A kosár üres
NAPELEM TÁMOGATÁS 2027 WEKERLE+ CIKKSOROZAT · 14. RÉSZ

Napelem támogatás 2027-ben: mit jelent a Wekerle+ 20%-os korlátja?

A Wekerle+ energetikai felújítási programban a napelemes rendszerek is szerepet kaphatnak. De pontosan mire vonatkozik a 20%-os korlátozás? Mekkora támogatási összeggel lehet számolni, és hogyan érdemes a napelemet egy komplex családi házas korszerűsítésbe betervezni?

Bemutatjuk a jelenleg ismert feltételeket, a Hanersun 460 W és Q-SUN 465 W modulokat, a LAND-TECH napelemes tartószerkezeteket, valamint a Midea ESS All-in-One energiatároló rendszerek hosszú távú tervezési előnyeit.

Napelemes kivitelezőknek, energetikai szakembereknek, viszonteladóknak és otthonfelújítást tervezőknek.

20%
Napelemre jelzett támogatási korlát
15 M Ft
Maximális családi házas hitel
30%
Előírt primerenergia-megtakarítás
2027
Februárra tervezett indulás

ENERGETIKAI FELÚJÍTÁSI TÁMOGATÁS

Napelem támogatás 2027-ben: mire használható a Wekerle+?

A Wekerle+ Energetikai Felújítási Támogatás és Hitel célja a meglévő lakóingatlanok energiahatékonyságának javítása.

A program többféle korszerűsítést foglalhat magában: hőszigetelést, nyílászárócserét, fűtési és használati melegvíz-rendszerek korszerűsítését, hatékony split klíma vagy hőszivattyú telepítését, valamint a meghirdetett korlátok mellett napelemes fejlesztést.

A Wekerle+ Családi Ház Program tervezett indulása 2027 februárja. A jelenlegi hivatalos tájékoztatás szerint a fő finanszírozási jellemzők:

Wekerle+ Családi Ház Program – főbb adatok

  • Legfeljebb 15 millió Ft hitel.
  • Legfeljebb 15 éves futamidő.
  • Fix 3%-os éves kamat.
  • Felújítás előtti besorolástól függő 30–50%-os vissza nem térítendő támogatási rész.
  • A támogatási rész feltétele legalább 30%-os primerenergia-megtakarítás.
  • Energetikai tanúsítvány a beruházás előtt és után.
  • A hivatalos tájékoztató szerint 5%, legfeljebb 500 ezer Ft önerő a hitelösszegen felül.

Fontos, hogy ez nem kizárólag napelemtelepítésre meghirdetett program, hanem elsősorban az épület komplex energetikai korszerűsítését szolgáló finanszírozási lehetőség.

A napelemes kivitelezőknek ezért célszerű már a projekt elején együttműködniük az energetikussal és a többi érintett szakággal.

Wekerle+ hivatalos programoldal ↗
A NAPELEMES TÁMOGATÁSI KORLÁT

Wekerle+ 20%-os korlát: nem ugyanaz a hitel és a támogatás

A Wekerle+ program hivatalos oldalán a napelemre vonatkozóan a következő korlátozás szerepel: a napelem a támogatás legfeljebb 20%-áig finanszírozható.

A százalék helyes értelmezéséhez három különböző fogalmat kell megkülönböztetni:

01

Teljes projektérték

Az energetikai korszerűsítés valamennyi beruházási és kapcsolódó költsége.

02

Hitelösszeg

A felvett kedvezményes kölcsön, legfeljebb 15 millió Ft.

03

Támogatási rész

A hitel tőkéjéből az előírt feltételekkel elengedhető 30 vagy 50%-os rész.

A LEGFONTOSABB KÜLÖNBSÉG

A 15 millió Ft 20%-a nem automatikusan a napelemre elkölthető támogatás.

A hivatalos oldal a támogatási részhez kapcsolja a 20%-os napelemes korlátot. A végleges kiírásnak kell egyértelműen meghatároznia, hogy mely költségelemek, milyen támogatási alapon és milyen elszámolási szabályok mellett vehetők figyelembe.

A kivitelezőnek ezért nem célszerű úgy hirdetnie a Wekerle+ lehetőséget, hogy minden beruházáshoz automatikusan 3 millió forint napelemes támogatás jár.

A tényleges korlátot az ingatlan energetikai besorolásából, a támogatási összegből és a végleges elszámolási szabályokból kell majd levezetni.

GYAKORLATI SZÁMÍTÁSI PÉLDÁK

Mennyi lehet a 20%-os napelemes rész egy 15 millió Ft-os Wekerle+ hitelnél?

A jelenleg közzétett Wekerle+ tájékoztató szerint a vissza nem térítendő támogatási rész a felújítás előtti energetikai besorolás alapján alakul.

A hivatalos 15 millió Ft-os példát alapul véve a következő arányszámok számíthatók.

Elvi számítás 15 millió Ft hitel esetén
Kiinduló besorolásTámogatási arányTámogatási részEnnek elvi 20%-a
A–C 0% 0 Ft A napelemes hitelfelhasználás szabálya külön tisztázandó
D–G 30% 4 500 000 Ft 900 000 Ft
H–I 50% 7 500 000 Ft 1 500 000 Ft
Fontos: ezek nem hivatalosan megállapított napelemes támogatási összegek

A 900 000 és 1 500 000 Ft kizárólag a hivatalos támogatási példákra alkalmazott 20%-os matematikai arányszám. Nem bizonyítja, hogy az adott összeg teljes egészében napelemre elszámolható, illetve hogy pontosan mely napelemes anyag- és munkadíjelemek tartoznak a korlát alá. A részletes kiírás és az elszámolási útmutató lesz az irányadó.

Mi a helyzet az A–C besorolású ingatlanokkal?

A jelenlegi Wekerle+ tájékoztató szerint a kedvezőbb, A–C energetikai besorolású ingatlanok a családi házas programban kedvezményes hitelt igényelhetnek, de vissza nem térítendő támogatási rész nélkül.

Emiatt a napelemes korlát gyakorlati alkalmazása ezeknél az ingatlanoknál külön tisztázást igényel. Nem lehet a jelenlegi rövid programismertető alapján biztosan kijelenteni, hogy a napelem teljes egészében kizárt vagy korlátlanul finanszírozható a hitelből.

ENERGETIKAI MEGFELELŐSÉG

Hogyan kapcsolódik a napelem a Wekerle+ 30%-os energiamegtakarítási követelményéhez?

A Wekerle+ vissza nem térítendő támogatási részéhez a jelenlegi tájékoztatás szerint legalább 30%-os primerenergia-megtakarítást kell igazolni.

A megtakarítást a felújítás előtti és utáni energetikai tanúsítványokkal, a vonatkozó számítási előírások alapján kell alátámasztani.

Egy napelemes rendszer csökkentheti az ingatlan hálózatból vásárolt villamosenergia-igényét, de a termelt villamos energia mennyisége önmagában nem azonos a tanúsítványban számított primerenergia-megtakarítással.

Egy komplex energetikai felújítás felépítése

01 Hőigény csökkentése Szigetelés, nyílászárók
02 Hatékony gépészet Hőszivattyú, klíma, HMV
03 Napelemes rendszer Saját villamosenergia-termelés
04 Energetikai igazolás Előtte–utána tanúsítvány

Szemléltető felújítási modell. A támogatásnak megfelelő intézkedéscsomagot projektenként kell meghatározni.

Miért kell már a tervezés elején bevonni az energetikust?

Egy napelem, hőszivattyú, használati melegvíz-rendszer és hőszigetelési felújítás egymással összefüggő energetikai változásokat okozhat.

A kívánt primerenergia-megtakarítás eléréséhez fontos, hogy a kivitelező ne önmagában egy meghatározott napelemes teljesítményt próbáljon értékesíteni, hanem a teljes épület korszerűsítési tervéhez igazítsa a rendszer kialakítását.

NAPELEMES RENDSZERTERVEZÉS

Hogyan tervezz napelemes rendszert egy 2027-es energetikai felújításhoz?

A napelemes rendszer megfelelő méretezésénél a pillanatnyi villanyszámla mellett a tervezett energetikai korszerűsítés utáni fogyasztást is vizsgálni kell.

Ha az ingatlanban a következő években hőszivattyút telepítenek, elektromos HMV-készítést alakítanak ki vagy klímás fűtésre térnek át, a villamosenergia-igény jelentősen megváltozhat.

Éves fogyasztás

Meglévő villamosenergia-fogyasztás és a tervezett új fogyasztók becsült igénye.

Tetőfelület

Tájolás, dőlésszög, árnyékolás, hasznos felület és tetőszerkezeti állapot.

Inverter

AC-teljesítmény, MPPT-tartomány, stringkialakítás és hálózati feltételek.

Tartószerkezet

Tetőfedéshez illeszkedő kampók, sínek, leszorítók és rögzítések.

Elszámolás

Hálózati csatlakozás, betáplálási lehetőség és érvényes elszámolási rendszer.

Későbbi bővíthetőség

Akkumulátoros energiatárolás és intelligens energiagazdálkodás lehetősége.

Miért nem célszerű a korábbi villanyszámla alapján automatikusan rendszert méretezni?

Egy régebbi családi ház villamosenergia-fogyasztása alacsonynak tűnhet, ha a fűtést jelenleg földgáz biztosítja.

Ha a felújítás során levegő–víz hőszivattyú kerül beépítésre, a villamos energia iránti igény nőhet, miközben a földgázfogyasztás csökkenhet.

A napelemes termelés és a fűtési fogyasztás időbeli eloszlása ugyanakkor eltérő. Ezért a rendszerméretezéshez az éves energiamérleg mellett a napszakos és szezonális fogyasztási profil is fontos.

LANDRIANO NAPELEMKÍNÁLAT

Hanersun 460 W vagy Q-SUN 465 W: melyik napelemmodult érdemes betervezni?

A Landriano napelemes kínálatában a Hanersun és Q-SUN nagy teljesítményű moduljai is szerepelnek.

A kivitelezői választásnál a névleges teljesítmény mellett a modul mérete, tömege, elektromos paraméterei, a választott inverterrel való illesztés, a tartószerkezet-kompatibilitás, a garanciális feltételek és az aktuális beszerezhetőség egyaránt számít.

HANERSUN NAPELEMMODUL

Hanersun HN21RN-48HT – 460 W

A Landriano kínálatában szereplő Hanersun HN21RN-48HT 460 W névleges teljesítményű fotovoltaikus modul.

A termékoldal szerint a modul mérete 1762 × 1134 × 30 mm, tömege 24,1 kg, a keretszín pedig FullBlack megjelöléssel szerepel.

460 W névleges teljesítmény
1762 mm modulhossz
24,1 kg modultömeg

A stringfeszültségeket, áramerősségeket, hőmérsékleti együtthatókat és a mechanikai terhelhetőséget a pontos gyártói adatlapon kell ellenőrizni.

Hanersun 460 W termékoldal →
Q-SUN BLACK FRAME

Q-SUN QN-465HT-02 – 465 W

A Q-SUN QN-465HT-02 465 W névleges teljesítményű, fekete keretes fotovoltaikus modul.

A Landriano termékoldala alapján a modul mérete 1762 × 1134 × 30 mm, tömege 25 kg.

465 W névleges teljesítmény
1762 mm modulhossz
25 kg modultömeg

A 2026. november 2-án ellenőrzött termékoldalon előrendelhető státusz és november 30-i várható érkezés szerepel. A tényleges készletet és szállítási határidőt minden projektnél egyeztetni kell.

Q-SUN 465 W termékoldal →

Hanersun 460 W és Q-SUN 465 W összehasonlítása

ParaméterHanersun HN21RN-48HTQ-SUN QN-465HT-02
Névleges teljesítmény 460 W 465 W
Méret 1762 × 1134 × 30 mm 1762 × 1134 × 30 mm
Tömeg 24,1 kg 25 kg
Keret FullBlack jelölés Black Frame
Termékelérhetőség Aktuális státusz egyeztetendő Előrendelés a 2026.11.02-i adat szerint

A két modul közötti 5 W névleges különbség önmagában nem dönti el, melyik a kedvezőbb választás.

A megfelelő típus meghatározásakor az inverterrel való villamos kompatibilitás, az éves várható energiatermelés, a tetőgeometria, a telepítési költség és a garanciális feltételek is számítanak.

Landriano napelemkínálat →
MODULTELJESÍTMÉNY ÉS RENDSZERMÉRET

Hány Hanersun vagy Q-SUN napelem kell egy családi házra?

A napelemes mező névleges DC-teljesítménye a modulok darabszámából és egyedi névleges teljesítményéből számítható.

A 460 és 465 W-os panelek esetében például:

HANERSUN 460 W

12 db napelemmodul

5,52 kWp

12 × 460 W = 5520 Wp, azaz 5,52 kWp névleges DC-teljesítmény.

Q-SUN 465 W

10 db napelemmodul

4,65 kWp

10 × 465 W = 4650 Wp, azaz 4,65 kWp névleges DC-teljesítmény.

A kWp nem azonos az éves kWh-termeléssel

A kWp a napelemek szabványos vizsgálati körülményekre vonatkozó névleges teljesítményét mutatja. A tényleges éves kWh-termelést a besugárzás, a tájolás, a dőlésszög, az árnyékolás, az inverterhatásfok és egyéb veszteségek alapján lehet becsülni.

Miért kell ellenőrizni a stringkialakítást?

A napelemmodulok soros kapcsolása esetén a feszültségek összeadódnak, a modulok üzemi áramértékei pedig meghatározzák a string áramát.

A megengedett moduleszámot ezért a pontos moduladatlap, a legalacsonyabb tervezési hőmérsékleten várható üresjárási feszültség, az inverter maximális DC-feszültsége, MPPT-tartománya és bemeneti áramkorlátai alapján kell ellenőrizni.

Azonos kWp-rendszerméretből nem következik automatikusan azonos éves termelés vagy azonos inverterválasztás.

LAND-TECH NAPELEMES TARTÓSZERKEZETEK

Napelemes tartószerkezet: cseréptető, trapézlemez vagy más tetőfedés?

A megfelelő napelemes rendszerhez nemcsak a modulok és az inverter tartozik, hanem a tetőfedéshez és a szerkezethez illeszkedő rögzítőrendszer is.

A Landriano saját márkás LAND-TECH tartószerkezeti kínálatában alumínium sínek, tetőkampók, köztes és végleszorítók, síntoldók, trapézlemezes rögzítők és más szerelési elemek is megtalálhatók.

A LAND-TECH kínálatában Enerack-kompatibilis elemek is szerepelnek. A kompatibilitást azonban a pontos sínprofil, leszorító, kampó és modulkeret alapján minden esetben ellenőrizni kell.

Cseréptető

Tetőkampó, sín, leszorítók és a tetőszerkezethez megfelelő rögzítés.

Hódfarkú cserép

A fedéshez illeszkedő speciális tetőkampó és megfelelő szerkezeti kialakítás.

Trapézlemez

Kompatibilis rögzítősín, megfelelő tömítés és tetőhéjaláshoz méretezett rögzítés.

Speciális tetők

A fedéshez és a tartószerkezethez tervezett egyedi megoldások.

Milyen tartószerkezeti elemek szerepeljenek a beszerzési listán?

TermékFeladat
Alumínium profilsín A modulsorok tartása és a terhelés továbbítása.
Tetőkampó / rögzítőelem A tartószerkezeti kapcsolat kialakítása a tetőhöz.
Köztes leszorító Szomszédos napelemmodulok rögzítése.
Végleszorító A modulsorok szélső elemeinek rögzítése.
Síntoldó A megengedett sínillesztés kialakítása.
Rögzítőcsavarok és kiegészítők A gyártói előírások szerinti szerelés és rögzítés.

Mitől függ a tartószerkezet megfelelősége?

A rendszert a tető teherbírása, a helyi szél- és hóterhelési követelmények, a rögzítési pontok száma, a modulok mérete és a gyártói előírások alapján kell megtervezni.

A modulkeret vastagsága és a leszorítók mérettartománya is lényeges. Egy 30 mm magas modulkerethez megfelelő leszorítót kell választani; a megnevezésekből önmagukban nem lehet teljes rendszerkompatibilitást bizonyítani.

INVERTER ÉS HÁLÓZATI ILLESZTÉS

Milyen inverter szükséges a napelemes rendszerhez?

A napelemmodulok egyenáramot termelnek. A hálózathoz csatlakozó inverter feladata a megfelelő villamos energiaátalakítás és a rendszer működésének szabályozása.

Az inverter kiválasztásakor az AC-teljesítmény mellett a megengedett DC-teljesítmény, a maximális bemeneti feszültség, az MPPT-tartomány, a stringáramok és a hálózati engedélyesi feltételek is fontosak.

A napelemes rendszer tartalmazhat hagyományos hálózati invertert vagy megfelelő tervezés mellett hibrid invertert is.

Hálózati inverter

A napelemes energia hálózathoz illesztett átalakítására szolgál. Az akkumulátoros tárolás későbbi hozzáadása külön műszaki megoldást igényelhet.

Hibrid inverter

Megfelelő akkumulátorral és rendszerkialakítással lehetőséget adhat energiatárolásra, időzített energiakezelésre és bizonyos konfigurációkban tartalékellátásra.

A Landriano kínálatában különböző inverter- és hibridinverter-megoldások is megtalálhatók. A konkrét típus kiválasztásánál a modulok és az inverter műszaki kompatibilitása elsődleges.

Napelemes inverterek a Landrianónál →
MIDEA ESS ALL-IN-ONE ENERGIATÁROLÁS

Miért érdemes Midea ESS energiatárolót is betervezni a napelemes rendszer mellé?

Egy napelemes rendszer termelése és a háztartás villamosenergia-fogyasztása nem mindig ugyanabban az időszakban jelentkezik.

A napelemek jellemzően napközben termelnek, míg számos háztartás fogyasztása reggel, este vagy a fűtési időszakban lehet magasabb.

Egy megfelelően méretezett akkumulátoros energiatároló segíthet abban, hogy a nappali megtermelt energia egy részét később használja fel az ingatlan.

Így egészítheti ki egymást a napelem és az energiatárolás

01 PV-termelés Hanersun vagy Q-SUN
02 Saját fogyasztás Azonnali energiafelhasználás
03 Midea ESS Többletenergia tárolása
04 Későbbi felhasználás Időzített kisütés

Egyszerűsített rendszerkoncepció. A tényleges energiaáramlás a beállításoktól, a hálózattól és a berendezésektől függ.

LANDRIANO KIEMELT ENERGIATÁROLÓ

Midea ESS PowerInfi G2 – 5 kW + 10,24 kWh

A Midea ESS PowerInfi G2 háromfázisú All-in-One energiatároló rendszer egy 5 kW-os hibrid invertert és 10,24 kWh névleges akkumulátorkapacitást tartalmazó konfigurációban érhető el.

5 kW Hibrid inverter
10,24 kWh névleges tárolókapacitás
3 fázis Aszimmetrikus működés
TOU Idősávos energiakezelés

A termékoldalon szereplő funkciók közé tartozik a WiFi-kapcsolat, a távfelügyelet, a magasfeszültségű akkumulátorkialakítás, az IP66 védettség és a megfelelő telepítéshez kötött tartalékellátási lehetőség.

Midea ESS PowerInfi G2 termék →

Mit jelent az 5 kW és a 10,24 kWh közötti különbség?

Az 5 kW az inverter névleges villamos teljesítményére vonatkozik, míg a 10,24 kWh az akkumulátor névleges energiatároló kapacitása.

A két adat különböző fizikai mennyiséget fejez ki, ezért nem helyettesíthető egymással a rendszertervezés során.

A ténylegesen használható akkumulátorenergia és a rendelkezésre álló töltési vagy kisütési teljesítmény a rendszer beállításaitól, a gyártói korlátozásoktól és az üzemi körülményektől is függ.

Miért lehet előnyös egy All-in-One kialakítás?

A Midea ESS All-in-One megoldás integrált rendszerkialakítást kínál, amelynek célja a napelemes energiatermeléshez kapcsolódó tárolási és energiakezelési feladatok összehangolása.

Az integrált felépítés segítheti a rendszerkomponensek egységes kiválasztását, a felügyeletet és a későbbi energiafelhasználási stratégia kialakítását.

A Midea ESS támogatható a Wekerle+ programban?

A jelenlegi hivatalos Wekerle+ programismertető a napelemes fejlesztést külön korlátozással nevesíti, de az akkumulátoros energiatároló önálló elszámolhatóságát nem tisztázza. Ezért a Midea ESS rendszer megtervezése indokolt lehet műszaki és energiagazdálkodási szempontból, de a Wekerle+ keretében való támogatását nem szabad előre megígérni.

A Wekerle+ programot nem szabad összekeverni a külön feltételrendszerrel működő Otthoni Energiatároló Programmal (OETP).

INTELLIGENS ENERGIAGAZDÁLKODÁS

Napelem, Midea ESS és D-tarifa 2027-től: hogyan kapcsolódik hozzájuk a TOU?

A Midea ESS TOU (Time of Use) funkciója előre beállított időablakok szerinti töltési és kisütési stratégiákat tesz lehetővé.

Ez különösen érdekes lehet azoknál az ingatlanoknál, ahol a napelemes termelés, a háztartási fogyasztás és a villamosenergia-elszámolás időbeli eltéréseit is figyelembe kívánják venni.

Hogyan működhet egy időzített energiatárolási stratégia?

Délelőtt

A napelemes termelés növekedhet.

Napközben

Megfelelő körülmények között az akkumulátor töltődhet.

Este

A tárolt energia egy része felhasználható.

Szemléltető működési példa. A tényleges töltés és kisütés a beállításoktól, a fogyasztási profiltól és a rendelkezésre álló energiától függ.

Mit tud a 2027-től alkalmazható D árszabás?

Az MVM Next D árszabása megfelelő feltételek esetén legkorábban 2027. január 1-jétől alkalmazható.

A konstrukcióban a kedvezményes fogyasztási sávhatárig fix A1-alapú díj érvényesül, míg a sávhatár feletti fogyasztásra a piaci árak alakulásához kapcsolódó rugalmas elszámolás vonatkozik.

Ez lehetőséget teremthet az időzíthető fogyasztás tudatos szervezésére, ugyanakkor a magas piaci árak kockázatát is magában hordozza.

A TOU nem automatikus HUPX-árkövetés

A Midea ESS időzített töltési és kisütési funkciója önmagában nem jelent automatikus, negyedórás piaci árakat követő vezérlést. A D-tarifára való jogosultságot, a mérési feltételeket, a napelemes elszámolást és az esetleges külső vezérlés lehetőségét külön kell vizsgálni.

Az MVM jelenlegi feltételei szerint D árszabás nem választható szaldóelszámolású háztartási méretű kiserőművel működő felhasználási helyen.

MVM Next – D árszabás hivatalos feltételei ↗

Kapcsolódó Landriano-tartalom: D árszabás 2027-től – napelem és energiatárolás .

NAPELEMES KIVITELEZŐI AJÁNLAT

Napelemes költségvetés Wekerle+ projekthez: milyen tételeket különíts el?

A támogatási és finanszírozási korlátok miatt különösen fontos, hogy a napelemes rendszer műszaki ajánlata tételes és átlátható legyen.

A főberendezéseket, a tartószerkezetet, a villamos szerelési anyagokat, a tervezési és engedélyezési munkákat, valamint a kivitelezési munkadíjakat célszerű külön feltüntetni.

Költségvetési tételJavasolt egységTartalom
Hanersun / Q-SUN napelemmodulok db Pontos típuskód, darabszám és névleges teljesítmény.
Inverter db Teljesítmény, fázisszám, műszaki paraméterek.
LAND-TECH tartószerkezet készlet / tétel Sínek, kampók, leszorítók, csavarok, szükséges kiegészítők.
Solar kábel és csatlakozók fm / db Megfelelő kábelméret, nyomvonal és csatlakozók.
Villamos védelmek tétel AC/DC oldali védelmek és előírt biztonsági elemek.
Tervezés és hálózati ügyintézés tétel Szükséges dokumentációk és eljárások.
Telepítési munkadíj tétel Mechanikai és villamos kivitelezés, beüzemelés.
Opcionális energiatárolás külön tétel Midea ESS, külön műszaki és támogatási vizsgálattal.

A táblázat nem hivatalos pályázati költségvetési sablon. A Wekerle+ keretében elszámolható konkrét tételeket és az alkalmazandó korlátokat a végleges programfeltételek alapján kell meghatározni.

Mit kérjen be a Landriano a kivitelezőtől?

A gyorsabb nagykereskedelmi ajánlatkészítéshez hasznos lehet a tervezett modul típusa és mennyisége, az inverter paraméterei, a tetőfedés típusa, a tartószerkezeti igény, a kiszállítás vagy átvétel helye, valamint a projekt tervezett ütemezése.

Ha a beruházásban Midea ESS energiatároló is szerepel, annak kívánt inverterteljesítményét, akkumulátorkapacitását és a meglévő napelemes rendszer adatait is érdemes külön feltüntetni.

NAPELEMES KIVITELEZŐI ELLENŐRZŐLISTA

Wekerle+ 2027 – mire figyelj napelemes ajánlatadás előtt?

Kivitelezői ellenőrzőlista

  • ☐ Wekerle+ végleges feltételek ellenőrizve
  • ☐ Ingatlan kiinduló energetikai besorolása ismert
  • ☐ Energetikus bevonva a projektbe
  • ☐ Legalább 30%-os primerenergia-megtakarítás vizsgálva
  • ☐ Napelemes 20%-os korlát értelmezése tisztázva
  • ☐ Jelenlegi és várható éves fogyasztás felmérve
  • ☐ Tetőfelület és árnyékolás ellenőrizve
  • ☐ Hanersun / Q-SUN pontos modul kiválasztva
  • ☐ Moduldarabszám és DC-teljesítmény kiszámítva
  • ☐ Moduladatlap és elektromos paraméterek ellenőrizve
  • ☐ Inverter teljesítménye és MPPT-paraméterei megfelelőek
  • ☐ Stringkialakítás és DC-védelmek megtervezve
  • ☐ Hálózati csatlakozási feltételek ellenőrizve
  • ☐ LAND-TECH tartószerkezeti anyaglista elkészült
  • ☐ Tetőstatikai és szél-/hóterhelési szempontok vizsgálva
  • ☐ Leszorítók és modulkeretek kompatibilisek
  • ☐ Villamos kábelezés és biztonsági kialakítás megtervezve
  • ☐ Midea ESS igény külön felmérve
  • ☐ Energiatároló támogatási státusza külön ellenőrizve
  • ☐ Anyagköltség, munkadíj és dokumentáció külön szerepel
  • ☐ Aktuális Landriano készlet és szállítás egyeztetve
  • ☐ Nagykereskedelmi ajánlatkérés elküldve
LANDRIANO · B2B NAGYKERESKEDELEM

Wekerle+ energetikai projektre készülsz? Kérj napelemes nagykereskedelmi ajánlatot!

Hanersun 460 W és Q-SUN 465 W napelemek, inverterek, LAND-TECH tartószerkezetek, napelemes szerelési kiegészítők és Midea ESS All-in-One energiatárolók.

A Landriano napelemes kivitelezőknek és viszonteladóknak kínál nagykereskedelmi beszerzési lehetőséget. Küldd el a projekted műszaki adatait és anyagigényét, hogy kollégáink egyeztethessék az aktuális termékeket, árakat és szállítási lehetőségeket!

A Landriano Kft. kizárólag céges és egyéni vállalkozói partnereket szolgál ki. A termékek aktuális készlete, ára és szállítási határideje egyeztetendő.

GYAKRAN ISMÉTELT KÉRDÉSEK

Gyakori kérdések a Wekerle+ napelem támogatásról

Lesz napelem támogatás 2027-ben a Wekerle+ programban?

A Wekerle+ jelenlegi hivatalos tájékoztatója tartalmaz napelemes fejlesztési lehetőséget, de a támogatási összeg legfeljebb 20%-ához kapcsolódó korlátozást jelöl meg. A pontos feltételeket a részletes kiírás alapján kell ellenőrizni.

Mit jelent a Wekerle+ 20%-os napelemes korlát?

A hivatalos oldal a támogatási részhez kapcsolja a 20%-os korlátot, nem a teljes projektértékhez. A tényleges számítási alapot és elszámolási szabályokat a végleges kiírás határozza meg.

A 15 millió forintos hitelből automatikusan 3 millió Ft napelemre fordítható?

Nem. A 20%-os korlátot a jelenlegi hivatalos megfogalmazás nem a teljes 15 millió Ft-os hitelre vonatkoztatja. A vissza nem térítendő támogatási rész az ingatlan felújítás előtti besorolásától függ.

Mennyi támogatás jár D–G besorolású ingatlanra?

A jelenlegi Wekerle+ tájékoztató szerint D–G besorolás esetén a hitelösszeg 30%-a válhat vissza nem térítendő támogatássá. Egy 15 millió Ft-os hitelnél ez 4,5 millió Ft, az előírt feltételek teljesülése mellett.

Mennyi támogatás jár H–I besorolású ingatlanra?

A jelenleg bejelentett támogatási arány 50% lehet. Egy 15 millió Ft-os hitelnél ez 7,5 millió Ft támogatási részt jelenthet, amennyiben minden feltétel teljesül.

A napelemmel önmagában teljesíthető a 30%-os megtakarítás?

Ez az adott épület energetikai állapotától és a teljes korszerűsítési tervtől függ. A napelem névleges teljesítménye vagy éves termelése önmagában nem bizonyítja a 30%-os primerenergia-megtakarítást. A megfelelőséget energetikai számítás és tanúsítvány igazolja.

Hanersun vagy Q-SUN napelem jobb családi házra?

A Hanersun 460 W és a Q-SUN 465 W névleges teljesítményükben közel állnak egymáshoz. A választásnál az elektromos paraméterek, a méret, az inverterkompatibilitás, a garancia, az aktuális ár és a beszerezhetőség együtt mérlegelendő.

Hány 465 W-os Q-SUN modul ad 4,65 kWp teljesítményt?

Tíz darab 465 W-os Q-SUN modul névleges DC-teljesítménye 4650 Wp, azaz 4,65 kWp. Ez nem jelenti azt, hogy a rendszer minden időpontban 4,65 kW teljesítménnyel termel.

LAND-TECH tartószerkezetek kompatibilisek az Enerack rendszerrel?

A Landriano tájékoztatása szerint a LAND-TECH kínálatban Enerack-kompatibilis tartószerkezeti elemek is szerepelnek. Rendelés előtt ellenőrizni kell a sínprofilok, leszorítók, kampók és modulkeretek pontos méretbeli és szerkezeti megfelelőségét.

Támogatható a Midea ESS energiatároló a Wekerle+ programban?

A jelenlegi hivatalos programismertető nem tisztázza az akkumulátoros energiatároló önálló elszámolhatóságát. A Midea ESS műszaki szempontból megvizsgálható a napelemes rendszer kiegészítéseként, de Wekerle+-támogatását nem szabad automatikusnak tekinteni.

Miért hasznos a Midea ESS TOU funkciója?

A TOU lehetővé teszi az akkumulátor töltési és kisütési időablakainak beállítását. Segítheti a fogyasztási profilhoz igazított energiatárolási stratégiát, de nem jelent automatikus piaci árkövetést.

D-tarifa használható napelemes rendszerrel?

Megfelelő mérési és szerződéses feltételekkel vizsgálható, de a jelenlegi MVM Next előírások szerint szaldóelszámolású HMKE mellett a D árszabás nem választható. A D-tarifa nem automatikus, és legkorábban 2027. január 1-jétől alkalmazható.

Hol kérhető nagykereskedelmi ajánlat Hanersun és Q-SUN napelemekre?

A Landriano Kft. napelemes kivitelezőknek, viszonteladóknak és vállalkozói partnereknek kínál Hanersun és Q-SUN napelemeket, invertereket, LAND-TECH tartószerkezeteket és Midea ESS energiatárolókat. Magánszemélyeket közvetlenül nem szolgál ki.

Összegzés: a Wekerle+ napelemes része csak komplex energetikai tervezéssel értelmezhető megfelelően

A Wekerle+ Családi Ház Program 2027-ben lehetőséget teremthet napelemes rendszerek korlátozott mértékű bevonására az energetikai korszerűsítési projektekbe.

A 20%-os korlátot azonban nem szabad összetéveszteni a teljes beruházási összeg vagy a 15 millió Ft-os hitel 20%-ával. A támogatási rész és a pontos elszámolás a részletes szabályok alapján határozható meg.

A napelemes kivitelező számára ezért fontos az energetikai tervezővel való együttműködés, a megfelelő modultípus, inverter és tartószerkezet kiválasztása, valamint az átlátható költségvetés.

A Landriano kínálatában Hanersun és Q-SUN napelemek, inverterek, LAND-TECH tartószerkezetek, szerelési kiegészítők és Midea ESS All-in-One energiatároló rendszerek is elérhetők szakmai partnerek számára.

A sikeres napelemes projekt a pontos műszaki tervezéssel, a támogatási szabályok ellenőrzésével és a megfelelő nagykereskedelmi beszerzéssel kezdődik.

LANDRIANO · SZAKMAI TUDÁSTÁR

Kapcsolódó szakmai tartalmak

A cikksorozat következő része

Hanersun vagy Q-SUN napelem? 460 és 465 W-os modulok részletes összehasonlítása – méretek, villamos paraméterek, stringtervezés, inverterkompatibilitás és kivitelezői választási szempontok.

Lépjen kapcsolatba velünk!

  • 5100 Jászberény, Jásztelki út 75.
  • +36302355058
  • webshop@landriano.hu

⇦ Itt jelentkezzen be

Regisztráljon!

logo 02 2

  • Egyedi ajánlatok: Kizárólag regisztrált felhasználóink számára elérhető akciók és kedvezmények.
  • Személyre szabott termékjavaslatok: Olyan ajánlatokat kap, amelyek valóban érdeklik Önt.
  • Gyors és biztonságos vásárlás: Adatait biztonságban tároljuk, és bármikor frissítheti azokat.
  • Egyszerű rendelés: Ismételt vásárlás néhány kattintással, felesleges adatmegadás nélkül
    .