.hu/index.php?option=com_hikashop&ctrl=product&task=show&cid=629&name=clouess-cl430hx-430kw-string-pcs-inverter&Itemid=60979&category_pathway=10080<table><tr><td><img src="https://landriano.hu/images/com_hikashop/upload/thumbnails/150x150/cl430hx-01-product.png"/></td><td>```html
<h2>Midea ESS – CLOU CL430HX – 430 kW string PCS</h2>
<p>A <strong>Midea ESS – CLOU CL430HX</strong> egy nagy teljesítményű string PCS, vagyis teljesítményátalakító rendszer, amelyet ipari és hálózati energiatárolási alkalmazásokhoz terveztek. Két, egyenként 215 kW teljesítményű egységgel rendelkezik, így összesen 430 kW névleges teljesítményt biztosít. Támogatja a DC oldali párhuzamos kapcsolást, és kompatibilis az 1C energiatárolási alkalmazásokkal.</p>
<p>A stringalapú vezérlés és a fejlett teljesítményelektronika akár 99%-os maximális energiaátalakítási hatásfokot tesz lehetővé. Az intelligens állapotfelügyelet gyors hibafelismerést és hibadiagnosztikát biztosít, míg az IP66 védettségű kialakítás, a DC oldali védelmi funkciók és a szivárgásérzékeléssel ellátott intelligens folyadékhűtés támogatják a rendszer biztonságos és megbízható működését.</p>
<p>A CL430HX gyors aktív- és meddőteljesítmény-szabályozást, aktív és passzív szigetüzem-érzékelést, valamint alacsony- és magasfeszültségű hálózati áthidalást (LVRT/HVRT) is támogat. A hálózatformáló funkciók, a tehetetlenségi támogatás és a feketeindítási képesség lehetővé teszik a rendszer alkalmazását összetett hálózati és mikrohálózati környezetekben is.</p>
<h3>Főbb jellemzők és előnyök</h3>
<ul>
<li><strong>430 kW névleges teljesítmény:</strong> két, egyenként 215 kW-os teljesítményegységgel.</li>
<li><strong>Magas kompatibilitás:</strong> DC oldali párhuzamos kapcsolás és 1C alkalmazások támogatása.</li>
<li><strong>Rugalmas rendszerbővítés:</strong> stringalapú kialakítás a teljesítmény rugalmas méretezéséhez.</li>
<li><strong>Magas hatásfok:</strong> akár 99%-os maximális energiaátalakítási hatásfok.</li>
<li><strong>Intelligens állapotfelügyelet:</strong> gyors hibafelismerés és hibadiagnosztika.</li>
<li><strong>Magas védettség:</strong> IP66 kialakítás ipari környezetben történő alkalmazáshoz.</li>
<li><strong>DC oldali védelem:</strong> string BMS-kompatibilitás és fejlett DC oldali védelmi funkciók.</li>
<li><strong>Intelligens folyadékhűtés:</strong> beépített szivárgásérzékeléssel.</li>
<li><strong>Gyors hálózati szabályozás:</strong> gyors aktív- és meddőteljesítmény-válasz.</li>
<li><strong>Szigetüzem-érzékelés:</strong> aktív és passzív szigetüzem-felismerés.</li>
<li><strong>Feszültségáthidalási képesség:</strong> alacsony- és magasfeszültségű hálózati áthidalás (LVRT/HVRT).</li>
<li><strong>Hálózatformáló funkciók:</strong> tehetetlenségi támogatás és feketeindítási képesség.</li>
</ul>
<h3>Műszaki adatok</h3>
<table>
<tbody>
<tr>
<th>Maximális DC feszültség</th>
<td>1500 V</td>
</tr>
<tr>
<th>Minimális DC feszültség</th>
<td>1000 V</td>
</tr>
<tr>
<th>DC feszültségtartomány névleges teljesítmény mellett</th>
<td>1060–1500 V</td>
</tr>
<tr>
<th>DC bemenetek száma</th>
<td>2</td>
</tr>
<tr>
<th>Névleges teljesítmény</th>
<td>2 × 215 kW, összesen 430 kW</td>
</tr>
<tr>
<th>Névleges áram</th>
<td>360 A</td>
</tr>
<tr>
<th>Maximális folyamatos áram</th>
<td>396 A</td>
</tr>
<tr>
<th>Névleges hálózati feszültség</th>
<td>690 V AC</td>
</tr>
<tr>
<th>Hálózati feszültségtartomány</th>
<td>CE: 690 V AC, 0,9–1,1 Un; Észak-Amerika: 690 V AC, 0,88–1,1 Un</td>
</tr>
<tr>
<th>Névleges hálózati frekvencia és frekvenciatartomány</th>
<td>CE: 50 Hz, 47–52 Hz; Észak-Amerika: 60 Hz, 57–63 Hz</td>
</tr>
<tr>
<th>AC áram teljes harmonikus torzítása (THDi)</th>
<td>≤ 3% névleges teljesítmény mellett</td>
</tr>
<tr>
<th>Teljesítménytényező</th>
<td>> 0,99 névleges teljesítmény mellett</td>
</tr>
<tr>
<th>Maximális hatásfok</th>
<td>99%</td>
</tr>
<tr>
<th>Méretek (Sz × Ma × H)</th>
<td>790 × 220 × 2070 mm</td>
</tr>
<tr>
<th>Üzemi hőmérséklet-tartomány</th>
<td>−30 °C – +65 °C</td>
</tr>
<tr>
<th>Relatív páratartalom</th>
<td>0–100% RH, páralecsapódás nélkül</td>
</tr>
<tr>
<th>Maximális üzemi tengerszint feletti magasság</th>
<td>4000 m</td>
</tr>
<tr>
<th>Hűtési mód</th>
<td>Folyadékhűtés</td>
</tr>
<tr>
<th>Védettségi fokozat</th>
<td>IP66</td>
</tr>
<tr>
<th>Kommunikációs interfész</th>
<td>Ethernet</td>
</tr>
</tbody>
</table>
<h3>Tanúsítványok és szabványok</h3>
<p>UL 1741, Rule 21, IEEE 1547, IEC 62477-1, IEC 61000-6-2/4, EN 50549-2/10, NTS 2.1, NTS SENP 1.1, VDE-AR-N 4110/4120, G99, CEI 0-16</p>
``` </td></tr></table><table><tr><td><img src="https://landriano.hu/images/com_hikashop/upload/thumbnails/150x150/cl430hx-01-product.png"/></td><td>```html
<h2>Midea ESS – CLOU CL430HX – 430 kW string PCS</h2>
<p>A <strong>Midea ESS – CLOU CL430HX</strong> egy nagy teljesítményű string PCS, vagyis teljesítményátalakító rendszer, amelyet ipari és hálózati energiatárolási alkalmazásokhoz terveztek. Két, egyenként 215 kW teljesítményű egységgel rendelkezik, így összesen 430 kW névleges teljesítményt biztosít. Támogatja a DC oldali párhuzamos kapcsolást, és kompatibilis az 1C energiatárolási alkalmazásokkal.</p>
<p>A stringalapú vezérlés és a fejlett teljesítményelektronika akár 99%-os maximális energiaátalakítási hatásfokot tesz lehetővé. Az intelligens állapotfelügyelet gyors hibafelismerést és hibadiagnosztikát biztosít, míg az IP66 védettségű kialakítás, a DC oldali védelmi funkciók és a szivárgásérzékeléssel ellátott intelligens folyadékhűtés támogatják a rendszer biztonságos és megbízható működését.</p>
<p>A CL430HX gyors aktív- és meddőteljesítmény-szabályozást, aktív és passzív szigetüzem-érzékelést, valamint alacsony- és magasfeszültségű hálózati áthidalást (LVRT/HVRT) is támogat. A hálózatformáló funkciók, a tehetetlenségi támogatás és a feketeindítási képesség lehetővé teszik a rendszer alkalmazását összetett hálózati és mikrohálózati környezetekben is.</p>
<h3>Főbb jellemzők és előnyök</h3>
<ul>
<li><strong>430 kW névleges teljesítmény:</strong> két, egyenként 215 kW-os teljesítményegységgel.</li>
<li><strong>Magas kompatibilitás:</strong> DC oldali párhuzamos kapcsolás és 1C alkalmazások támogatása.</li>
<li><strong>Rugalmas rendszerbővítés:</strong> stringalapú kialakítás a teljesítmény rugalmas méretezéséhez.</li>
<li><strong>Magas hatásfok:</strong> akár 99%-os maximális energiaátalakítási hatásfok.</li>
<li><strong>Intelligens állapotfelügyelet:</strong> gyors hibafelismerés és hibadiagnosztika.</li>
<li><strong>Magas védettség:</strong> IP66 kialakítás ipari környezetben történő alkalmazáshoz.</li>
<li><strong>DC oldali védelem:</strong> string BMS-kompatibilitás és fejlett DC oldali védelmi funkciók.</li>
<li><strong>Intelligens folyadékhűtés:</strong> beépített szivárgásérzékeléssel.</li>
<li><strong>Gyors hálózati szabályozás:</strong> gyors aktív- és meddőteljesítmény-válasz.</li>
<li><strong>Szigetüzem-érzékelés:</strong> aktív és passzív szigetüzem-felismerés.</li>
<li><strong>Feszültségáthidalási képesség:</strong> alacsony- és magasfeszültségű hálózati áthidalás (LVRT/HVRT).</li>
<li><strong>Hálózatformáló funkciók:</strong> tehetetlenségi támogatás és feketeindítási képesség.</li>
</ul>
<h3>Műszaki adatok</h3>
<table>
<tbody>
<tr>
<th>Maximális DC feszültség</th>
<td>1500 V</td>
</tr>
<tr>
<th>Minimális DC feszültség</th>
<td>1000 V</td>
</tr>
<tr>
<th>DC feszültségtartomány névleges teljesítmény mellett</th>
<td>1060–1500 V</td>
</tr>
<tr>
<th>DC bemenetek száma</th>
<td>2</td>
</tr>
<tr>
<th>Névleges teljesítmény</th>
<td>2 × 215 kW, összesen 430 kW</td>
</tr>
<tr>
<th>Névleges áram</th>
<td>360 A</td>
</tr>
<tr>
<th>Maximális folyamatos áram</th>
<td>396 A</td>
</tr>
<tr>
<th>Névleges hálózati feszültség</th>
<td>690 V AC</td>
</tr>
<tr>
<th>Hálózati feszültségtartomány</th>
<td>CE: 690 V AC, 0,9–1,1 Un; Észak-Amerika: 690 V AC, 0,88–1,1 Un</td>
</tr>
<tr>
<th>Névleges hálózati frekvencia és frekvenciatartomány</th>
<td>CE: 50 Hz, 47–52 Hz; Észak-Amerika: 60 Hz, 57–63 Hz</td>
</tr>
<tr>
<th>AC áram teljes harmonikus torzítása (THDi)</th>
<td>≤ 3% névleges teljesítmény mellett</td>
</tr>
<tr>
<th>Teljesítménytényező</th>
<td>> 0,99 névleges teljesítmény mellett</td>
</tr>
<tr>
<th>Maximális hatásfok</th>
<td>99%</td>
</tr>
<tr>
<th>Méretek (Sz × Ma × H)</th>
<td>790 × 220 × 2070 mm</td>
</tr>
<tr>
<th>Üzemi hőmérséklet-tartomány</th>
<td>−30 °C – +65 °C</td>
</tr>
<tr>
<th>Relatív páratartalom</th>
<td>0–100% RH, páralecsapódás nélkül</td>
</tr>
<tr>
<th>Maximális üzemi tengerszint feletti magasság</th>
<td>4000 m</td>
</tr>
<tr>
<th>Hűtési mód</th>
<td>Folyadékhűtés</td>
</tr>
<tr>
<th>Védettségi fokozat</th>
<td>IP66</td>
</tr>
<tr>
<th>Kommunikációs interfész</th>
<td>Ethernet</td>
</tr>
</tbody>
</table>
<h3>Tanúsítványok és szabványok</h3>
<p>UL 1741, Rule 21, IEEE 1547, IEC 62477-1, IEC 61000-6-2/4, EN 50549-2/10, NTS 2.1, NTS SENP 1.1, VDE-AR-N 4110/4120, G99, CEI 0-16</p>
``` </td></tr></table>Midea Clou ESS NEPCSO-1725UD – 1725kW Moduláris PCS2026-08-06T15:23:40+02:002026-08-06T15:23:40+02:00https://landriano.huhttps://landriano.hu/index.php?option=com_hikashop&ctrl=product&task=show&cid=628&name=clouess-nepcso-1725ud-1725kw-modularis-pcs&Itemid=60979&category_pathway=10080<table><tr><td><img src="https://landriano.hu/images/com_hikashop/upload/thumbnails/150x150/nepcso-1725ud-01-product.png"/></td><td>```html
<h2>Midea ESS – CLOU NEPCSO-1725UD – 1725 kW moduláris PCS</h2>
<p>A <strong>Midea ESS – CLOU NEPCSO-1725UD</strong> egy nagy teljesítményű, moduláris teljesítményátalakító rendszer (PCS), amelyet megújulóenergia-termelő rendszerek, ipari energiatárolók, hálózati kiegészítő szolgáltatások, elosztott energiarendszerek és mikrohálózati alkalmazások integrációjához terveztek.</p>
<p>A rendszer nagy teljesítménysűrűséget, hatékony hőelvezetést, folyamatos állapotfelügyeletet és többszintű elektromos védelmet biztosít. Támogatja a PQ-, VF-, SVG- és VSG-funkciókat, valamint az alacsony- és magasfeszültségű hálózati áthidalást (L/HVRT). Moduláris kialakítása és integrált felügyeleti rendszere egyszerűbb üzemeltetést, gyorsabb hibadiagnosztikát és hatékonyabb karbantartást tesz lehetővé.</p>
<p>A széles, 1000–1500 V közötti DC feszültségtartomány és az akár 99%-os maximális hatásfok nagyfokú rendszerintegrációs rugalmasságot és magas energiahatékonyságot biztosít.</p>
<h3>Főbb jellemzők és előnyök</h3>
<ul>
<li><strong>Nagy teljesítmény:</strong> 1725 kW névleges teljesítmény 45 °C-on, akár 1898 kW AC kimeneti teljesítmény 30 °C-on.</li>
<li><strong>Nagy teljesítménysűrűség:</strong> nagy kimeneti teljesítmény kompakt kialakítás mellett.</li>
<li><strong>Széles DC feszültségtartomány:</strong> 1000–1500 V közötti működés.</li>
<li><strong>Magas hatásfok:</strong> akár 99%.</li>
<li><strong>Fejlett hálózati funkciók:</strong> PQ-, VF-, SVG- és VSG-üzemmódok támogatása.</li>
<li><strong>Feszültségáthidalási képesség:</strong> alacsony- és magasfeszültségű hálózati áthidalás (L/HVRT).</li>
<li><strong>Átfogó állapotfelügyelet:</strong> gyors állapotfelismerés és hibadiagnosztika.</li>
<li><strong>Többszintű védelem:</strong> megbízható működés ipari és hálózati alkalmazásokban.</li>
<li><strong>Moduláris kialakítás:</strong> egyszerűbb karbantartás és gyorsabb helyreállítás.</li>
<li><strong>Széles üzemi hőmérséklet-tartomány:</strong> −35 °C és +60 °C között.</li>
</ul>
<h3>Műszaki adatok</h3>
<table>
<tbody>
<tr>
<th>DC feszültségtartomány</th>
<td>1000–1500 V</td>
</tr>
<tr>
<th>Maximális DC feszültség</th>
<td>1500 V</td>
</tr>
<tr>
<th>Maximális DC áram</th>
<td>1825 A</td>
</tr>
<tr>
<th>Névleges teljesítmény</th>
<td>1725 kW 45 °C-on</td>
</tr>
<tr>
<th>Maximális AC kimeneti teljesítmény</th>
<td>1898 kW 30 °C-on</td>
</tr>
<tr>
<th>Névleges AC feszültség</th>
<td>690 V AC, 3P+PE</td>
</tr>
<tr>
<th>AC feszültségtartomány</th>
<td>587–759 V</td>
</tr>
<tr>
<th>Névleges hálózati frekvencia</th>
<td>50 Hz / 60 Hz</td>
</tr>
<tr>
<th>Hálózati frekvenciatartomány</th>
<td>45–55 Hz / 55–65 Hz</td>
</tr>
<tr>
<th>Maximális AC áram</th>
<td>1588 A 30 °C-on</td>
</tr>
<tr>
<th>AC áram teljes harmonikus torzítása (THDi)</th>
<td>≤ 3% névleges teljesítmény mellett</td>
</tr>
<tr>
<th>Teljesítménytényező</th>
<td>> 0,99 névleges teljesítmény mellett</td>
</tr>
<tr>
<th>Maximális hatásfok</th>
<td>99%</td>
</tr>
<tr>
<th>Védettségi fokozat</th>
<td>IP65 az elektronikai térben / IP55 a fő légcsatornánál</td>
</tr>
<tr>
<th>Méretek (Sz × Mé × Ma)</th>
<td>800 × 2570 × 1700 mm</td>
</tr>
<tr>
<th>Tömeg (kb.)</th>
<td>≤ 1200 kg</td>
</tr>
<tr>
<th>Üzemi környezeti hőmérséklet</th>
<td>−35 °C – +60 °C, +45 °C felett teljesítménycsökkentéssel</td>
</tr>
</tbody>
</table>
<h3>Tanúsítványok és szabványok</h3>
<p>EN 50549, IEC 62477, IEC 61000</p>
``` </td></tr></table><table><tr><td><img src="https://landriano.hu/images/com_hikashop/upload/thumbnails/150x150/nepcso-1725ud-01-product.png"/></td><td>```html
<h2>Midea ESS – CLOU NEPCSO-1725UD – 1725 kW moduláris PCS</h2>
<p>A <strong>Midea ESS – CLOU NEPCSO-1725UD</strong> egy nagy teljesítményű, moduláris teljesítményátalakító rendszer (PCS), amelyet megújulóenergia-termelő rendszerek, ipari energiatárolók, hálózati kiegészítő szolgáltatások, elosztott energiarendszerek és mikrohálózati alkalmazások integrációjához terveztek.</p>
<p>A rendszer nagy teljesítménysűrűséget, hatékony hőelvezetést, folyamatos állapotfelügyeletet és többszintű elektromos védelmet biztosít. Támogatja a PQ-, VF-, SVG- és VSG-funkciókat, valamint az alacsony- és magasfeszültségű hálózati áthidalást (L/HVRT). Moduláris kialakítása és integrált felügyeleti rendszere egyszerűbb üzemeltetést, gyorsabb hibadiagnosztikát és hatékonyabb karbantartást tesz lehetővé.</p>
<p>A széles, 1000–1500 V közötti DC feszültségtartomány és az akár 99%-os maximális hatásfok nagyfokú rendszerintegrációs rugalmasságot és magas energiahatékonyságot biztosít.</p>
<h3>Főbb jellemzők és előnyök</h3>
<ul>
<li><strong>Nagy teljesítmény:</strong> 1725 kW névleges teljesítmény 45 °C-on, akár 1898 kW AC kimeneti teljesítmény 30 °C-on.</li>
<li><strong>Nagy teljesítménysűrűség:</strong> nagy kimeneti teljesítmény kompakt kialakítás mellett.</li>
<li><strong>Széles DC feszültségtartomány:</strong> 1000–1500 V közötti működés.</li>
<li><strong>Magas hatásfok:</strong> akár 99%.</li>
<li><strong>Fejlett hálózati funkciók:</strong> PQ-, VF-, SVG- és VSG-üzemmódok támogatása.</li>
<li><strong>Feszültségáthidalási képesség:</strong> alacsony- és magasfeszültségű hálózati áthidalás (L/HVRT).</li>
<li><strong>Átfogó állapotfelügyelet:</strong> gyors állapotfelismerés és hibadiagnosztika.</li>
<li><strong>Többszintű védelem:</strong> megbízható működés ipari és hálózati alkalmazásokban.</li>
<li><strong>Moduláris kialakítás:</strong> egyszerűbb karbantartás és gyorsabb helyreállítás.</li>
<li><strong>Széles üzemi hőmérséklet-tartomány:</strong> −35 °C és +60 °C között.</li>
</ul>
<h3>Műszaki adatok</h3>
<table>
<tbody>
<tr>
<th>DC feszültségtartomány</th>
<td>1000–1500 V</td>
</tr>
<tr>
<th>Maximális DC feszültség</th>
<td>1500 V</td>
</tr>
<tr>
<th>Maximális DC áram</th>
<td>1825 A</td>
</tr>
<tr>
<th>Névleges teljesítmény</th>
<td>1725 kW 45 °C-on</td>
</tr>
<tr>
<th>Maximális AC kimeneti teljesítmény</th>
<td>1898 kW 30 °C-on</td>
</tr>
<tr>
<th>Névleges AC feszültség</th>
<td>690 V AC, 3P+PE</td>
</tr>
<tr>
<th>AC feszültségtartomány</th>
<td>587–759 V</td>
</tr>
<tr>
<th>Névleges hálózati frekvencia</th>
<td>50 Hz / 60 Hz</td>
</tr>
<tr>
<th>Hálózati frekvenciatartomány</th>
<td>45–55 Hz / 55–65 Hz</td>
</tr>
<tr>
<th>Maximális AC áram</th>
<td>1588 A 30 °C-on</td>
</tr>
<tr>
<th>AC áram teljes harmonikus torzítása (THDi)</th>
<td>≤ 3% névleges teljesítmény mellett</td>
</tr>
<tr>
<th>Teljesítménytényező</th>
<td>> 0,99 névleges teljesítmény mellett</td>
</tr>
<tr>
<th>Maximális hatásfok</th>
<td>99%</td>
</tr>
<tr>
<th>Védettségi fokozat</th>
<td>IP65 az elektronikai térben / IP55 a fő légcsatornánál</td>
</tr>
<tr>
<th>Méretek (Sz × Mé × Ma)</th>
<td>800 × 2570 × 1700 mm</td>
</tr>
<tr>
<th>Tömeg (kb.)</th>
<td>≤ 1200 kg</td>
</tr>
<tr>
<th>Üzemi környezeti hőmérséklet</th>
<td>−35 °C – +60 °C, +45 °C felett teljesítménycsökkentéssel</td>
</tr>
</tbody>
</table>
<h3>Tanúsítványok és szabványok</h3>
<p>EN 50549, IEC 62477, IEC 61000</p>
``` </td></tr></table>Midea Clou ESS NEPCSO-1250UD – 1250kW Moduláris PCS2026-08-06T15:03:53+02:002026-08-06T15:03:53+02:00https://landriano.huhttps://landriano.hu/index.php?option=com_hikashop&ctrl=product&task=show&cid=627&name=midea-clou-ess-nepcso-1250ud-1250kw-modularis-pcs&Itemid=60979&category_pathway=10080<table><tr><td><img src="https://landriano.hu/images/com_hikashop/upload/thumbnails/150x150/nepcso-1250ud-01-product.png"/></td><td>```html
<h2>Midea ESS – CLOU NEPCSO-1250UD – 1250 kW moduláris PCS</h2>
<p>A <strong>Midea ESS – CLOU NEPCSO-1250UD</strong> egy nagy teljesítményű, moduláris PCS energiaátalakító rendszer, amelyet ipari és hálózati energiatárolási alkalmazásokhoz terveztek. Nagy teljesítménysűrűséget, hatékony hőelvezetést, folyamatos állapotfelügyeletet és többszintű elektromos védelmet biztosít.</p>
<p>A rendszer támogatja a PQ-, VF-, SVG- és VSG-funkciókat, valamint az alacsony- és magasfeszültségű hálózati áthidalást (L/HVRT). Integrált felügyeleti rendszere gyors állapotfelismerést, hibadiagnosztikát és hibaelhárítást tesz lehetővé, míg moduláris kialakítása egyszerűsíti az üzemeltetést, a karbantartást és az esetleges egységcserét.</p>
<p>A NEPCSO-1250UD megújulóenergia-termelő rendszerek, nagyméretű energiatárolók, elosztott energiarendszerek és mikrohálózatok részeként egyaránt alkalmazható. Akár 99%-os maximális hatásfoka és széles, 1000–1500 V közötti DC feszültségtartománya nagyfokú rendszerintegrációs rugalmasságot biztosít.</p>
<h3>Főbb jellemzők és előnyök</h3>
<ul>
<li><strong>Nagy teljesítmény:</strong> 1250 kW névleges teljesítmény 45 °C-on, akár 1375 kW AC kimeneti teljesítmény 30 °C-on.</li>
<li><strong>Megújulóenergia-integráció:</strong> ipari energiatárolók és megújulóenergia-termelő rendszerek hálózati csatlakoztatásához.</li>
<li><strong>Hálózati támogató funkciók:</strong> PQ-, VF-, SVG- és VSG-üzemmódok támogatása.</li>
<li><strong>Feszültségáthidalási képesség:</strong> alacsony- és magasfeszültségű hálózati áthidalás (L/HVRT).</li>
<li><strong>Rugalmas alkalmazhatóság:</strong> elosztott energiarendszerekben és mikrohálózatokban is használható.</li>
<li><strong>Nagy teljesítménysűrűség:</strong> kompakt kialakítás nagy kimeneti teljesítménnyel.</li>
<li><strong>Magas hatásfok:</strong> akár 99%.</li>
<li><strong>Integrált felügyelet:</strong> gyors állapotfelismerés, hibadiagnosztika és hibaelhárítás.</li>
<li><strong>Moduláris kialakítás:</strong> egyszerűbb karbantartás és gyorsabb helyreállítás.</li>
<li><strong>Széles üzemi hőmérséklet-tartomány:</strong> −35 °C és +60 °C között.</li>
</ul>
<h3>Műszaki adatok</h3>
<table>
<tbody>
<tr>
<th>DC feszültségtartomány</th>
<td>1000–1500 V</td>
</tr>
<tr>
<th>Maximális DC feszültség</th>
<td>1500 V</td>
</tr>
<tr>
<th>Maximális DC áram</th>
<td>1323 A</td>
</tr>
<tr>
<th>Névleges teljesítmény</th>
<td>1250 kW 45 °C-on</td>
</tr>
<tr>
<th>Maximális AC kimeneti teljesítmény</th>
<td>1375 kW 30 °C-on</td>
</tr>
<tr>
<th>Névleges AC feszültség</th>
<td>690 V AC, 3P+PE</td>
</tr>
<tr>
<th>AC feszültségtartomány</th>
<td>587–759 V</td>
</tr>
<tr>
<th>Névleges hálózati frekvencia</th>
<td>50 Hz / 60 Hz</td>
</tr>
<tr>
<th>Hálózati frekvenciatartomány</th>
<td>45–55 Hz / 55–65 Hz</td>
</tr>
<tr>
<th>Maximális AC áram</th>
<td>1151 A 30 °C-on</td>
</tr>
<tr>
<th>AC áram teljes harmonikus torzítása (THDi)</th>
<td>≤ 3% névleges teljesítmény mellett</td>
</tr>
<tr>
<th>Teljesítménytényező</th>
<td>> 0,99 névleges teljesítmény mellett</td>
</tr>
<tr>
<th>AC feszültség teljes harmonikus torzítása (THDu)</th>
<td>≤ 3% lineáris terhelés mellett</td>
</tr>
<tr>
<th>DC feszültség-összetevő</th>
<td>≤ 0,5% Un, lineáris és szimmetrikus terhelés mellett</td>
</tr>
<tr>
<th>Aszimmetrikus terhelhetőség</th>
<td>100%-os aszimmetrikus terhelés támogatása</td>
</tr>
<tr>
<th>Maximális hatásfok</th>
<td>99%</td>
</tr>
<tr>
<th>Méretek (Sz × Mé × Ma)</th>
<td>700 × 1300 × 2328 mm</td>
</tr>
<tr>
<th>Tömeg (kb.)</th>
<td>≤ 1050 kg</td>
</tr>
<tr>
<th>Üzemi környezeti hőmérséklet</th>
<td>−35 °C – +60 °C, +45 °C felett teljesítménycsökkentéssel</td>
</tr>
<tr>
<th>Maximális üzemi tengerszint feletti magasság</th>
<td>5000 m, 3000 m felett teljesítménycsökkentéssel</td>
</tr>
<tr>
<th>Védettségi fokozat</th>
<td>IP65 az elektronikai térben / IP55 a fő légcsatornánál</td>
</tr>
<tr>
<th>Korrózióvédelmi osztály</th>
<td>C4, opcionálisan C5</td>
</tr>
<tr>
<th>Hűtési mód</th>
<td>Kényszerített léghűtés</td>
</tr>
<tr>
<th>Elektromos leválasztás</th>
<td>Galvanikusan nem leválasztott kivitel, külső transzformátorral</td>
</tr>
<tr>
<th>Kommunikációs interfészek</th>
<td>RS485, CAN, Ethernet, opcionálisan optikai szál</td>
</tr>
<tr>
<th>Kommunikációs protokollok</th>
<td>Modbus TCP, IEC 60870-5-104, IEC 61850</td>
</tr>
<tr>
<th>Vonatkozó szabványok</th>
<td>EN 50549, IEC 62477, IEC 61000</td>
</tr>
</tbody>
</table>
<h3>Tanúsítványok és szabványok</h3>
<p>EN 50549, IEC 62477, IEC 61000</p>
``` </td></tr></table><table><tr><td><img src="https://landriano.hu/images/com_hikashop/upload/thumbnails/150x150/nepcso-1250ud-01-product.png"/></td><td>```html
<h2>Midea ESS – CLOU NEPCSO-1250UD – 1250 kW moduláris PCS</h2>
<p>A <strong>Midea ESS – CLOU NEPCSO-1250UD</strong> egy nagy teljesítményű, moduláris PCS energiaátalakító rendszer, amelyet ipari és hálózati energiatárolási alkalmazásokhoz terveztek. Nagy teljesítménysűrűséget, hatékony hőelvezetést, folyamatos állapotfelügyeletet és többszintű elektromos védelmet biztosít.</p>
<p>A rendszer támogatja a PQ-, VF-, SVG- és VSG-funkciókat, valamint az alacsony- és magasfeszültségű hálózati áthidalást (L/HVRT). Integrált felügyeleti rendszere gyors állapotfelismerést, hibadiagnosztikát és hibaelhárítást tesz lehetővé, míg moduláris kialakítása egyszerűsíti az üzemeltetést, a karbantartást és az esetleges egységcserét.</p>
<p>A NEPCSO-1250UD megújulóenergia-termelő rendszerek, nagyméretű energiatárolók, elosztott energiarendszerek és mikrohálózatok részeként egyaránt alkalmazható. Akár 99%-os maximális hatásfoka és széles, 1000–1500 V közötti DC feszültségtartománya nagyfokú rendszerintegrációs rugalmasságot biztosít.</p>
<h3>Főbb jellemzők és előnyök</h3>
<ul>
<li><strong>Nagy teljesítmény:</strong> 1250 kW névleges teljesítmény 45 °C-on, akár 1375 kW AC kimeneti teljesítmény 30 °C-on.</li>
<li><strong>Megújulóenergia-integráció:</strong> ipari energiatárolók és megújulóenergia-termelő rendszerek hálózati csatlakoztatásához.</li>
<li><strong>Hálózati támogató funkciók:</strong> PQ-, VF-, SVG- és VSG-üzemmódok támogatása.</li>
<li><strong>Feszültségáthidalási képesség:</strong> alacsony- és magasfeszültségű hálózati áthidalás (L/HVRT).</li>
<li><strong>Rugalmas alkalmazhatóság:</strong> elosztott energiarendszerekben és mikrohálózatokban is használható.</li>
<li><strong>Nagy teljesítménysűrűség:</strong> kompakt kialakítás nagy kimeneti teljesítménnyel.</li>
<li><strong>Magas hatásfok:</strong> akár 99%.</li>
<li><strong>Integrált felügyelet:</strong> gyors állapotfelismerés, hibadiagnosztika és hibaelhárítás.</li>
<li><strong>Moduláris kialakítás:</strong> egyszerűbb karbantartás és gyorsabb helyreállítás.</li>
<li><strong>Széles üzemi hőmérséklet-tartomány:</strong> −35 °C és +60 °C között.</li>
</ul>
<h3>Műszaki adatok</h3>
<table>
<tbody>
<tr>
<th>DC feszültségtartomány</th>
<td>1000–1500 V</td>
</tr>
<tr>
<th>Maximális DC feszültség</th>
<td>1500 V</td>
</tr>
<tr>
<th>Maximális DC áram</th>
<td>1323 A</td>
</tr>
<tr>
<th>Névleges teljesítmény</th>
<td>1250 kW 45 °C-on</td>
</tr>
<tr>
<th>Maximális AC kimeneti teljesítmény</th>
<td>1375 kW 30 °C-on</td>
</tr>
<tr>
<th>Névleges AC feszültség</th>
<td>690 V AC, 3P+PE</td>
</tr>
<tr>
<th>AC feszültségtartomány</th>
<td>587–759 V</td>
</tr>
<tr>
<th>Névleges hálózati frekvencia</th>
<td>50 Hz / 60 Hz</td>
</tr>
<tr>
<th>Hálózati frekvenciatartomány</th>
<td>45–55 Hz / 55–65 Hz</td>
</tr>
<tr>
<th>Maximális AC áram</th>
<td>1151 A 30 °C-on</td>
</tr>
<tr>
<th>AC áram teljes harmonikus torzítása (THDi)</th>
<td>≤ 3% névleges teljesítmény mellett</td>
</tr>
<tr>
<th>Teljesítménytényező</th>
<td>> 0,99 névleges teljesítmény mellett</td>
</tr>
<tr>
<th>AC feszültség teljes harmonikus torzítása (THDu)</th>
<td>≤ 3% lineáris terhelés mellett</td>
</tr>
<tr>
<th>DC feszültség-összetevő</th>
<td>≤ 0,5% Un, lineáris és szimmetrikus terhelés mellett</td>
</tr>
<tr>
<th>Aszimmetrikus terhelhetőség</th>
<td>100%-os aszimmetrikus terhelés támogatása</td>
</tr>
<tr>
<th>Maximális hatásfok</th>
<td>99%</td>
</tr>
<tr>
<th>Méretek (Sz × Mé × Ma)</th>
<td>700 × 1300 × 2328 mm</td>
</tr>
<tr>
<th>Tömeg (kb.)</th>
<td>≤ 1050 kg</td>
</tr>
<tr>
<th>Üzemi környezeti hőmérséklet</th>
<td>−35 °C – +60 °C, +45 °C felett teljesítménycsökkentéssel</td>
</tr>
<tr>
<th>Maximális üzemi tengerszint feletti magasság</th>
<td>5000 m, 3000 m felett teljesítménycsökkentéssel</td>
</tr>
<tr>
<th>Védettségi fokozat</th>
<td>IP65 az elektronikai térben / IP55 a fő légcsatornánál</td>
</tr>
<tr>
<th>Korrózióvédelmi osztály</th>
<td>C4, opcionálisan C5</td>
</tr>
<tr>
<th>Hűtési mód</th>
<td>Kényszerített léghűtés</td>
</tr>
<tr>
<th>Elektromos leválasztás</th>
<td>Galvanikusan nem leválasztott kivitel, külső transzformátorral</td>
</tr>
<tr>
<th>Kommunikációs interfészek</th>
<td>RS485, CAN, Ethernet, opcionálisan optikai szál</td>
</tr>
<tr>
<th>Kommunikációs protokollok</th>
<td>Modbus TCP, IEC 60870-5-104, IEC 61850</td>
</tr>
<tr>
<th>Vonatkozó szabványok</th>
<td>EN 50549, IEC 62477, IEC 61000</td>
</tr>
</tbody>
</table>
<h3>Tanúsítványok és szabványok</h3>
<p>EN 50549, IEC 62477, IEC 61000</p>
``` </td></tr></table>Midea Clou ESS NEPCSO-6900UD-MV – 6900kVA MV-PCS Skid2026-08-06T14:58:56+02:002026-08-06T14:58:56+02:00https://landriano.huhttps://landriano.hu/index.php?option=com_hikashop&ctrl=product&task=show&cid=626&name=clouess-nepcso-6900ud-mv-6900kva-pcs-skid&Itemid=60979&category_pathway=10080<table><tr><td><img src="https://landriano.hu/images/com_hikashop/upload/thumbnails/150x150/nepcso-6900ud-mv-01-product.png"/></td><td>```html
<h2>Midea ESS – CLOU NEPCSO-6900UD-MV – 6900 kVA középfeszültségű PCS skid egység</h2>
<p>A <strong>Midea ESS – CLOU NEPCSO-6900UD-MV</strong> egy nagy teljesítményű, középfeszültségű PCS skid rendszer, amelyet ipari és hálózati energiatárolási alkalmazásokhoz terveztek. Nagy teljesítménysűrűségű, integrált kialakítása egy rendszerben egyesíti a PCS energiaátalakító egységet és a kettős osztott tekercselésű középfeszültségű transzformátort.</p>
<p>A rendszer széles, 1000–1500 V közötti DC feszültségtartományban működik, így rugalmasan illeszthető különböző nagy kapacitású energiatároló rendszerekhez. Támogatja a hálózatra kapcsolt és a szigetüzemű működést is. A PCS maximális hatásfoka eléri a 99%-ot, míg az IP54 védettségű, robusztus kialakítás megbízható működést biztosít ipari környezetben.</p>
<h3>Főbb jellemzők és előnyök</h3>
<ul>
<li><strong>Nagy teljesítmény:</strong> 6900 kVA névleges teljesítmény 45 °C környezeti hőmérsékleten.</li>
<li><strong>Nagy teljesítménysűrűség:</strong> integrált PCS és középfeszültségű transzformátor kompakt rendszerben.</li>
<li><strong>Széles DC feszültségtartomány:</strong> 1000–1500 V közötti működés.</li>
<li><strong>Rugalmas rendszerintegráció:</strong> négy DC bemenet nagy teljesítményű energiatároló rendszerek csatlakoztatásához.</li>
<li><strong>Hálózati és szigetüzem:</strong> többféle üzemeltetési mód támogatása.</li>
<li><strong>Magas PCS-hatásfok:</strong> akár 99%.</li>
<li><strong>Integrált középfeszültségű transzformátor:</strong> kettős osztott tekercselésű kialakítással.</li>
<li><strong>Robusztus ipari kivitel:</strong> IP54 védettség.</li>
<li><strong>Széles üzemi hőmérséklet-tartomány:</strong> −35 °C és +55 °C között.</li>
</ul>
<h3>Műszaki adatok</h3>
<table>
<tbody>
<tr>
<th>Maximális DC feszültség</th>
<td>1500 V</td>
</tr>
<tr>
<th>Maximális DC áram</th>
<td>1825 A × 4</td>
</tr>
<tr>
<th>DC feszültségtartomány</th>
<td>1000–1500 V</td>
</tr>
<tr>
<th>DC bemenetek száma</th>
<td>4</td>
</tr>
<tr>
<th>Névleges teljesítmény</th>
<td>6900 kVA 45 °C-on / 7590 kVA 30 °C-on</td>
</tr>
<tr>
<th>PCS névleges AC feszültsége</th>
<td>690 V, 3P+PE</td>
</tr>
<tr>
<th>PCS AC feszültségtartománya</th>
<td>587–759 V, szabályozható</td>
</tr>
<tr>
<th>Névleges hálózati frekvencia</th>
<td>50 Hz / 60 Hz</td>
</tr>
<tr>
<th>Áram teljes harmonikus torzítása (THDi)</th>
<td>≤ 3% névleges teljesítmény mellett</td>
</tr>
<tr>
<th>Teljesítménytényező</th>
<td>> 0,99 névleges teljesítmény mellett</td>
</tr>
<tr>
<th>Leválasztás módja</th>
<td>Olajszigetelésű, kettős osztott tekercselésű transzformátor</td>
</tr>
<tr>
<th>Transzformátor névleges teljesítménye</th>
<td>7100 kVA 45 °C-on</td>
</tr>
<tr>
<th>Transzformátor kapcsolási csoportja</th>
<td>Dy11y11</td>
</tr>
<tr>
<th>Maximális PCS-hatásfok</th>
<td>99%</td>
</tr>
<tr>
<th>Védettségi fokozat</th>
<td>IP54</td>
</tr>
<tr>
<th>Üzemi környezeti hőmérséklet</th>
<td>−35 °C – +55 °C</td>
</tr>
<tr>
<th>Méretek (Sz × Mé × Ma)</th>
<td>12 192 × 2438 × 2896 mm</td>
</tr>
<tr>
<th>Tömeg (kb.)</th>
<td>≤ 34 t</td>
</tr>
</tbody>
</table>
<h3>Tanúsítványok és szabványok</h3>
<p>EN 50549, IEC 62477, IEC 61000, IEC 62271-202</p>
``` </td></tr></table><table><tr><td><img src="https://landriano.hu/images/com_hikashop/upload/thumbnails/150x150/nepcso-6900ud-mv-01-product.png"/></td><td>```html
<h2>Midea ESS – CLOU NEPCSO-6900UD-MV – 6900 kVA középfeszültségű PCS skid egység</h2>
<p>A <strong>Midea ESS – CLOU NEPCSO-6900UD-MV</strong> egy nagy teljesítményű, középfeszültségű PCS skid rendszer, amelyet ipari és hálózati energiatárolási alkalmazásokhoz terveztek. Nagy teljesítménysűrűségű, integrált kialakítása egy rendszerben egyesíti a PCS energiaátalakító egységet és a kettős osztott tekercselésű középfeszültségű transzformátort.</p>
<p>A rendszer széles, 1000–1500 V közötti DC feszültségtartományban működik, így rugalmasan illeszthető különböző nagy kapacitású energiatároló rendszerekhez. Támogatja a hálózatra kapcsolt és a szigetüzemű működést is. A PCS maximális hatásfoka eléri a 99%-ot, míg az IP54 védettségű, robusztus kialakítás megbízható működést biztosít ipari környezetben.</p>
<h3>Főbb jellemzők és előnyök</h3>
<ul>
<li><strong>Nagy teljesítmény:</strong> 6900 kVA névleges teljesítmény 45 °C környezeti hőmérsékleten.</li>
<li><strong>Nagy teljesítménysűrűség:</strong> integrált PCS és középfeszültségű transzformátor kompakt rendszerben.</li>
<li><strong>Széles DC feszültségtartomány:</strong> 1000–1500 V közötti működés.</li>
<li><strong>Rugalmas rendszerintegráció:</strong> négy DC bemenet nagy teljesítményű energiatároló rendszerek csatlakoztatásához.</li>
<li><strong>Hálózati és szigetüzem:</strong> többféle üzemeltetési mód támogatása.</li>
<li><strong>Magas PCS-hatásfok:</strong> akár 99%.</li>
<li><strong>Integrált középfeszültségű transzformátor:</strong> kettős osztott tekercselésű kialakítással.</li>
<li><strong>Robusztus ipari kivitel:</strong> IP54 védettség.</li>
<li><strong>Széles üzemi hőmérséklet-tartomány:</strong> −35 °C és +55 °C között.</li>
</ul>
<h3>Műszaki adatok</h3>
<table>
<tbody>
<tr>
<th>Maximális DC feszültség</th>
<td>1500 V</td>
</tr>
<tr>
<th>Maximális DC áram</th>
<td>1825 A × 4</td>
</tr>
<tr>
<th>DC feszültségtartomány</th>
<td>1000–1500 V</td>
</tr>
<tr>
<th>DC bemenetek száma</th>
<td>4</td>
</tr>
<tr>
<th>Névleges teljesítmény</th>
<td>6900 kVA 45 °C-on / 7590 kVA 30 °C-on</td>
</tr>
<tr>
<th>PCS névleges AC feszültsége</th>
<td>690 V, 3P+PE</td>
</tr>
<tr>
<th>PCS AC feszültségtartománya</th>
<td>587–759 V, szabályozható</td>
</tr>
<tr>
<th>Névleges hálózati frekvencia</th>
<td>50 Hz / 60 Hz</td>
</tr>
<tr>
<th>Áram teljes harmonikus torzítása (THDi)</th>
<td>≤ 3% névleges teljesítmény mellett</td>
</tr>
<tr>
<th>Teljesítménytényező</th>
<td>> 0,99 névleges teljesítmény mellett</td>
</tr>
<tr>
<th>Leválasztás módja</th>
<td>Olajszigetelésű, kettős osztott tekercselésű transzformátor</td>
</tr>
<tr>
<th>Transzformátor névleges teljesítménye</th>
<td>7100 kVA 45 °C-on</td>
</tr>
<tr>
<th>Transzformátor kapcsolási csoportja</th>
<td>Dy11y11</td>
</tr>
<tr>
<th>Maximális PCS-hatásfok</th>
<td>99%</td>
</tr>
<tr>
<th>Védettségi fokozat</th>
<td>IP54</td>
</tr>
<tr>
<th>Üzemi környezeti hőmérséklet</th>
<td>−35 °C – +55 °C</td>
</tr>
<tr>
<th>Méretek (Sz × Mé × Ma)</th>
<td>12 192 × 2438 × 2896 mm</td>
</tr>
<tr>
<th>Tömeg (kb.)</th>
<td>≤ 34 t</td>
</tr>
</tbody>
</table>
<h3>Tanúsítványok és szabványok</h3>
<p>EN 50549, IEC 62477, IEC 61000, IEC 62271-202</p>
``` </td></tr></table>Midea Clou ESS - NEPCSO-10000-MV-UD – 10MVA MV-PCS Skid2026-08-06T14:50:53+02:002026-08-06T14:50:53+02:00https://landriano.huhttps://landriano.hu/index.php?option=com_hikashop&ctrl=product&task=show&cid=625&name=midea-clou-ess-nepcso-10000-mv-ud-10mva-mv-pcs-skid&Itemid=60979&category_pathway=10080<table><tr><td><img src="https://landriano.hu/images/com_hikashop/upload/thumbnails/150x150/nepcso-10000-mv-ud-01-product.png"/></td><td>```html
<h2>Midea ESS – CLOU NEPCSO-10000-MV-UD – 10 MVA középfeszültségű PCS skid egység</h2>
<p>A <strong>Midea ESS – CLOU NEPCSO-10000-MV-UD</strong> egy nagy teljesítményű, középfeszültségű PCS skid rendszer, amelyet nagyméretű ipari és hálózati energiatárolási alkalmazásokhoz terveztek. Moduláris felépítése egyszerűbb karbantartást, gyorsabb hibakezelést és magas rendszer-rendelkezésre állást tesz lehetővé.</p>
<p>A rendszer széles körű hálózati kompatibilitást biztosít, és támogatja a PQ-, VF-, SVG- és VSG-funkciókat. Gyenge hálózati körülmények között is alkalmazható, legalább 1,5-ös rövidzárlati arány mellett, így rugalmasan integrálható különböző hálózati környezetekbe.</p>
<p>A szigetüzemű működés és a feketeindítási képesség nagyfokú üzemi rugalmasságot biztosít. Az intelligens, többszintű hűtési rendszer széles környezeti hőmérséklet-tartományban támogatja a stabil és megbízható működést.</p>
<h3>Főbb jellemzők és előnyök</h3>
<ul>
<li><strong>Nagy teljesítmény:</strong> akár 10 000 kVA névleges teljesítmény 45 °C környezeti hőmérsékleten.</li>
<li><strong>Moduláris felépítés:</strong> egyszerűbb karbantartás, gyorsabb hibakezelés és magas rendszer-rendelkezésre állás.</li>
<li><strong>Széles körű hálózati kompatibilitás:</strong> PQ-, VF-, SVG- és VSG-funkciók támogatása.</li>
<li><strong>Gyenge hálózatra optimalizálva:</strong> legalább 1,5-ös rövidzárlati arány mellett is alkalmazható.</li>
<li><strong>Szigetüzemi működés:</strong> hálózattól független üzem támogatása.</li>
<li><strong>Feketeindítási képesség:</strong> külső hálózati tápellátás nélkül is támogatható a rendszer újraindítása.</li>
<li><strong>Rugalmas teljesítményelosztás:</strong> különböző hálózati és energiatárolási üzemmódokhoz.</li>
<li><strong>Intelligens hűtési rendszer:</strong> megbízható működés széles környezeti hőmérséklet-tartományban.</li>
<li><strong>Magas PCS-hatásfok:</strong> akár 99%.</li>
<li><strong>IP54 védettség</strong></li>
</ul>
<h3>Műszaki adatok</h3>
<table>
<tbody>
<tr>
<th>Maximális DC feszültség</th>
<td>1500 V</td>
</tr>
<tr>
<th>Maximális DC áram</th>
<td>1323 A × 8</td>
</tr>
<tr>
<th>DC feszültségtartomány</th>
<td>1000–1500 V</td>
</tr>
<tr>
<th>DC bemenetek száma</th>
<td>8</td>
</tr>
<tr>
<th>Névleges teljesítmény</th>
<td>10 000 kVA 45 °C-on / 11 000 kVA 30 °C-on</td>
</tr>
<tr>
<th>PCS névleges AC feszültsége</th>
<td>690 V, 3P+PE</td>
</tr>
<tr>
<th>PCS AC feszültségtartománya</th>
<td>586,5–759 V, szabályozható</td>
</tr>
<tr>
<th>PCS maximális AC árama</th>
<td>1151 A × 8 30 °C-on / 1046 A × 8 45 °C-on</td>
</tr>
<tr>
<th>Névleges hálózati frekvencia</th>
<td>50 Hz / 60 Hz</td>
</tr>
<tr>
<th>Áram teljes harmonikus torzítása (THDi)</th>
<td>≤ 3% névleges teljesítmény mellett</td>
</tr>
<tr>
<th>Teljesítménytényező</th>
<td>> 0,99 névleges teljesítmény mellett</td>
</tr>
<tr>
<th>AC feszültségtorzítás</th>
<td>≤ 3% lineáris terhelés mellett</td>
</tr>
<tr>
<th>DC feszültség-összetevő</th>
<td>≤ 0,5% Un, lineáris és szimmetrikus terhelés mellett</td>
</tr>
<tr>
<th>Aszimmetrikus terhelhetőség</th>
<td>100%-os aszimmetrikus terhelés támogatása</td>
</tr>
<tr>
<th>Leválasztás módja</th>
<td>Olajszigetelésű, kettős osztott tekercselésű transzformátor</td>
</tr>
<tr>
<th>Transzformátor névleges teljesítménye</th>
<td>10 050 kVA 45 °C-on</td>
</tr>
<tr>
<th>Kis-/középfeszültségi feszültség</th>
<td>LV: 0,6 kV / 0,69 kV; MV: 35 kV, opcionálisan 10–35 kV</td>
</tr>
<tr>
<th>Transzformátor kapcsolási csoportja</th>
<td>Dy11y11</td>
</tr>
<tr>
<th>Transzformátor hűtési módja</th>
<td>ONAN, opcionálisan KNAN</td>
</tr>
<tr>
<th>Szigetelőolaj típusa</th>
<td>PCB-mentes ásványolaj, opcionálisan biológiailag lebomló olaj</td>
</tr>
<tr>
<th>Maximális PCS-hatásfok</th>
<td>99%</td>
</tr>
<tr>
<th>Védettségi fokozat</th>
<td>IP54</td>
</tr>
<tr>
<th>Üzemi környezeti hőmérséklet</th>
<td>−30 °C – +55 °C, +45 °C felett teljesítménycsökkentéssel</td>
</tr>
<tr>
<th>Relatív páratartalom</th>
<td>0–100% RH, páralecsapódás nélkül</td>
</tr>
<tr>
<th>Maximális üzemi tengerszint feletti magasság</th>
<td>1000 m, opcionálisan 2000 m</td>
</tr>
<tr>
<th>PCS hűtési módja</th>
<td>Kényszerített léghűtés</td>
</tr>
<tr>
<th>Méretek (Sz × Ma × Mé)</th>
<td>12 192 × 2896 × 2438 mm</td>
</tr>
<tr>
<th>Tömeg (kb.)</th>
<td>≤ 40 t</td>
</tr>
<tr>
<th>Kommunikációs interfészek</th>
<td>RS485, CAN, Ethernet, optikai szál</td>
</tr>
<tr>
<th>Kommunikációs protokollok</th>
<td>Modbus TCP, IEC 60870-5-104, IEC 61850</td>
</tr>
<tr>
<th>Vonatkozó szabványok</th>
<td>EN 50549, IEC 62477, IEC 61000, IEC 62271-202, IEC 61439</td>
</tr>
</tbody>
</table>
<h3>Tanúsítványok és szabványok</h3>
<p>EN 50549, IEC 62477, IEC 61000, IEC 62271-202, IEC 61439</p>
``` </td></tr></table><table><tr><td><img src="https://landriano.hu/images/com_hikashop/upload/thumbnails/150x150/nepcso-10000-mv-ud-01-product.png"/></td><td>```html
<h2>Midea ESS – CLOU NEPCSO-10000-MV-UD – 10 MVA középfeszültségű PCS skid egység</h2>
<p>A <strong>Midea ESS – CLOU NEPCSO-10000-MV-UD</strong> egy nagy teljesítményű, középfeszültségű PCS skid rendszer, amelyet nagyméretű ipari és hálózati energiatárolási alkalmazásokhoz terveztek. Moduláris felépítése egyszerűbb karbantartást, gyorsabb hibakezelést és magas rendszer-rendelkezésre állást tesz lehetővé.</p>
<p>A rendszer széles körű hálózati kompatibilitást biztosít, és támogatja a PQ-, VF-, SVG- és VSG-funkciókat. Gyenge hálózati körülmények között is alkalmazható, legalább 1,5-ös rövidzárlati arány mellett, így rugalmasan integrálható különböző hálózati környezetekbe.</p>
<p>A szigetüzemű működés és a feketeindítási képesség nagyfokú üzemi rugalmasságot biztosít. Az intelligens, többszintű hűtési rendszer széles környezeti hőmérséklet-tartományban támogatja a stabil és megbízható működést.</p>
<h3>Főbb jellemzők és előnyök</h3>
<ul>
<li><strong>Nagy teljesítmény:</strong> akár 10 000 kVA névleges teljesítmény 45 °C környezeti hőmérsékleten.</li>
<li><strong>Moduláris felépítés:</strong> egyszerűbb karbantartás, gyorsabb hibakezelés és magas rendszer-rendelkezésre állás.</li>
<li><strong>Széles körű hálózati kompatibilitás:</strong> PQ-, VF-, SVG- és VSG-funkciók támogatása.</li>
<li><strong>Gyenge hálózatra optimalizálva:</strong> legalább 1,5-ös rövidzárlati arány mellett is alkalmazható.</li>
<li><strong>Szigetüzemi működés:</strong> hálózattól független üzem támogatása.</li>
<li><strong>Feketeindítási képesség:</strong> külső hálózati tápellátás nélkül is támogatható a rendszer újraindítása.</li>
<li><strong>Rugalmas teljesítményelosztás:</strong> különböző hálózati és energiatárolási üzemmódokhoz.</li>
<li><strong>Intelligens hűtési rendszer:</strong> megbízható működés széles környezeti hőmérséklet-tartományban.</li>
<li><strong>Magas PCS-hatásfok:</strong> akár 99%.</li>
<li><strong>IP54 védettség</strong></li>
</ul>
<h3>Műszaki adatok</h3>
<table>
<tbody>
<tr>
<th>Maximális DC feszültség</th>
<td>1500 V</td>
</tr>
<tr>
<th>Maximális DC áram</th>
<td>1323 A × 8</td>
</tr>
<tr>
<th>DC feszültségtartomány</th>
<td>1000–1500 V</td>
</tr>
<tr>
<th>DC bemenetek száma</th>
<td>8</td>
</tr>
<tr>
<th>Névleges teljesítmény</th>
<td>10 000 kVA 45 °C-on / 11 000 kVA 30 °C-on</td>
</tr>
<tr>
<th>PCS névleges AC feszültsége</th>
<td>690 V, 3P+PE</td>
</tr>
<tr>
<th>PCS AC feszültségtartománya</th>
<td>586,5–759 V, szabályozható</td>
</tr>
<tr>
<th>PCS maximális AC árama</th>
<td>1151 A × 8 30 °C-on / 1046 A × 8 45 °C-on</td>
</tr>
<tr>
<th>Névleges hálózati frekvencia</th>
<td>50 Hz / 60 Hz</td>
</tr>
<tr>
<th>Áram teljes harmonikus torzítása (THDi)</th>
<td>≤ 3% névleges teljesítmény mellett</td>
</tr>
<tr>
<th>Teljesítménytényező</th>
<td>> 0,99 névleges teljesítmény mellett</td>
</tr>
<tr>
<th>AC feszültségtorzítás</th>
<td>≤ 3% lineáris terhelés mellett</td>
</tr>
<tr>
<th>DC feszültség-összetevő</th>
<td>≤ 0,5% Un, lineáris és szimmetrikus terhelés mellett</td>
</tr>
<tr>
<th>Aszimmetrikus terhelhetőség</th>
<td>100%-os aszimmetrikus terhelés támogatása</td>
</tr>
<tr>
<th>Leválasztás módja</th>
<td>Olajszigetelésű, kettős osztott tekercselésű transzformátor</td>
</tr>
<tr>
<th>Transzformátor névleges teljesítménye</th>
<td>10 050 kVA 45 °C-on</td>
</tr>
<tr>
<th>Kis-/középfeszültségi feszültség</th>
<td>LV: 0,6 kV / 0,69 kV; MV: 35 kV, opcionálisan 10–35 kV</td>
</tr>
<tr>
<th>Transzformátor kapcsolási csoportja</th>
<td>Dy11y11</td>
</tr>
<tr>
<th>Transzformátor hűtési módja</th>
<td>ONAN, opcionálisan KNAN</td>
</tr>
<tr>
<th>Szigetelőolaj típusa</th>
<td>PCB-mentes ásványolaj, opcionálisan biológiailag lebomló olaj</td>
</tr>
<tr>
<th>Maximális PCS-hatásfok</th>
<td>99%</td>
</tr>
<tr>
<th>Védettségi fokozat</th>
<td>IP54</td>
</tr>
<tr>
<th>Üzemi környezeti hőmérséklet</th>
<td>−30 °C – +55 °C, +45 °C felett teljesítménycsökkentéssel</td>
</tr>
<tr>
<th>Relatív páratartalom</th>
<td>0–100% RH, páralecsapódás nélkül</td>
</tr>
<tr>
<th>Maximális üzemi tengerszint feletti magasság</th>
<td>1000 m, opcionálisan 2000 m</td>
</tr>
<tr>
<th>PCS hűtési módja</th>
<td>Kényszerített léghűtés</td>
</tr>
<tr>
<th>Méretek (Sz × Ma × Mé)</th>
<td>12 192 × 2896 × 2438 mm</td>
</tr>
<tr>
<th>Tömeg (kb.)</th>
<td>≤ 40 t</td>
</tr>
<tr>
<th>Kommunikációs interfészek</th>
<td>RS485, CAN, Ethernet, optikai szál</td>
</tr>
<tr>
<th>Kommunikációs protokollok</th>
<td>Modbus TCP, IEC 60870-5-104, IEC 61850</td>
</tr>
<tr>
<th>Vonatkozó szabványok</th>
<td>EN 50549, IEC 62477, IEC 61000, IEC 62271-202, IEC 61439</td>
</tr>
</tbody>
</table>
<h3>Tanúsítványok és szabványok</h3>
<p>EN 50549, IEC 62477, IEC 61000, IEC 62271-202, IEC 61439</p>
``` </td></tr></table>Midea Clou ESS NE-5000-MV – 5250kVA MV-PCS Skid2026-08-06T14:44:15+02:002026-08-06T14:44:15+02:00https://landriano.huhttps://landriano.hu/index.php?option=com_hikashop&ctrl=product&task=show&cid=624&name=clouess-ne-5000-mv-5250kva-mv-pcs-skid&Itemid=60979&category_pathway=10080<table><tr><td><img src="https://landriano.hu/images/com_hikashop/upload/thumbnails/150x150/ne-5000-mv-01-product.png"/></td><td>```html
<h2>Midea ESS – CLOU NE-5000-MV – 5250 kVA középfeszültségű PCS skid egység</h2>
<p>A <strong>Midea ESS – CLOU NE-5000-MV</strong> egy nagy teljesítményű, középfeszültségű PCS skid egység, amelyet magas rendelkezésre állásra, egyszerű üzemeltetésre és könnyű karbantarthatóságra terveztek. Robusztus kialakítása zord környezeti feltételek mellett is megbízható működést biztosít, míg az optimalizált hűtési rendszer hozzájárul a stabil és hatékony üzemeléshez.</p>
<p>Az előre gyártott és gyárilag tesztelt rendszer minimálisra csökkenti a helyszíni szerelési igényt, és nem igényel belső helyszíni kábelezést. A kompakt, 20 lábas, magasított konténeres kialakítás megkönnyíti a szállítást és a telepítést. A nagy hatásfokú transzformátor alacsony önfogyasztást és magas energiahatékonyságot biztosít.</p>
<p>A rendszer integráltan tartalmazza a középfeszültségű transzformátort, az intelligens vezérlőszekrényt és az RMU középfeszültségű kapcsolóberendezést, így komplett megoldást kínál nagyméretű energiatároló rendszerek hálózati csatlakoztatásához.</p>
<h3>Főbb jellemzők és előnyök</h3>
<ul>
<li><strong>5250 kVA névleges teljesítmény:</strong> nagyméretű ipari és hálózati energiatároló rendszerekhez.</li>
<li><strong>Integrált középfeszültségű kialakítás:</strong> transzformátorral, intelligens vezérlőszekrénnyel és RMU kapcsolóberendezéssel.</li>
<li><strong>Egyszerű üzemeltetés és karbantartás:</strong> magas rendelkezésre állásra és könnyű szervizelhetőségre tervezve.</li>
<li><strong>Robusztus kialakítás:</strong> zord környezeti feltételek mellett is megbízható működés.</li>
<li><strong>Gyárilag előszerelt és tesztelt kivitel:</strong> csökkentett helyszíni szerelési és kábelezési igény.</li>
<li><strong>Kompakt kivitel:</strong> 20 lábas, magasított konténeres rendszer.</li>
<li><strong>Nagy transzformátor-hatásfok:</strong> legalább 99% teljes terhelés mellett.</li>
<li><strong>Alacsony önfogyasztás:</strong> nagyobb hasznosítható energia és jobb rendszerhatékonyság.</li>
<li><strong>Széles középfeszültségű tartomány:</strong> 11–33 kV.</li>
<li><strong>Opcionális kiegészítők:</strong> legfeljebb 200 kVA teljesítményű segédüzemi transzformátor és önellátó segédüzemi elosztópanel.</li>
</ul>
<h3>Műszaki adatok</h3>
<table>
<tbody>
<tr>
<th>Névleges teljesítmény</th>
<td>5250 kVA</td>
</tr>
<tr>
<th>Közép-/kisfeszültségi feszültség</th>
<td>11–33 kV / 0,69 kV</td>
</tr>
<tr>
<th>Transzformátor kapcsolási csoportja</th>
<td>Dy11</td>
</tr>
<tr>
<th>Szigetelési osztály</th>
<td>A</td>
</tr>
<tr>
<th>Névleges frekvencia</th>
<td>50 Hz / 60 Hz</td>
</tr>
<tr>
<th>Impedancia</th>
<td>7,5% (tűrés: ±10%)</td>
</tr>
<tr>
<th>Tekercselés anyaga (MV/LV)</th>
<td>Alumínium / alumínium</td>
</tr>
<tr>
<th>Transzformátor hűtési módja</th>
<td>ONAN, opcionálisan KNAN</td>
</tr>
<tr>
<th>Transzformátor hatásfoka</th>
<td>≥ 99% 100%-os terhelés mellett; opcionálisan az EU 548/2014 rendelet Tier 2 követelményeinek megfelelő kivitel</td>
</tr>
<tr>
<th>Védettségi fokozat</th>
<td>IP54</td>
</tr>
<tr>
<th>Elektromos védelem</th>
<td>AC megszakító</td>
</tr>
<tr>
<th>Túlfeszültség-védelem</th>
<td>II. típus</td>
</tr>
<tr>
<th>Főáramköri mérő</th>
<td>Opcionális</td>
</tr>
<tr>
<th>AC oldali szigetelésfelügyelet</th>
<td>Opcionálisan támogatott</td>
</tr>
<tr>
<th>Hőmérséklet-szabályozás</th>
<td>Léghűtés és HVAC-rendszer</td>
</tr>
<tr>
<th>Szünetmentes tápegység</th>
<td>Opcionálisan 0,5 vagy 2 órás áthidalási idő</td>
</tr>
<tr>
<th>RMU névleges feszültsége</th>
<td>12 kV / 24 kV / 36 kV</td>
</tr>
<tr>
<th>RMU névleges árama</th>
<td>630 A 50 Hz-en / 600 A 60 Hz-en</td>
</tr>
<tr>
<th>RMU névleges rövid idejű határárama</th>
<td>20 kA / 3 s vagy 25 kA / 1 s</td>
</tr>
<tr>
<th>Méretek (Sz × Ma × Mé)</th>
<td>6058 × 2896 × 2438 mm</td>
</tr>
<tr>
<th>Tömeg</th>
<td>≤ 19 000 kg</td>
</tr>
<tr>
<th>Kábelbevezetés</th>
<td>Alulról</td>
</tr>
<tr>
<th>Korrózióvédelmi osztály</th>
<td>C4, opcionálisan C5</td>
</tr>
<tr>
<th>Szeizmikus minősítés</th>
<td>IEEE 693 szerinti közepes tervezési szint; opcionálisan magas tervezési szint</td>
</tr>
<tr>
<th>Üzemi hőmérséklet-tartomány</th>
<td>−35 °C – +60 °C, +45 °C felett teljesítménycsökkentéssel</td>
</tr>
<tr>
<th>Üzemi páratartalom</th>
<td>0–100% RH, páralecsapódás nélkül</td>
</tr>
<tr>
<th>Maximális üzemi tengerszint feletti magasság</th>
<td>2000 m, opcionálisan 3000 m</td>
</tr>
<tr>
<th>Kommunikációs interfészek</th>
<td>RS485, CAN, Ethernet</td>
</tr>
</tbody>
</table>
<h3>Tanúsítványok és szabványok</h3>
<p>IEC 62271, IEC 62271-202, IEC 61439, IEEE 693</p>
``` </td></tr></table><table><tr><td><img src="https://landriano.hu/images/com_hikashop/upload/thumbnails/150x150/ne-5000-mv-01-product.png"/></td><td>```html
<h2>Midea ESS – CLOU NE-5000-MV – 5250 kVA középfeszültségű PCS skid egység</h2>
<p>A <strong>Midea ESS – CLOU NE-5000-MV</strong> egy nagy teljesítményű, középfeszültségű PCS skid egység, amelyet magas rendelkezésre állásra, egyszerű üzemeltetésre és könnyű karbantarthatóságra terveztek. Robusztus kialakítása zord környezeti feltételek mellett is megbízható működést biztosít, míg az optimalizált hűtési rendszer hozzájárul a stabil és hatékony üzemeléshez.</p>
<p>Az előre gyártott és gyárilag tesztelt rendszer minimálisra csökkenti a helyszíni szerelési igényt, és nem igényel belső helyszíni kábelezést. A kompakt, 20 lábas, magasított konténeres kialakítás megkönnyíti a szállítást és a telepítést. A nagy hatásfokú transzformátor alacsony önfogyasztást és magas energiahatékonyságot biztosít.</p>
<p>A rendszer integráltan tartalmazza a középfeszültségű transzformátort, az intelligens vezérlőszekrényt és az RMU középfeszültségű kapcsolóberendezést, így komplett megoldást kínál nagyméretű energiatároló rendszerek hálózati csatlakoztatásához.</p>
<h3>Főbb jellemzők és előnyök</h3>
<ul>
<li><strong>5250 kVA névleges teljesítmény:</strong> nagyméretű ipari és hálózati energiatároló rendszerekhez.</li>
<li><strong>Integrált középfeszültségű kialakítás:</strong> transzformátorral, intelligens vezérlőszekrénnyel és RMU kapcsolóberendezéssel.</li>
<li><strong>Egyszerű üzemeltetés és karbantartás:</strong> magas rendelkezésre állásra és könnyű szervizelhetőségre tervezve.</li>
<li><strong>Robusztus kialakítás:</strong> zord környezeti feltételek mellett is megbízható működés.</li>
<li><strong>Gyárilag előszerelt és tesztelt kivitel:</strong> csökkentett helyszíni szerelési és kábelezési igény.</li>
<li><strong>Kompakt kivitel:</strong> 20 lábas, magasított konténeres rendszer.</li>
<li><strong>Nagy transzformátor-hatásfok:</strong> legalább 99% teljes terhelés mellett.</li>
<li><strong>Alacsony önfogyasztás:</strong> nagyobb hasznosítható energia és jobb rendszerhatékonyság.</li>
<li><strong>Széles középfeszültségű tartomány:</strong> 11–33 kV.</li>
<li><strong>Opcionális kiegészítők:</strong> legfeljebb 200 kVA teljesítményű segédüzemi transzformátor és önellátó segédüzemi elosztópanel.</li>
</ul>
<h3>Műszaki adatok</h3>
<table>
<tbody>
<tr>
<th>Névleges teljesítmény</th>
<td>5250 kVA</td>
</tr>
<tr>
<th>Közép-/kisfeszültségi feszültség</th>
<td>11–33 kV / 0,69 kV</td>
</tr>
<tr>
<th>Transzformátor kapcsolási csoportja</th>
<td>Dy11</td>
</tr>
<tr>
<th>Szigetelési osztály</th>
<td>A</td>
</tr>
<tr>
<th>Névleges frekvencia</th>
<td>50 Hz / 60 Hz</td>
</tr>
<tr>
<th>Impedancia</th>
<td>7,5% (tűrés: ±10%)</td>
</tr>
<tr>
<th>Tekercselés anyaga (MV/LV)</th>
<td>Alumínium / alumínium</td>
</tr>
<tr>
<th>Transzformátor hűtési módja</th>
<td>ONAN, opcionálisan KNAN</td>
</tr>
<tr>
<th>Transzformátor hatásfoka</th>
<td>≥ 99% 100%-os terhelés mellett; opcionálisan az EU 548/2014 rendelet Tier 2 követelményeinek megfelelő kivitel</td>
</tr>
<tr>
<th>Védettségi fokozat</th>
<td>IP54</td>
</tr>
<tr>
<th>Elektromos védelem</th>
<td>AC megszakító</td>
</tr>
<tr>
<th>Túlfeszültség-védelem</th>
<td>II. típus</td>
</tr>
<tr>
<th>Főáramköri mérő</th>
<td>Opcionális</td>
</tr>
<tr>
<th>AC oldali szigetelésfelügyelet</th>
<td>Opcionálisan támogatott</td>
</tr>
<tr>
<th>Hőmérséklet-szabályozás</th>
<td>Léghűtés és HVAC-rendszer</td>
</tr>
<tr>
<th>Szünetmentes tápegység</th>
<td>Opcionálisan 0,5 vagy 2 órás áthidalási idő</td>
</tr>
<tr>
<th>RMU névleges feszültsége</th>
<td>12 kV / 24 kV / 36 kV</td>
</tr>
<tr>
<th>RMU névleges árama</th>
<td>630 A 50 Hz-en / 600 A 60 Hz-en</td>
</tr>
<tr>
<th>RMU névleges rövid idejű határárama</th>
<td>20 kA / 3 s vagy 25 kA / 1 s</td>
</tr>
<tr>
<th>Méretek (Sz × Ma × Mé)</th>
<td>6058 × 2896 × 2438 mm</td>
</tr>
<tr>
<th>Tömeg</th>
<td>≤ 19 000 kg</td>
</tr>
<tr>
<th>Kábelbevezetés</th>
<td>Alulról</td>
</tr>
<tr>
<th>Korrózióvédelmi osztály</th>
<td>C4, opcionálisan C5</td>
</tr>
<tr>
<th>Szeizmikus minősítés</th>
<td>IEEE 693 szerinti közepes tervezési szint; opcionálisan magas tervezési szint</td>
</tr>
<tr>
<th>Üzemi hőmérséklet-tartomány</th>
<td>−35 °C – +60 °C, +45 °C felett teljesítménycsökkentéssel</td>
</tr>
<tr>
<th>Üzemi páratartalom</th>
<td>0–100% RH, páralecsapódás nélkül</td>
</tr>
<tr>
<th>Maximális üzemi tengerszint feletti magasság</th>
<td>2000 m, opcionálisan 3000 m</td>
</tr>
<tr>
<th>Kommunikációs interfészek</th>
<td>RS485, CAN, Ethernet</td>
</tr>
</tbody>
</table>
<h3>Tanúsítványok és szabványok</h3>
<p>IEC 62271, IEC 62271-202, IEC 61439, IEEE 693</p>
``` </td></tr></table>Midea Clou ESS Aqua-E233 – 233kWh Ipari Energiatároló Rendszer2026-08-06T14:24:01+02:002026-08-06T14:24:01+02:00https://landriano.huhttps://landriano.hu/index.php?option=com_hikashop&ctrl=product&task=show&cid=623&name=clouess-aqua-e233-233kwh-ipari-energiatarolo&Itemid=60979&category_pathway=10080<table><tr><td><img src="https://landriano.hu/images/com_hikashop/upload/thumbnails/150x150/aqua-e233-01-product.png"/></td><td>```html
<h2>Midea ESS – CLOU Aqua-E233 – 233 kWh kereskedelmi és ipari energiatároló rendszer</h2>
<p>A <strong>Midea ESS – CLOU Aqua-E233</strong> egy kompakt, integrált kereskedelmi és ipari (C&I) energiatároló rendszer, amely 233 kWh névleges energiatároló kapacitást és 110 kW névleges teljesítményt biztosít. A gyári előszerelés és előzetes üzembe helyezés csökkenti a helyszíni szerelési igényt, miközben a rendszer mindössze körülbelül 1,42 m² alapterületet igényel.</p>
<p>Az intelligens hőmérséklet-szabályozás ≤ 4 °C-on belüli rendszerhőmérséklet-különbséget biztosít, míg a folyadékhűtés, az intelligens BMS és a magas energiaátalakítási hatékonyság támogatja a megbízható és gazdaságos működést. A fejlett felügyeleti és hibaelőrejelző algoritmusok segítik az üzemeltetést és karbantartást, valamint lehetővé teszik a távoli rendszerfelügyeletet és OTA-karbantartást.</p>
<p>A robusztus rendszerkialakítás szélsőséges környezeti körülmények között is alkalmazható, beleértve a magas páratartalmú, poros, hideg vagy korróziónak kitett környezeteket.</p>
<h3>Főbb jellemzők és előnyök</h3>
<ul>
<li><strong>Kompakt kialakítás:</strong> körülbelül 1,42 m² helyigény.</li>
<li><strong>Gyári előszerelés:</strong> csökkentett helyszíni telepítési és üzembe helyezési igény.</li>
<li><strong>Intelligens hőmérséklet-szabályozás:</strong> ≤ 4 °C rendszerhőmérséklet-különbség.</li>
<li><strong>Magas rendszerhatásfok:</strong> ≥ 87% @ 0,5P.</li>
<li><strong>Intelligens BMS:</strong> optimalizált akkumulátorkezelés és hosszú élettartam.</li>
<li><strong>Fejlett hibaelőrejelzés:</strong> intelligens algoritmusok támogatják a hibák korai felismerését és az üzemeltetési döntéseket.</li>
<li><strong>Intelligens O&M:</strong> online felügyelet, dinamikus stratégiaoptimalizálás és távoli OTA-karbantartás.</li>
<li><strong>Szélsőséges környezetre tervezve:</strong> magas páratartalom, hideg, poros vagy korróziónak kitett környezet esetén is alkalmazható.</li>
<li><strong>Folyadékhűtés</strong></li>
<li><strong>IP55 védettség</strong></li>
<li><strong>Legalább 7000 ciklusos élettartam</strong></li>
</ul>
<h3>Műszaki adatok</h3>
<table>
<tbody>
<tr>
<th>Névleges energia</th>
<td>233 kWh</td>
</tr>
<tr>
<th>Névleges teljesítmény</th>
<td>110 kW</td>
</tr>
<tr>
<th>Akkumulátor feszültségtartománya</th>
<td>676–949 V DC</td>
</tr>
<tr>
<th>Cella típusa</th>
<td>LFP 3,2 V / 280 Ah</td>
</tr>
<tr>
<th>Rendszerkonfiguráció</th>
<td>1P260S</td>
</tr>
<tr>
<th>Áram teljes harmonikus torzítása (THDi)</th>
<td>≤ 3%</td>
</tr>
<tr>
<th>AC feszültség harmonikus torzítása</th>
<td>≤ 3%</td>
</tr>
<tr>
<th>DC komponens</th>
<td>≤ 0,5%</td>
</tr>
<tr>
<th>Névleges AC feszültség</th>
<td>400 V AC</td>
</tr>
<tr>
<th>AC feszültségtartomány</th>
<td>340–460 V AC</td>
</tr>
<tr>
<th>Frekvenciatartomány</th>
<td>50 ± 5 Hz</td>
</tr>
<tr>
<th>Üzemi környezeti hőmérséklet</th>
<td>−30 °C – +55 °C, +45 °C felett teljesítménycsökkentéssel</td>
</tr>
<tr>
<th>Tárolási környezeti hőmérséklet</th>
<td>−30 °C – +55 °C</td>
</tr>
<tr>
<th>Relatív páratartalom</th>
<td>5–95% RH, páralecsapódás nélkül</td>
</tr>
<tr>
<th>Maximális üzemi tengerszint feletti magasság</th>
<td>2000 m</td>
</tr>
<tr>
<th>IP védettség</th>
<td>IP55</td>
</tr>
<tr>
<th>Rendszerhatásfok</th>
<td>≥ 87% @ 0,5P</td>
</tr>
<tr>
<th>Segédenergia-ellátás</th>
<td>Önellátó</td>
</tr>
<tr>
<th>Hűtési mód</th>
<td>Folyadékhűtés</td>
</tr>
<tr>
<th>Ciklusélettartam</th>
<td>≥ 7000 ciklus</td>
</tr>
<tr>
<th>Súly</th>
<td>2450 ± 50 kg</td>
</tr>
<tr>
<th>Korrózióvédelmi osztály</th>
<td>C3, opcionálisan C4</td>
</tr>
<tr>
<th>Méretek (Sz × Ma × Mé)</th>
<td>1050 × 2400 × 1350 mm</td>
</tr>
<tr>
<th>Tűzvédelmi rendszer</th>
<td>Aeroszolos oltórendszer, füstérzékelő, hőérzékelő, hang- és fényjelző</td>
</tr>
<tr>
<th>Kommunikációs interfész</th>
<td>Ethernet, CAN, RS485, opcionálisan 4G</td>
</tr>
<tr>
<th>Szabványoknak való megfelelés</th>
<td>IEC 62619, IEC 63056, IEC 62477, UN 38.3</td>
</tr>
<tr>
<th>Szállítási kivitel</th>
<td>Teljesen kiépítve, beépített akkumulátormodulokkal</td>
</tr>
</tbody>
</table>
<h3>Tanúsítványok és szabványok</h3>
<p>IEC 62619, IEC 63056, IEC 62477, UN 38.3</p>
``` </td></tr></table><table><tr><td><img src="https://landriano.hu/images/com_hikashop/upload/thumbnails/150x150/aqua-e233-01-product.png"/></td><td>```html
<h2>Midea ESS – CLOU Aqua-E233 – 233 kWh kereskedelmi és ipari energiatároló rendszer</h2>
<p>A <strong>Midea ESS – CLOU Aqua-E233</strong> egy kompakt, integrált kereskedelmi és ipari (C&I) energiatároló rendszer, amely 233 kWh névleges energiatároló kapacitást és 110 kW névleges teljesítményt biztosít. A gyári előszerelés és előzetes üzembe helyezés csökkenti a helyszíni szerelési igényt, miközben a rendszer mindössze körülbelül 1,42 m² alapterületet igényel.</p>
<p>Az intelligens hőmérséklet-szabályozás ≤ 4 °C-on belüli rendszerhőmérséklet-különbséget biztosít, míg a folyadékhűtés, az intelligens BMS és a magas energiaátalakítási hatékonyság támogatja a megbízható és gazdaságos működést. A fejlett felügyeleti és hibaelőrejelző algoritmusok segítik az üzemeltetést és karbantartást, valamint lehetővé teszik a távoli rendszerfelügyeletet és OTA-karbantartást.</p>
<p>A robusztus rendszerkialakítás szélsőséges környezeti körülmények között is alkalmazható, beleértve a magas páratartalmú, poros, hideg vagy korróziónak kitett környezeteket.</p>
<h3>Főbb jellemzők és előnyök</h3>
<ul>
<li><strong>Kompakt kialakítás:</strong> körülbelül 1,42 m² helyigény.</li>
<li><strong>Gyári előszerelés:</strong> csökkentett helyszíni telepítési és üzembe helyezési igény.</li>
<li><strong>Intelligens hőmérséklet-szabályozás:</strong> ≤ 4 °C rendszerhőmérséklet-különbség.</li>
<li><strong>Magas rendszerhatásfok:</strong> ≥ 87% @ 0,5P.</li>
<li><strong>Intelligens BMS:</strong> optimalizált akkumulátorkezelés és hosszú élettartam.</li>
<li><strong>Fejlett hibaelőrejelzés:</strong> intelligens algoritmusok támogatják a hibák korai felismerését és az üzemeltetési döntéseket.</li>
<li><strong>Intelligens O&M:</strong> online felügyelet, dinamikus stratégiaoptimalizálás és távoli OTA-karbantartás.</li>
<li><strong>Szélsőséges környezetre tervezve:</strong> magas páratartalom, hideg, poros vagy korróziónak kitett környezet esetén is alkalmazható.</li>
<li><strong>Folyadékhűtés</strong></li>
<li><strong>IP55 védettség</strong></li>
<li><strong>Legalább 7000 ciklusos élettartam</strong></li>
</ul>
<h3>Műszaki adatok</h3>
<table>
<tbody>
<tr>
<th>Névleges energia</th>
<td>233 kWh</td>
</tr>
<tr>
<th>Névleges teljesítmény</th>
<td>110 kW</td>
</tr>
<tr>
<th>Akkumulátor feszültségtartománya</th>
<td>676–949 V DC</td>
</tr>
<tr>
<th>Cella típusa</th>
<td>LFP 3,2 V / 280 Ah</td>
</tr>
<tr>
<th>Rendszerkonfiguráció</th>
<td>1P260S</td>
</tr>
<tr>
<th>Áram teljes harmonikus torzítása (THDi)</th>
<td>≤ 3%</td>
</tr>
<tr>
<th>AC feszültség harmonikus torzítása</th>
<td>≤ 3%</td>
</tr>
<tr>
<th>DC komponens</th>
<td>≤ 0,5%</td>
</tr>
<tr>
<th>Névleges AC feszültség</th>
<td>400 V AC</td>
</tr>
<tr>
<th>AC feszültségtartomány</th>
<td>340–460 V AC</td>
</tr>
<tr>
<th>Frekvenciatartomány</th>
<td>50 ± 5 Hz</td>
</tr>
<tr>
<th>Üzemi környezeti hőmérséklet</th>
<td>−30 °C – +55 °C, +45 °C felett teljesítménycsökkentéssel</td>
</tr>
<tr>
<th>Tárolási környezeti hőmérséklet</th>
<td>−30 °C – +55 °C</td>
</tr>
<tr>
<th>Relatív páratartalom</th>
<td>5–95% RH, páralecsapódás nélkül</td>
</tr>
<tr>
<th>Maximális üzemi tengerszint feletti magasság</th>
<td>2000 m</td>
</tr>
<tr>
<th>IP védettség</th>
<td>IP55</td>
</tr>
<tr>
<th>Rendszerhatásfok</th>
<td>≥ 87% @ 0,5P</td>
</tr>
<tr>
<th>Segédenergia-ellátás</th>
<td>Önellátó</td>
</tr>
<tr>
<th>Hűtési mód</th>
<td>Folyadékhűtés</td>
</tr>
<tr>
<th>Ciklusélettartam</th>
<td>≥ 7000 ciklus</td>
</tr>
<tr>
<th>Súly</th>
<td>2450 ± 50 kg</td>
</tr>
<tr>
<th>Korrózióvédelmi osztály</th>
<td>C3, opcionálisan C4</td>
</tr>
<tr>
<th>Méretek (Sz × Ma × Mé)</th>
<td>1050 × 2400 × 1350 mm</td>
</tr>
<tr>
<th>Tűzvédelmi rendszer</th>
<td>Aeroszolos oltórendszer, füstérzékelő, hőérzékelő, hang- és fényjelző</td>
</tr>
<tr>
<th>Kommunikációs interfész</th>
<td>Ethernet, CAN, RS485, opcionálisan 4G</td>
</tr>
<tr>
<th>Szabványoknak való megfelelés</th>
<td>IEC 62619, IEC 63056, IEC 62477, UN 38.3</td>
</tr>
<tr>
<th>Szállítási kivitel</th>
<td>Teljesen kiépítve, beépített akkumulátormodulokkal</td>
</tr>
</tbody>
</table>
<h3>Tanúsítványok és szabványok</h3>
<p>IEC 62619, IEC 63056, IEC 62477, UN 38.3</p>
``` </td></tr></table>