Hanersun 460 W vagy Q-SUN 465 W? Napelem-összehasonlítás kivitelezőknek
Két kompakt N-type napelemmodul, hasonló méret, mindössze 5 W névleges különbség. De valóban csak ennyi választja el őket egymástól?
Összehasonlítjuk a Hanersun HN21RN-48HT 460 W és a Q-SUN QN-465HT-02 465 W modelleket a gyártói adatlapok alapján. Megnézzük a hatásfokot, a Voc és Isc értékeket, a stringtervezést, az inverterkompatibilitást, a garanciákat és a LAND-TECH tartószerkezetek szerepét.
Szakmai útmutató napelemes kivitelezőknek, tervezőknek, villanyszerelőknek és viszonteladóknak.
NAPELEMMODUL-VÁLASZTÁS
Miért nem elég a névleges wattérték alapján napelemet választani?
A napelemes kivitelezők számára a modul névleges teljesítménye az egyik legfontosabb adat, de korántsem az egyetlen.
Két hasonló méretű és teljesítményű napelem eltérő villamos paraméterekkel rendelkezhet. Ez befolyásolhatja a stringek kialakítását, az inverter bemeneteinek kihasználását és a teljes rendszer működését.
A Hanersun 460 W és a Q-SUN 465 W között névlegesen mindössze 5 W a különbség, de a gyártói adatlapokon más eltérések is láthatók.
Melyik 7 adatot érdemes először ellenőrizni?
A névleges teljesítmény és az adott modulmérethez tartozó hatásfok.
Az üresjárási feszültség és a rövidzárlati áram.
A maximális teljesítménypont feszültsége és árama.
A teljesítmény és a feszültség változása a hőmérséklettel.
Modulméret, tömeg, keretmagasság és terhelhetőség.
Termékgarancia, teljesítménygarancia, dokumentáció és szállítás.
A megfelelő modult mindig a teljes rendszer műszaki követelményei és a projekt beszerzési feltételei alapján célszerű kiválasztani.
Hanersun 460 W Full Black – kompakt, bifaciális N-type TOPCon modul
A Hanersun HN21RN-48HT460W a HiTouch 6N Pro termékcsaládhoz tartozó, 460 W névleges teljesítményű napelemmodul.
A Landriano által forgalmazott változat Full Black, transparent mesh megjelöléssel szerepel a webshopban. A gyártói dokumentáció szerint bifaciális, N-type monokristályos technológiára épül.
Hanersun HN21RN-48HT460W
A gyártói adatlapon 1762 × 1134 × 30 mm méret, 96 cellás kialakítás és 5400/2400 Pa elülső/hátsó statikus terhelési vizsgálati érték szerepel.
A modell egyik további fontos jellemzője a −0,28%/°C teljesítmény-hőmérsékleti együttható.
Mikor érdemes ezt a Hanersun modellt választani?
A Hanersun 460 W megfelelő választási lehetőség lehet olyan projektekhez, ahol fontos a kompakt méret, a Full Black megjelenés, a bifaciális kialakítás és a dokumentált gyártói műszaki paraméterek.
Az inverterválasztásnál különösen az Imp és Isc áramértékeket érdemes ellenőrizni, mert egy modern, nagyobb áramú modul nem minden régebbi inverterbemenettel illeszkedik optimálisan.
Q-SUN 465 W Black Frame – N-type, bifaciális, dupla üveges modul
A Q-SUN QN-465HT-02 a Mercury sorozat 465 W-os, N-type monokristályos modulja.
A gyártói adatlap alapján dupla üveges, bifaciális kialakítású, fekete kerettel rendelkező napelem.
A 465 W névleges teljesítményhez 23,3%-os STC modulhatásfok társul.
Q-SUN QN-465HT-02
A gyártói adatlapon 1762 × 1134 × 30 mm méret, 96 cellás kialakítás és 5400/2400 Pa elülső/hátsó statikus terhelési vizsgálati érték szerepel.
A Q-SUN 465 W −0,30%/°C Pmax-hőmérsékleti együtthatóval rendelkezik.
Miért lehet érdekes a Q-SUN 465 W?
A Q-SUN 465 W azonos külső méret mellett 5 W-tal nagyobb STC névleges teljesítményt kínál a vizsgált Hanersun 460 W-os modellnél.
Ez korlátozott tetőfelületen, sokmodulos rendszernél vagy adott projektköltség mellett szempont lehet, de önmagában nem indokolja egy korábban megfelelően megtervezett rendszer automatikus módosítását.
A Q-SUN Landriano termékoldala 2026. november 30-i várható érkezést és előrendelhető státuszt jelöl. Az aktuális elérhetőséget a megrendelés előtt ellenőrizni kell.
Hanersun 460 W vs. Q-SUN 465 W – részletes műszaki összehasonlítás
Az alábbi táblázat a Landriano termékoldalain elérhető gyártói adatlapokra épül.
A villamos értékek STC körülmények között érvényesek: 1000 W/m² besugárzás, 25 °C cellahőmérséklet és AM1.5 spektrum.
| Műszaki adat | Hanersun 460 W | Q-SUN 465 W |
|---|---|---|
| Gyártói típuskód | HN21RN-48HT460W | QN-465HT-02 |
| Pmax | 460 W | 465 W |
| Hatásfok | 23,0% | 23,3% |
| Vmp | 30,10 V | 30,53 V |
| Imp | 15,29 A | 15,23 A |
| Voc | 36,13 V | 36,77 V |
| Isc | 16,12 A | 15,96 A |
| Pmax hőmérsékleti együttható | −0,28%/°C | −0,30%/°C |
| Voc hőmérsékleti együttható | −0,23%/°C | −0,26%/°C |
| Méret | 1762 × 1134 × 30 mm | 1762 × 1134 × 30 mm |
| Tömeg | 24,1 kg | 25 kg ±3% |
| Cellatechnológia | N-type TOPCon | N-type monokristályos |
| Üvegezés | 2 + 2 mm | 2 + 2 mm |
| Bifaciális | Igen | Igen |
| Max. rendszerfeszültség | 1500 V DC | 1500 V DC |
| Max. soros biztosító | 35 A | 25 A |
| Statikus terhelés elöl / hátul | 5400 / 2400 Pa | 5400 / 2400 Pa |
| Landriano rendelési egység | 37 db/raklap | 37 db/raklap |
Források: a Landriano oldalán elérhető Hanersun HN21RN-48HT és Q-SUN QN-465HT-02 gyártói adatlapok. Az elektromos értékek szabványos STC körülményekre vonatkoznak. A gyártó az adatok módosításának jogát fenntartja.
Mit mutat az összehasonlítás?
A Q-SUN 465 W kissé nagyobb névleges feszültségekkel és modulhatásfokkal rendelkezik.
A Hanersun 460 W alacsonyabb tömegű, és a Pmax-hőmérsékleti együtthatója −0,28%/°C, szemben a Q-SUN −0,30%/°C értékével.
A különbségek műszakilag értékelhetők, de a gyakorlatban a telepítési környezet, az inverter és a költségszint is befolyásolja a választást.
Napelemhatásfok: sokat számít a 23,0% és 23,3% közötti különbség?
A modulhatásfok megmutatja, hogy a napelem az adott felületére érkező, szabványos vizsgálati körülmények szerinti sugárzási teljesítmény mekkora részét képes villamos teljesítménnyé alakítani.
A Hanersun és a Q-SUN külső mérete azonos, ezért a Q-SUN 5 W-tal nagyobb névleges teljesítményéhez valamivel magasabb modulhatásfok tartozik.
STC modulhatásfok.
STC modulhatásfok.
A 0,3 százalékpontos hatásfokkülönbségből önmagában nem számítható ki egy konkrét tetőre telepített rendszer éves termelési előnye.
Mi történik nyári melegben?
A napelemcellák hőmérsékletének növekedésével a modul maximális leadható teljesítménye jellemzően csökken.
A Pmax-hőmérsékleti együttható ennek érzékenységét mutatja meg.
Szemléltető példa: 25 °C helyett 65 °C cellahőmérséklet
Egy egyszerűsített, lineáris számításban a 40 °C hőmérséklet-emelkedésre vonatkozó teljesítménycsökkenés:
40 × 0,28% = 11,2% elméleti csökkenés.
kb. 408,5 W40 × 0,30% = 12,0% elméleti csökkenés.
kb. 409,2 WEz kizárólag a hőmérsékleti együttható hatását szemlélteti. A valós modulhőmérséklet, besugárzás, inverter és egyéb veszteségek ettől eltérő eredményt okozhatnak. Nem hozamgarancia.
Jól látható, hogy a magasabb STC névleges teljesítmény és a kedvezőbb hőmérsékleti együttható hatása részben ellensúlyozhatja egymást.
A tényleges éves termelés összehasonlításához helyszínspecifikus szimuláció szükséges.
Bifaciális napelem: mennyi többlettermelés várható a hátoldalról?
A Hanersun 460 W és a Q-SUN 465 W modul is bifaciális kialakítású, vagyis a hátoldalra érkező fényből is képes villamos energiát termelni.
A hátoldali többlethozam azonban nem automatikus és nem minden telepítési helyzetben azonos.
A tényleges eredményt többek között a tetőfelület fényvisszaverő képessége, a modul és a tető közötti légrés, a tartószerkezet, a hátoldali árnyékolás és az időjárási körülmények befolyásolják.
Hagyományos tetős telepítés
A modul hátoldalára általában kevesebb visszavert fény jut. A bifaciális többlethozam a telepítési körülményektől függően mérsékelt lehet.
Kedvezőbb hátoldali megvilágítás
Megfelelő légrés és fényvisszaverő felületek esetén nagyobb hátoldali besugárzás érheti a modult.
Fontos: bifaciális modulnál az áramerősség is emelkedhet
A gyártói adatlapok a szabványos elülső STC mellett hátoldali besugárzást is tartalmazó vizsgálati adatokat is közölhetnek.
Ilyenkor a nagyobb megvilágítás hatására a modul teljesítménye és áramerőssége meghaladhatja az elülső STC értéket.
A stringtervezésnél ezért nem elegendő kizárólag a névleges Imp és Isc értékek gyors összehasonlítása: a várható hátoldali besugárzást és a vonatkozó méretezési követelményeket is figyelembe kell venni.
Hanersun és Q-SUN stringtervezés: hogyan számolj a Voc, Vmp, Isc és Imp értékekkel?
A napelemes string sorosan kapcsolt modulokból áll. Soros kapcsolás esetén a modulok feszültsége összeadódik, a string árama pedig az adott működési feltételeknek megfelelő áramértékhez igazodik.
A megfelelő stringhosszt több szempont együttes vizsgálatával kell meghatározni:
- Az inverter maximális DC bemeneti feszültsége.
- Az MPPT működési feszültségtartománya.
- Az inverter indítási feszültsége.
- A modulok Voc és Vmp értéke.
- A legalacsonyabb és legmagasabb tervezési cellahőmérséklet.
- Az inverter megengedett üzemi és rövidzárlati bemeneti árama.
- A bifaciális többletbesugárzás lehetséges hatása.
Példa: 12 darab sorba kapcsolt napelem
Nézzük meg, hogyan alakulnak a két típus adatai egy 12 modulos stringben, kizárólag STC körülmények között.
| 12 db soros modul | Hanersun 460 W | Q-SUN 465 W |
|---|---|---|
| Névleges DC mezőteljesítmény | 5,52 kWp | 5,58 kWp |
| String Vmp (STC) | 361,20 V | 366,36 V |
| String Voc (STC) | 433,56 V | 441,24 V |
| Imp (STC) | 15,29 A | 15,23 A |
| Isc (STC) | 16,12 A | 15,96 A |
A táblázat a gyártói STC adatokból számított, szemléltető stringértékeket mutatja. Nem igazolja önmagában a string tényleges inverterkompatibilitását.
Miért különösen fontos a hideg időben várható Voc?
A napelem üresjárási feszültsége a cellahőmérséklet csökkenésével jellemzően emelkedik.
Ezért a 25 °C-on megadott string Voc érték nem elegendő az inverter maximális DC-feszültségének ellenőrzéséhez.
A tervezőnek a legalacsonyabb várható cellahőmérsékletet és a modul negatív Voc-hőmérsékleti együtthatóját is figyelembe kell vennie.
A Hanersun esetében ez −0,23%/°C, míg a Q-SUN esetében −0,26%/°C a vizsgált gyártói adatlap alapján.
A string megengedett hosszát a téli Voc-emelkedés, a nyári Vmp-csökkenés, a maximális DC-feszültség, az MPPT-tartomány, az indítási feszültség és az áramhatárok együttes vizsgálata alapján kell meghatározni.
Mi a különbség a soros és párhuzamos kapcsolás között?
Soros kapcsolásnál a modulok feszültsége összeadódik. Párhuzamos stringeknél az áramok összeadódhatnak.
Két nagy áramú string közös inverterbemenetre kapcsolása ezért könnyen áramhatár-problémát okozhat.
Ha például két 15 A körüli üzemi áramú stringet párhuzamosítanak, a közös bemenet üzemi árama ideális körülmények között is megközelítheti a 30 A-t, a rövidzárlati és bifaciális méretezési helyzetekről nem is beszélve.
Az inverter MPPT-bemeneteinek áramhatárait és az egy bemenetre engedélyezett stringek számát ezért külön kell ellenőrizni.
Milyen inverter illik a Hanersun 460 W és Q-SUN 465 W panelekhez?
Egy napelem és egy inverter nem kizárólag a teljesítményosztály alapján tekinthető kompatibilisnek.
Az újabb, nagyobb áramú napelemmodulok esetében különösen fontos a maximális MPPT-bemeneti áram és a megengedett rövidzárlati áram.
Mit kell megnézni az inverter adatlapján?
A hidegben várható legnagyobb string Voc nem lépheti túl.
A string üzemi feszültségének megfelelő tartományban kell lennie.
A modul üzemi áramával és a stringek számával együtt vizsgálandó.
A rövidzárlati áram határértékét a vonatkozó méretezési szabályok szerint kell ellenőrizni.
Konkrét példa: Midea ESS PowerInfi G2 5 kW
A Landriano kínálatában szereplő Midea ESS PowerInfi G2 háromfázisú, 5 kW-os hibrid inverterrel is elérhető.
A gyártói Midea ESS termékkatalógus a MEI2-HT5H-AIO változatnál az alábbi PV-bemeneti adatokat adja meg:
| Paraméter | Midea ESS MEI2-HT5H-AIO |
|---|---|
| Névleges AC-teljesítmény | 5 kW |
| Max. PV-bemeneti teljesítmény | 10 000 W |
| Max. PV-bemeneti feszültség | 1000 V |
| MPPT-feszültségtartomány | 180–850 V |
| Indítási feszültség | 200 V |
| MPPT-k száma | 2 |
| Max. bemeneti áram MPPT-nként | 20 A |
| Max. rövidzárlati áram MPPT-nként | 25 A |
A 12 darabos Hanersun és Q-SUN példastring STC feszültség- és áramértékei első összevetésben beleesnek a fenti alapvető működési tartományokba.
Ez azonban nem jelenti azt, hogy a 12 modulos kialakítás automatikusan jóváhagyható. A hideg és meleg időjárás, a bifaciális áramerősség-változás, a DC/AC arány és a pontos invertertelepítési előírások ellenőrzése továbbra is szükséges.
A modul adatlapján szereplő 1500 V a napelem megengedett maximális rendszerfeszültségére vonatkozik. Ha az inverter maximális PV bemeneti feszültsége 1000 V, a string tervezésekor az alacsonyabb, inverterre vonatkozó határt kell figyelembe venni.
Hanersun és Q-SUN garancia: mi a különbség a termékgarancia és a teljesítménygarancia között?
Napelemmoduloknál két különböző garanciális fogalmat kell megkülönböztetni.
Termékgarancia
A gyártó meghatározott feltételekkel vállalt jótállási vagy garanciális kötelezettsége a termék anyag- és gyártási hibáira.
Teljesítménygarancia
A modul gyártó által vállalt, hosszú távú teljesítménycsökkenési határértékeit szabályozza.
Mit tartalmaznak a gyártói adatlapok?
A Hanersun HN21RN-48HT gyártói adatlapjának kiemelt részén 25 éves termékgarancia és 30 éves lineáris teljesítménygarancia jelenik meg.
A dokumentum ugyanakkor külön megjegyzést is tartalmaz a Munich Re biztosítási háttérhez kapcsolódó, 15 éves termékgaranciáról. Emiatt a konkrét, Magyarországra szállított termék garanciális feltételeit külön szükséges tisztázni.
A Landriano oldaláról elérhető Q-SUN gyártói adatlapon 15 éves anyaggarancia és 30 éves lineáris teljesítménygarancia szerepel. A dokumentum bizonyos régiókban telepített termékekre feltételesen 25 éves termékgarancia lehetőségét is megemlíti.
Mindkét modul esetében a 30. év végére 87,4%-os garantált teljesítményszint szerepel a gyártói grafikonon.
A marketingadatlap és a ténylegesen alkalmazandó garanciális feltételek nem minden esetben azonos részletességűek. A garanciális időszakot, a területi érvényességet, az esetleges regisztrációs kötelezettségeket és a garanciális igényérvényesítés feltételeit a konkrét szállítmányhoz tartozó dokumentáció alapján kell ellenőrizni.
Milyen tartószerkezet szükséges a Hanersun és Q-SUN napelemekhez?
A két vizsgált napelemmodul külső mérete azonos: 1762 × 1134 × 30 mm.
Ez kedvező lehet a tetőkiosztás tervezésekor, de a modulok mechanikai kompatibilitása nem kizárólag a külső mérettől függ.
Ellenőrizni kell a gyártó által megadott leszorítási zónákat, a modulkeret kialakítását, a tartószerkezeti profilokat és a helyi terhelési követelményeket is.
LAND-TECH napelemes tartószerkezeti elemek
A Landriano saját márkás LAND-TECH termékkínálatában többek között az alábbi komponensek találhatók:
- Alumínium tartósínek.
- Síntoldók és rögzítőelemek.
- Cseréptetőhöz való tetőkampók.
- Speciális tetőfedésekhez tartozó kampók.
- Trapézlemezes rögzítési megoldások.
- Köztes leszorítók.
- Végleszorítók.
- Kompatibilis csavarok és szerelési tartozékok.
Miért fontos a 30 mm-es modulkeret?
A leszorítóelemeknek illeszkedniük kell a modulkeret magasságához és kialakításához.
Ha a rögzítőrendszer más keretvastagságra vagy eltérő leszorítási zónára készült, a modul megfelelő rögzítése nem tekinthető automatikusan biztosítottnak.
Cseréptető vagy trapézlemez?
Cseréptetőnél a megfelelő tetőkampó, sín és rögzítőcsavar kiválasztása, trapézlemezen pedig a fedéshez illeszkedő rögzítőelemek, a megfelelő tömítések és a fogadó szerkezet ellenőrzése fontos.
Minden tetőnél figyelembe kell venni a szél- és hóterhelést, a tető állapotát, a szerkezeti kapcsolatokat és a gyártói előírásokat.
Hanersun vagy Q-SUN mellé Midea ESS All-in-One? Így tervezz hosszabb távra
A napelemes rendszer kiválasztásakor egyre fontosabb szempont, hogy a termelés mellett hogyan történik az energia felhasználása.
Egy háztartás vagy kisebb vállalkozás fogyasztási profilja eltérhet a nappali napelemes termelés időbeli eloszlásától.
Az akkumulátoros energiatárolás segíthet a megtermelt energia egy részét későbbi felhasználásra átütemezni.
Napelem + Midea ESS All-in-One – energiagazdálkodási koncepció
A folyamatábra szemléltető jellegű. A tényleges villamos kapcsolatot a konkrét rendszer szerint kell megtervezni.
Midea ESS PowerInfi G2 – 5 kW + 10,24 kWh
A Midea ESS PowerInfi G2 egy háromfázisú, hibrid All-in-One energiatároló rendszer.
A Landriano kínálatában az 5 kW-os inverter 10,24 kWh névleges akkumulátorkapacitással is elérhető.
Az integrált rendszer előnyei között szerepel a monitoring, az idősávos TOU energiaütemezés, az aszimmetrikus háromfázisú működés és a megfelelő kialakításhoz kötött backup-ellátás lehetősége.
Mit ad hozzá a TOU a napelemes rendszerhez?
A Time of Use funkció segítségével meghatározott időablakokhoz igazítható az akkumulátor töltési és kisütési stratégiája.
Ez hasznos lehet akkor, ha az energiatermelés és a fogyasztás jelentős része eltérő napszakban történik.
A TOU önmagában nem jelent automatikus dinamikus áramár-követést, és nem garantál meghatározott pénzügyi megtakarítást.
A modul Voc, Vmp, Isc és Imp adatait, a stringhosszt, az MPPT-ket, a DC teljesítményhatárokat és a bifaciális többletbesugárzás hatását a konkrét Midea ESS inverterhez kell ellenőrizni. Az energiatároló névleges akkumulátorkapacitása sem azonos az inverter megengedett PV-teljesítményével.
Hanersun és Q-SUN napelemek a Wekerle+ 2027 energetikai felújítási programban
A Wekerle+ 2027 családi házas energetikai felújítási program jelenlegi tájékoztatása szerint napelemes fejlesztés is kapcsolódhat a komplex korszerűsítéshez.
A programoldal a napelemes fejlesztésre a támogatási részhez kapcsolódó, legfeljebb 20%-os korlátot jelez.
A Wekerle+ nem kizárólag napelemes támogatás, ezért a rendszer kiválasztását a teljes felújítás energetikai és finanszírozási tervéhez kell igazítani.
Mit kell tisztázni a kivitelezőnek?
- A konkrét napelemes beruházás belefér-e a végleges programfeltételekbe.
- Mekkora támogatási összeg és napelemes korlát vonatkozik a projektre.
- Az épület teljesítheti-e az előírt primerenergia-megtakarítást.
- Mely anyag- és munkadíjtételek számolhatók el.
- Szükséges-e külön műszaki vagy energetikai igazolás.
- A Hanersun vagy Q-SUN modulok dokumentációja megfelel-e a végleges pályázati feltételeknek.
A Hanersun és Q-SUN modulok Landriano-kínálatban való szereplése nem bizonyítja az adott készülék támogatási megfelelőségét. A végleges Wekerle+ kiírás és a részletes elszámolási követelmények lesznek az irányadók. A Midea ESS akkumulátoros energiatároló önálló Wekerle+-elszámolhatósága jelenleg nem igazolt.
Korábbi szakmai cikkünk részletesen bemutatja a támogatási korlát értelmezését: Wekerle+ energetikai felújítás 2027 →
Hivatalos Wekerle+ programoldal ↗Hanersun vagy Q-SUN? Ellenőrzőlista ajánlatadás előtt
A megbízható napelemes ajánlat nemcsak a modul árát és darabszámát tartalmazza.
A modulválasztás, az inverter, a tartószerkezet, a villamos biztonság és a szállítási feltételek együtt határozzák meg a projekt eredményét.
Napelemes kivitelezői ellenőrzőlista
- ☐ Pontos modulváltozat és típuskód ellenőrizve
- ☐ Gyártói adatlap aktuális verziója rendelkezésre áll
- ☐ Névleges Pmax és modulhatásfok összevetve
- ☐ Modulméret és tetőkiosztás megfelelő
- ☐ Modultömeg és tetőterhelés ellenőrizve
- ☐ Voc és hőmérsékleti együttható ellenőrizve
- ☐ Vmp és MPPT-tartomány ellenőrizve
- ☐ Imp és inverter bemeneti áramhatára ellenőrizve
- ☐ Isc és védelmi méretezés ellenőrizve
- ☐ Bifaciális termelési körülmények figyelembe véve
- ☐ Stringhossz hideg és meleg üzemben is vizsgálva
- ☐ DC/AC arány megfelel a gyártói előírásoknak
- ☐ Inverter MPPT-k száma és stringkiosztás megfelelő
- ☐ LAND-TECH tartószerkezeti anyaglista elkészült
- ☐ 30 mm-es modulkerethez megfelelő leszorítók
- ☐ Rögzítési zónák és tetőstatikai követelmények vizsgálva
- ☐ Termék- és teljesítménygarancia külön ellenőrizve
- ☐ Aktuális készlet és rendelési egység ellenőrizve
- ☐ Midea ESS lehetősége és kompatibilitása megvizsgálva
- ☐ Támogatási projekt esetén megfelelőségi feltételek tisztázva
- ☐ Landriano nagykereskedelmi ajánlatkérés elkészült
Hanersun vagy Q-SUN napelemet keresel a következő projektedhez?
Hanersun 460 W és Q-SUN 465 W modulok, inverterek, LAND-TECH tartószerkezetek, szolárkábelek, villamos kiegészítők és Midea ESS All-in-One energiatároló rendszerek.
Kérj nagykereskedelmi ajánlatot a Landrianótól! Add meg a szükséges modultípust, darabszámot, az invertert és a tartószerkezeti igényt, hogy a teljes projekthez egyeztethessük a beszerzési lehetőségeket.
A Landriano Kft. kizárólag céges és egyéni vállalkozói partnereket szolgál ki. Az aktuális készlet, ár és szállítási időpont egyeztetendő.
Gyakori kérdések a Hanersun és Q-SUN napelemekről
Hanersun 460 W vagy Q-SUN 465 W a jobb napelem?
Nincs minden helyzetre érvényes győztes. A Q-SUN 465 W kissé nagyobb névleges teljesítményű és hatásfokú, a Hanersun 460 W alacsonyabb tömegű és kedvezőbb Pmax-hőmérsékleti együtthatóval rendelkezik. A választást az inverterkompatibilitás, a tető, a garanciák és a beszerzési feltételek alapján kell meghozni.
Mekkora a Hanersun HN21RN-48HT460W modul?
A modul mérete 1762 × 1134 × 30 mm, tömege 24,1 kg a Landriano oldalán elérhető gyártói adatlap alapján.
Mekkora a Q-SUN QN-465HT-02 modul?
Mérete 1762 × 1134 × 30 mm, névleges tömege 25 kg, a gyártói dokumentációban ±3%-os tömegtűréssel.
Mi a Hanersun 460 W Voc és Isc értéke?
STC körülmények között a gyártói adatlap 36,13 V üresjárási feszültséget és 16,12 A rövidzárlati áramot ad meg.
Mi a Q-SUN 465 W Voc és Isc értéke?
STC körülmények között a gyártói adatlap 36,77 V üresjárási feszültséget és 15,96 A rövidzárlati áramot ad meg.
Hány 460 W-os modul szükséges egy 5 kWp körüli napelemes rendszerhez?
Tizenegy darab 460 W-os modul névleges teljesítménye 5,06 kWp. A tényleges moduldarabszámot a tető, az inverter és a stringtervezés alapján kell meghatározni.
Hány Q-SUN 465 W-os modul szükséges 5 kWp körüli teljesítményhez?
Tizenegy darab 465 W-os modul összesen 5,115 kWp névleges DC-teljesítményt ad. A szükséges darabszám nem csak teljesítménykérdés; az inverterfeszültségeket és a tetőkiosztást is vizsgálni kell.
Mi az MPPT, és miért fontos a napelemmodul választásakor?
Az MPPT az inverter maximális teljesítménypont-követő funkciója. A napelemmodulok Vmp és Imp értékeinek, valamint a string üzemi tartományának illeszkednie kell az inverter MPPT-feszültség- és áramhatáraihoz.
Mit jelent a bifaciális napelem?
A bifaciális modul a hátoldalára érkező fényt is képes hasznosítani. A hátoldali többlettermelés a telepítési körülményektől, a fényvisszaverő felületektől, a légréstől és az árnyékolástól függ.
Melyik modulhoz van hosszabb garancia?
A Hanersun adatlapja 25 éves kiemelt termékgaranciát és 30 éves teljesítménygaranciát jelöl, külön biztosítási megjegyzéssel. A Q-SUN adatlapján 15 éves alap termékgarancia és 30 éves teljesítménygarancia szerepel, regionálisan feltételes 25 éves lehetőséggel. A Magyarországon alkalmazandó pontos feltételeket minden esetben az aktuális garanciadokumentáció alapján kell ellenőrizni.
Használható a Hanersun és Q-SUN Midea ESS rendszerrel?
A napelemmodulok alkalmassága a konkrét Midea ESS invertertől és a stringkialakítástól függ. Ellenőrizni kell a DC-feszültséget, az MPPT-tartományt, a maximális üzemi és rövidzárlati áramot, valamint a modulok hőmérsékleti viselkedését.
Támogatható a Hanersun vagy Q-SUN a Wekerle+ 2027 programban?
A Wekerle+ jelenlegi tájékoztatója napelemes fejlesztést is említ, de a konkrét modulokra vonatkozó követelményeket és a részletes elszámolási szabályokat a végleges kiírás alapján kell ellenőrizni. A termékek automatikus támogatási jogosultsága nem igazolt.
Hol vásárolható Hanersun és Q-SUN napelem nagykereskedelmi áron?
A Landriano Kft. kivitelezőknek, viszonteladóknak és vállalkozói partnereknek kínál Hanersun és Q-SUN napelemmodulokat, invertereket, LAND-TECH tartószerkezeteket és Midea ESS energiatároló rendszereket. Magánszemélyeket közvetlenül nem szolgál ki.
Összegzés: Hanersun 460 W vagy Q-SUN 465 W?
A két modul azonos külső méretben, korszerű N-type és bifaciális technológiával kínál hasonló teljesítményű napelemes megoldást.
A Q-SUN 465 W névlegesen 5 W-tal nagyobb teljesítményt kínál, míg a Hanersun 460 W alacsonyabb modultömeggel és kedvezőbb Pmax-hőmérsékleti együtthatóval rendelkezik.
A villamos eltérések, különösen a Voc, Isc, Vmp és Imp értékek a stringtervezés és az inverterkompatibilitás szempontjából fontosak.
A LAND-TECH tartószerkezet, a villamos kiegészítők és a Midea ESS All-in-One energiatárolás lehetősége a teljes projekt részeként vizsgálható.
A megfelelő napelemmodul kiválasztása nem egyszerű wattverseny. A jó döntés a pontos műszaki tervezésen, a megfelelő rendszerkompatibilitáson és az átlátható nagykereskedelmi beszerzésen alapul.
Kapcsolódó szakmai cikkek
- Hanersun N-TOPCon napelemek – technológia és kivitelezői szempontok
- LAND-TECH napelemes tartószerkezetek kivitelezőknek
- Wekerle+ 2027 – energetikai felújítási program
- D árszabás 2027 – napelem, Midea ESS és energiagazdálkodás
- Hanersun és Q-SUN napelemmodulok – Landriano
Napelemes tartószerkezet cseréptetőre és trapézlemezre: LAND-TECH sínek, kampók, leszorítók, szerelési anyaglista és gyakori kivitelezési hibák.